Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum sa facem bani usor cu FLASH, PHP, PhotoShop, C++ etc. !

- - - - -
  • Please log in to reply
320 replies to this topic

#1
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
Care stiti orice legat de webdesign, baze de date, editari foto, video, audio, C++ sau orice limbaj de programare si vreti sa faceti un ban super rapid si cinstit pe zeci de proiecte care apar in fiecare zi faceti una bucata click aici !

Este vb de un site de intermedieri intre oameni care vor proiecte facute si aia care le muncesc pe bani destui de frumosi. Multi dintre voi oricum stiti de el banuiesc insa sa afle toata lumea care freaka menta prin Photoshop sau Flash moka pe acasa ca pot sa-si faca un ban foarte lesne...Sunt deja o spinare de romani in foame de bani pe acolo. Mai fac si eu 1 afliat, 2 cu voi pe acolo.

Avantajul astuia fata de RAC spre ex e ca pt noi coderii, ca sunt preturile mai sus ... mult mai sus la multe chestii ... comision mai mic ( 10 % vs 15 % RAC ) si mi se pare ca sunt mai multe proiecte pe zi ca la aia.

Alte 2 site-uri de profil mai sunt :
RAC si
ScriptLance

Care e diferenta ?
Mie personal imi place primul ( GetaFreelancer ) ... proiectele sunt pe bani mai multi, mi se par profesionisti si sunt foarte multe proiecte postate in fiecare zi.
ScriptLance este foarte asemanator cu GAF ( din cate am inteles a fost copiat dupa GAF insa apoi au schimbat interfata insa e cam acelasi lucru ). Singurul lucru ca nu imi convine la SL este ca nu trimit banii prin Western Union.
RentACoder ( RAC ) este cel mai bine pus la punct din perspectiva coderului ( a celui care munceste ) si a sigurantei acestuia. Insa proiectele au un pret mai mic decat la celelalte doua si deci castig mai mic insa e cel mai bine facut ( parerea mea ).

Eu la RAC am peste 35 de proiecte terminate insa proiecte mititele ... am reusit sa depasesc 1.200 $$ in 1 an cu munca de cateva ore pe SAPTAMANA ( ca am o mare lene in mine :D ).

Deci inscrieti-va ca tot e moka si o sa vedeti cat de usor e sa faci un ban din ceea ce iti place.

Bafta la toti si PE EI !!!
Ai Warn pentru reff din link-ul catre scriptlance.com . Ma mir cum de nu a observat nimeni.
Krumel

Edited by Krumel, 22 July 2006 - 09:24.


#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
link in signature, nu ai voie

#3
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
eu am reusit doar 45$ pe rac in cateva luni si l-am lasat din cauza timpului. unii oameni is chiar varza pe acolo, buyeri

Edited by .ral:cr, 18 February 2006 - 06:30.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
de ce am impresia ca este ceva cu refferal ? :w00t: eu am facut 100$+ pe rac in mai putin de o luna... (si am luat doar 5 proiecte...)

#5
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
crezi ca chiar nu stia lumea de situl asta?

#6
crack

crack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 24.06.2004
Doar nu credeti ca asta vroia sa ne spuna cat de minunat este GAF...
Nu vedeti ca e redirect de pe un site spre GAF?
Probabil s-a inscris intr-un program de afiliate la GAF si profita de forum ca sa faca si el un ban "cinstit"
Cine stie... poate chiar o sa gasesca un BAN pe aici :D

Cat despre GAF, am lucrat cu el si e mult mai bine organizat decat RAC plus ca proiectele par un pic mai bine platite.

#7
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Postcrack, on Feb 18 2006, 14:41, said:

Doar nu credeti ca asta vroia sa ne spuna cat de minunat este GAF...
Nu vedeti ca e redirect de pe un site spre GAF?
Probabil s-a inscris intr-un program de afiliate la GAF si profita de forum ca sa faca si el un ban "cinstit"
Cine stie... poate chiar o sa gasesca un BAN pe aici :D

Cat despre GAF, am lucrat cu el si e mult mai bine organizat decat RAC plus ca proiectele par un pic mai bine platite.


HA HA HA Pai daca citesti cu atentie acolo sus CHIAR SCRIE ca linkurile sunt spre afiliati. Pana la urma faceam o analiza a site-urilor de profil ... si am pus si likurile acolo ca poate mai prind un afiliat ceva, ce mare chestie ca nu insel pe nimeni. Nu e nici o smecherie la mijloc... Repede sariti !!

Apropo aia cu site intermediar e ca acolo am un contor pus sa vad si eu cata lume intra ... atata tot.

Nu ti se pare normal sa fie link spre pagina afiliata ?? Nu are nimeni nimic de pierdut ... doar site-ul mare eventual ca imi da mie un procent din comision. Decat sa ia ei tot .. mai bine imi iau si eu o parte mica din comision ( PE CARE ORICUM TI-L IA SITE-UL ). Cum vedeti ca vrea unu sa isi faca vrun ban ( si spune chiar ca e vb de site-uri afiliate ) cum gata sariti. Prea mare invidia in tara asta ... d-aia suntem unde suntem ...

Edited by C0rnholio, 18 February 2006 - 18:06.


#8
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
Apropo cine imi explica si mie cum functioneaza EGold ? Ca pana la cont de Egold stiu cum vin banii insa la mine in mana cum ajung de acolo ?

#9
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostC0rnholio, on Feb 24 2006, 01:00, said:

Apropo cine imi explica si mie cum functioneaza EGold ? Ca pana la cont de Egold stiu cum vin banii insa la mine in mana cum ajung de acolo ?

cel mai usor printr-un exchanger, asta daca ai incredere. iti pot recomanda eu cativa daca imi dai pm :P

#10
zappytek

zappytek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.04.2005
Mie nu-mi merge site-ul ala cu RAC  :console: .

#11
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Postzappytek, on Feb 26 2006, 02:09, said:

Mie nu-mi merge site-ul ala cu RAC  :console: .


Cum nu merge mosule ? E de pe la tine sigur

View Postzappytek, on Feb 26 2006, 02:09, said:

Mie nu-mi merge site-ul ala cu RAC  :console: .


Cum nu merge mosule ? E de pe la tine sigur

#12
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
HTTP/1.1 New Session Failed

#13
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Post.ral:cr, on Feb 26 2006, 06:42, said:

HTTP/1.1 New Session Failed

LOL ... try www.rentacoder.com la toti merge numa' la tine nu.

O fi de la ISP.... Spre ex la mine in Craiova ( RDS ) nu imi merge www.titrari.ro ... habar n-am de ce .. trebuie sa intru prin proxy ! :D

#14
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
JESUS de 1 saptamana le cer parola astora la porcarie ca am uitat-o si ei se fac ca ploua ... cica sa mai avem incredere sa le lasam banii nostrii pe mana. Halal companie. Care ati mai avut probleme asemanatoare ?

#15
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006
Apropo ... care sunteti pe RDS ? Voua va merge www.titrari.ro ? La mine merge doar prin proxy, sunt din Craiova

#16
alexcocieru

alexcocieru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 23.08.2005
Mai e si Guru.com ... face cam acelasi lucru ca si RAC. Doar ca sunt proeicte mult mai mari si este multe mai pus la punct dpdvd a designului si a functionalitatii..
doar ca astia vor bani si de la coderi :P ...

Oricum, RAC ramane cel mai tare...
Eu, cu T3-ul am facut in 6 zile 100$ ... si proiecte in continuare de la buyerii cu care am lucrat cu T3

#17
tobosaru

tobosaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 16.11.2004
HTTP/1.1 New Session Failed -- mai crapa din cand in cand...plus ca noaptea de la 4 la 5 parca, e in maintainance si merge ca porcu
Hai ca nu-i de lauda cati bani se fac, pentru ca sunt proiecte de 20$ la care lucrezi 15 minute si sunt proiecte de 150 la care bagi ca prostu o saptamana.
Apar complicatii...apare buyeru care se trage pe c..., mai o prelungire de dealine, mai un bug ciudat...
De principiu e bun RACu...in cazu' in care ignori proiectele puse pentru muritorii de foame (ex: mysql+php max 50$)

#18
C0rnholio

C0rnholio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2006

View Posttobosaru, on Mar 3 2006, 06:35, said:

HTTP/1.1 New Session Failed -- mai crapa din cand in cand...plus ca noaptea de la 4 la 5 parca, e in maintainance si merge ca porcu
Hai ca nu-i de lauda cati bani se fac, pentru ca sunt proiecte de 20$ la care lucrezi 15 minute si sunt proiecte de 150 la care bagi ca prostu o saptamana.
Apar complicatii...apare buyeru care se trage pe c..., mai o prelungire de dealine, mai un bug ciudat...
De principiu e bun RACu...in cazu' in care ignori proiectele puse pentru muritorii de foame (ex: mysql+php max 50$)

Pe mine m-a cam ofticat RAC in ultima vreme ... si asta din cauza buyerilor ... am vazut post .. I would like a nice professtional flash intro for my website . Max bid 15 $.  Pai lasa-l dracu ... ala trebuie scuipat si injurat !! Totusi am vazut 12-13 biduri la postul ala am ramas prost ...

La GAF mi se par preturile mai sus ... mult mai sus chiar ... m-am apucat de GAF de vro 2-3 luni si deja lucrez la proiecte de vro 500$ ceea ce e super bine zic eu. Sunt cam gata cu ele si totusi nu am avut ranking ... doar exemple din ce am lucrat pe la RAC.

Amu, fiecare cu ce ii convine !

Edited by C0rnholio, 04 March 2006 - 04:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate