Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Clapari Atomic

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
gelutu980

gelutu980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 14.06.2016

 DaculScoril0, on 17 ianuarie 2017 - 21:51, said:






Dacă stilul de schiat e cu vin fiert în fața cabanei atunci ia-ți cei mai moi clăpari cu putință, pe care-i porți cu clapele desfăcute.
Dacă vrei să te dai măcar un pic pe pârtie atunci cumpără clăpari rigizi. Indiferent cât de avansat/începător ești vei beneficia de controlul pe care-l oferă.

Ma rog , nu vreau sa intru in polemici inutile si mistocareala ieftina,. In  sport, pentru oricare nivel, novice-incepatori dar si intermediary si avansati, exista si echipament corespunzator . Este bine sa fie utilizat echipamentul specific fiecarui nivel de exprimare al celui in cauza. Daca le incurcati intre ele , s-at putea sa faceti buba.

Este foarte adevarat ca in clapar cu flex de 100+ iti confera in control sporit , dar si mai important , tu ca incepator , sa poti sa impui acel control.. La cea mai mica gafa , faci buba.

#20
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
La cei cu flex de 60 chiar scrie ca sunt pentru progres...acunma depinde cat de incepator esti la ce nivel

Edited by nerazzurr, 18 January 2017 - 16:46.


#21
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Faza e ca m-am zapacit cu numerele astea..eu port 44.2/3 si cineva care vinde clapari mi a zis ca am mondo 30..acuma la Hervis gasesc asta...Attached File  Screenshot_2017-01-18-17-11-10.png   55.05K   12 downloads

#22
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 gelutu980, on 18 ianuarie 2017 - 11:25, said:

Ma rog , nu vreau sa intru in polemici inutile si mistocareala ieftina,. In  sport, pentru oricare nivel, novice-incepatori dar si intermediary si avansati, exista si echipament corespunzator . Este bine sa fie utilizat echipamentul specific fiecarui nivel de exprimare al celui in cauza. Daca le incurcati intre ele , s-at putea sa faceti buba.

Este foarte adevarat ca in clapar cu flex de 100+ iti confera in control sporit , dar si mai important , tu ca incepator , sa poti sa impui acel control.. La cea mai mica gafa , faci buba.
e ceva adevăr în ce zici tu,
dar ca unu care a învățat să schieze pe Combi R cu bocanci din piele cu glezna liberă cred că pot recomanda clăpari rigizi în deplină cunoștință de cauză. Asta dacă vrei să să schiezi. Sau să înveți să schiezi.

#23
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,715
  • Înscris: 21.06.2016
Scuzati comparatia dar e ca si cum ai spune ca daca esti virgin ar fi bine sa f*ti cu o plua moale ca cu una tare te poti accidenta.
Nu, cu moale e nasol, si daca esti incepator si daca esti avansat, de fapt daca esti avasant mai poti compensa dar daca esti incepator e chiar nasol.

#24
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Cineva  imi zicea mai devreme ca am sanse mai mari sa ma acidentez cu clapari cu flex sub 70..

#25
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 nerazzurr, on 20 ianuarie 2017 - 01:04, said:

Cineva  imi zicea mai devreme ca am sanse mai mari sa ma acidentez cu clapari cu flex sub 70..
avea dreptate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate