Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Date mobile si wifi simultan

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postmkdan2004, on 14 iunie 2018 - 12:54, said:

Pai intitiatorul nu vrea sa aiba internet pe ambele. El vrea:
- Internet pe Date mobile
- Conexiune WiFI (fara internet) cu camera sau whatever
Teoretic eu reusesc de pe S8. Am un OBD conector la masina care se conecteaza prin WiFi. In momentul in care ma conectez la el imi apare un mesaj ca aceasta conexiune Wifi nu are semnal internet (ceva asemanator). Daca aleg "Dismiss" la notificare, ramane conectat la device prin Wifi (cu semnul exclamarii) si am 4G conectat. Spun teroretic deoarece nu am incercat sa navighez in acest timp.
Ai zis SAMSUNG.  Se pare că doar Samsung a implementat această meșcherie pentru o situație similară cu a inițiatorului. Wifi și date active simultan, net de la 4G dar conectat la un device care e pe Wifi, și ai net.

Am găsit asta pe site-ul ăla magic care dă răspunsuri la tot felul de întrebări.

#20
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Sugerez un router pe reteaua de wifi si rularea de IS-IS L2 intre acesta si telefon.

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Singur a înțeles inițiatorul tot ce ai zis.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate