Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Passengers (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
Kosstel

Kosstel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.08.2005
de ce n-o fi blocat usa aia cu scutul ce-l cara dupa el ? :)

oricum un film SF bun dupa o lunga asteptare

#38
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 super8, on 27 februarie 2017 - 08:42, said:

Penibil, trebuia sa se bage amandoi in statia medicala [HSI 430 AUTODOC] deoarece in modulul de comanda exista functia de "Stabilizare si Suspendare".
Parerea mea e ca finalul a stricat tot filmul.


Poate statia aia nu era complet tembela si nu ar fi acceptat doua persoane.

Eu zic sa va bucurati de film fara disectia firului in 15. Eu sunt convins ca au fost consultanti pe diverse specialitati si ca foarte multe chestii "inexplicabile" de fapt au fundament stiintific.

Si eu i-am dat filmului nota 9,5 pe alt topic si o mentin. Filmul este exceptional, captivant.

Eu alta nedumerire am: Daca aia dormeau tot drumul, de ce dracu avea nava aia atata real estate? Adica in spatiu fiecare centimetru patrat, fiecare gram conteaza enorm. Piscina cu 50 de tone de apa? Really?

Si plus de asta, aveau robot la bar care servea whiskey si nu aveau un echipaj de androizi care sa supervizeze puntea de comanda si toate sistemele functionale ale navei si capsulele de hibernare?

Si inca ceva: daca nu se trezea capitanul ala sau ce-o fi fost, o beleau original ca nu aveau acces nici la o zecime din zonele si echipamentele pe care le-au putut accesa cu bratara capitanului dupa ce a dat ortul.

Si inca ceva: ala nu putea sa comande cafea latte ca era pasager economy class dar putea sa toarne whiskey la bar non stop ani si ani de zile?

Asta daca era cineva curios de ce am scazut juma de punct. Dar cu toate neajunsurile de mai sus, filmul este absolut fenomenal. Mi-a placut maxim.

Edited by Groot, 06 March 2017 - 21:30.


#39
Kosstel

Kosstel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.08.2005

Quote

Eu alta nedumerire am: Daca aia dormeau tot drumul, de ce dracu avea nava aia atata real estate? Adica in spatiu fiecare centimetru patrat, fiecare gram conteaza enorm. Piscina cu 50 de tone de apa? Really?
pasagerii erau treziti cu 3-4 luni inainte de a ajunge la destinatie
si tot avind asa mult timp la dispozitie si-au zis sa faca scurgerea timpului mai placuta Posted Image
ceva asemanator vaselor de croaziera
face sens

eu alt of am :(
la ce le mai trebuiau atitea haine fiind doar ei pe nava ?
am suferit enorm pe partea asta :(
tipul isi putea pastra hainele, chiar l-as fi bagat intr-un combinezon, dar ea ... off

Edited by Kosstel, 07 March 2017 - 06:03.


#40
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mi se pare mie sau n-au avut copii?

#41
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 Kosstel, on 07 martie 2017 - 06:00, said:

eu alt of am Posted Image
la ce le mai trebuiau atitea haine fiind doar ei pe nava ?
am suferit enorm pe partea asta Posted Image
tipul isi putea pastra hainele, chiar l-as fi bagat intr-un combinezon, dar ea ... off

De ce suferi de oful asta? Nevasta-ta sta in curu'gol prin casa cand sunteti singuri?

#42
Kosstel

Kosstel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.08.2005
sa spun ?.. sa nu spun ?.. Posted Image
dar nu vad rostul

#43
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Pentru haterii filmului, un review mai amplu care lamureste multe chestii pentru nerabdatorii care au vrut sa vada gloante, sageti si sabii laser, dar n-au avut parte de ele.
Va rog sa aveti rabdare sa-l cititi:
http://www.intercomf.../204-passengers

#44
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Filmul s-a terminat asa de brusc, asa cum scria un user mai sus, pentru ca mai mult ca sigur urmeaza partea a doua.
Chiar daca unele chestii au parut cam trase de par, una peste alta mi-a placut filmul.
Astept continuarea ....

#45
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Placut filmul, nu mare capodopera, dar relaxant. O gura de aer proaspat intre atatea filme cu atacuri armate, alieni periculosi, super-eroi de tot felul.

#46
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Filmul a fost super okay, iar în schimb cu scena cu apa regizorul a studiat câteva luni procesul apei în afara gravitației. Degeaba ziceți voi că nu așa sau invers. Alte faze care vii se par absurde, să nu uităm totuși că este un film SF și nu jurnalul de bord a lui cineva. În concluzie filmul a fost foarte bun, în rest rămân cârcotași care zic că povestea nu are cum să fie reală deoarece : ... Dar ei nu au fost niciodată în spațiu să vadă dacă e adevărat sau nu iar filmul s-a vrut a fii unul SF.

Filmul a fost super okay, iar în schimb cu scena cu apa regizorul a studiat câteva luni procesul apei în afara gravitației. Degeaba ziceți voi că nu așa sau invers. Alte faze care vii se par absurde, să nu uităm totuși că este un film SF și nu jurnalul de bord a lui cineva. În concluzie filmul a fost foarte bun, în rest rămân cârcotași care zic că povestea nu are cum să fie reală deoarece : ... Dar ei nu au fost niciodată în spațiu să vadă dacă e adevărat sau nu iar filmul s-a vrut a fii unul SF.

#47
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
M-a surprins placut, ca nu am asteptari prea mari de la Jennifer Lawrence si Chris Pratt cand vine vorba de roluri serioase.

Intr-adevar a scartait pe parte tehnica, dar a fost suficient de antrenant incat sa nu ma blochez pe astfel de detalii.

In mod normal as zice ca e un film de nota 8, dar eu personal nu-i pot da nota atat de mare deoarece mi s-a parut foarte simplu si previzibil. Nu cred ca a avut un singur element original care ar putea surprinde un fan SF. E simplist pe toate fronturile, dar bine inchegat.

[ https://pbs.twimg.com/media/C2naxl2XAAAOkHb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

 ShadowBroker, on 11 martie 2017 - 23:33, said:

Placut filmul, nu mare capodopera, dar relaxant. O gura de aer proaspat intre atatea filme cu atacuri armate, alieni periculosi, super-eroi de tot felul.

Exact. Mi-a plăcut și mie, bunicel.

#49
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Mie mi-a placut filmul din cauza lui Jennifer Lawrence.
Daca era o actrita urata poate nu mi-ar fi placut.

#50
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,528
  • Înscris: 30.10.2003
Ce bulangiu, robotul ala!!!

#51
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012

 Bursul, on 14 aprilie 2017 - 12:03, said:

Ce bulangiu, robotul ala!!!

Cred ca asta e cea mai buna concluzie a filmului :D

#52
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

 logy, on 12 martie 2017 - 01:14, said:

Filmul a fost super okay, iar în schimb cu scena cu apa regizorul a studiat câteva luni procesul apei în afara gravitației.
Sa te inceci intr-o picatura de apa este o idee cel putin interesanta.
E drept, mare picatura, da' totusi interesant :)

Pe langa ce mai comentati pe aici, as mai adauga o intrebare care nu-mi dadea pace : Cat tin dom'le firmele astea pana dau faliment ?
Adica pleaca nava, trec cateva sute de ani si la destinatie mai stie cineva ca a existat un transport, o firma, o ... ?
Mai exista spatioportul ? O mai fi compatibil cu tehnologia din vremuri de mult apuse ?

Alte dileme le-am ignorat relativ repede da' asta m-a cam sacait.

#53
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Frumos.

#54
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015
Abia ce l-am vazut.
Mi-a placut la nebunie
ma asteptam la discutii mai serioase, psihologice, dar pesemne ca sunt review-uri copiate de la altii...

Nu ma mir insa. Si la "Cast Away" an fost departe de ceea ce cred prietenii

 cris_ncs, on 11 martie 2017 - 23:31, said:

Filmul s-a terminat asa de brusc, asa cum scria un user mai sus, pentru ca mai mult ca sigur urmeaza partea a doua.

Nu cred. Daca n-a placut si asta vad, ca filmul nu a placut, nu exista nici un motiv de credit pentru a face alt "episod"
Cate filme ati vazut voi in care al doilea film e mai bun ca primul de departe, deci nici dorinta de a-l cumpara nu va fi mare, asa ca, nu te astepta la partea a doua

Inca un motiv sa nu apara partea a doua este cel comercial
Aici au jucat doar 3 actori in acelasi setup
iti dai seama cat s-ar cheltui cu 5,000 de oameni pe o planeta noua?


 super8, on 04 ianuarie 2017 - 11:53, said:

Ce nu mi sa parut deplast e cum a rezistat Jim in canalul ala de evacuare a reactorului doar cu "scutul" ala improvizat ?
Si cum naiba nu reusea Aurora sa inoate sub apa cand era in imponderabilitate ?
Probabil de dragul dramatismului, altfel nu imi explic.

Serios? Oare nu ti s-a parut deplasat ca mai era nevoie de tractiune in fiecare moment in imponderabilitate? Ca mie aia mi s-a parut ciudat.
Nu pentru asta e facut filmul
iar cu inotul... si de unde stii unde e suprafata apei in imponderabilitate? Daca dai din vasle intr-o directie in care exista apa si mai multa?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate