Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Passengers (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://static.srcdn.com/slir/w368-h547-q90-c368:547/wp-content/uploads/2016/09/Passengers-Poster-Jennifer-Lawrence-and-Chris-Pratt.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



În timpul unei călătorii obişnuite prin spaţiu, către o nouă galaxie, doi pasageri, aflaţi într-o stare indusă de somn, se trezesc cu 90 de ani mai devreme decât trebuia, atunci când nava lor se defectează.  Acum, Jim (Chris Pratt) şi Aurora (Jennifer Lawrence) îşi dau seama că va trebui să trăiască tot restul vieţii la bordul navei, care, ce e drept, le asigură condiţiile cele mai bune de trai. Ei încep să se simtă atraşi unul de celălalt şi apoi să se îndrăgostească... până când descoperă că nava se află în mare pericol.  Vieţile a 5000 de pasageri adormiţi se află în mâinile lor. Numai Jim şi Aurora îi vor putea salva.



Regia: Morten Tyldum
Cu:Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Laurence Fishburne
Gen film: Aventura/SF

Premiera in Romania
30.12.2016



Trailer:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7BWWWQzTpNU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by Dany noob, 20 September 2016 - 16:25.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
A mai observat careva SOS-ul din afis?

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Super traileru' ! abia astept sa-l vad.....

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Prea lunga asteptarea :(. Nu se face premiera mai devreme :lol:?

#5
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Stii cum se spune ! "fericirea vine in cantitati mici" :)

Pana la anu', cand cand se va lansa si-n cinematografele din Romania, iti ocupi timpul cu altceva;
ca daca te gandesti sa vezi cat mai repede filmul asta iti vine sa-ti iei campii.

#6
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Din punct de vedere vizual pare impecabil...

#7
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View PostDany noob, on 20 septembrie 2016 - 16:12, said:


În timpul unei călătorii obişnuite prin spaţiu, către o nouă galaxie, doi pasageri, aflaţi într-o stare indusă de somn, se trezesc cu 90 de ani mai devreme decât trebuia, atunci când nava lor se defectează.  Acum, Jim (Chris Pratt) şi Aurora (Jennifer Lawrence) îşi dau seama că va trebui să trăiască tot restul vieţii la bordul navei, care, ce e drept, le asigură condiţiile cele mai bune de trai. Ei încep să se simtă atraşi unul de celălalt şi apoi să se îndrăgostească... până când descoperă că nava se află în mare pericol.  Vieţile a 5000 de pasageri adormiţi se află în mâinile lor. Numai Jim şi Aurora îi vor putea salva.

Toate bune si frumoase, dar in situatii din astea mereu is ambii frumosi, destepti, competenti, curajosi...
Daca se trezeau doi banali, unul maturator, alta chelneritza, el stirb si chel ea la 120kg, el manga addict ea angoasata, ce iesea?
Zic si io asa, ca sigur nu se mai facea film despre ei...

In alta ordine de idei, daca scapa cu bine, va dati seama cata mancare mananca astia in 90 ani?
Daca mai fac si plozi...

Edited by lefcadio, 22 September 2016 - 09:30.


#8
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
ma astept la o dezamagire crunta.

#9
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View Postbullterrorist, on 01 octombrie 2016 - 06:54, said:

ma astept la o dezamagire crunta.
Nu, ca poate fi ok, daca are o buna suspension of disbelief, dar zic si eu asa, care erau probabilitatile ca din 5000 sa se trezeasca taman cei mai cei?

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
NU ai inteles nimic :)
Astia 2 erau cei mai fraieri si sedentari din toata nava, iti dai seama cum erau ailalti ?!

#11
lefcadio

lefcadio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 11.06.2016

View Postoverseas, on 03 octombrie 2016 - 13:09, said:

NU ai inteles nimic Posted Image
Astia 2 erau cei mai fraieri si sedentari din toata nava, iti dai seama cum erau ailalti ?!
Zice undeva asta?

#12
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Se subintelege din Trailer.

#13
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Au aparut primele review-uri si din pacate nu prea sunt pozitive, dar la asta cred ca voi merge la cinema indiferent de reviews.In general ma multumesc si cu un Sci-Fi "ok", nu am pretentia sa fie spectaculos.Sper doar sa nu fie o catastrofa precum spun unii revieweri.

Edited by Dany noob, 21 December 2016 - 22:33.


#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Din review-urile de pe IMDB: Don't expect it to be the next Titantic, but it's definitely an excellent date movie.

#15
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
Are multe in comun cu Pandorum (misto film). Nu e vreo capodopera, dar merge ca film de duminica seara impreuna cu iubita.

#16
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,482
  • Înscris: 19.04.2009
Nu am apucat sa-l vad dar poate poate.

Spuneti-mi va rog, are mai mult de 2 actori care joaca constant?

Ca mi-am luat o teapa imensa cu Gravity. Cel mai plictisitor film ever cu o proasta care se invarte singura in spatiu :facepalm: Si are si nota (foarte) mare pe imdb. Nimic in filmul ala...doar aia care se invarte singura, se mai scarpina, se mai invarte si cam atat..

#17
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Mie mi-a parut rau c-a murit ala  :lol:
Apoi i-a facut o vizita lu' aia in vis de a trezit-o din somnul mortii, ca altfel murea si ea asfixiata in capsula aia.

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Acum am venit. Mult sirop, ceva imagini frumoase, oleaca de actiune...
Un film ok, mult prea siropos pentru gusturile mele, zero scene de buleală, deși promitea.

Ce m-a surprins neplacut a fost ca gagica nu avea decat un singur costum de baie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate