Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Problema xlsx.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010
Salut Softpedia ,

Am un site html ( este online , pe net ) . In el am 3-4 fisiere xlsx . Cand dau sa deschid un fisier imi apare :
[ http://climapro.ro/poza1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum fac sa se deschida automat fisierul xlsx, fara sa imi mai apara Deschidere cu & Salveaza fisierul . ?

Dupa ce dau deschidere , se deschide , scriu in fisierul xlsx , ii dau save  , si imi cere sa il salvez la mine in calculator . Dar eu nu vreau sa il salvez la mine in calculator . Eu vreau sa se salveze automat pe net , in site , exact in fisierul in care am lucrat .
[ http://climapro.ro/poza2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred ca am fost destul de explicit ...

Va multumesc !

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
asa ceva se poate doar daca site-ul a fost prevazut pentru asa ceva, si nu pare sa fie, are doar o rutina simpla de dowinload/open
poate ai undeva upload fisier, dar dupa ce ai facut modificarile dorite la tine pe computer

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Stabilesti browserul sa nu mai faca "ask" cand da de xlsx... ca el de aia face. Ideal este totusi sa salvezi. Sit-ul nu are nimic, fiecare user are propriile setari.

Edited by andreic, 19 February 2016 - 14:26.


#4
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010
Pai nu exista nici un script , modificare ,legatura ceva ? Astfel incat cand dau save sa se salveze direct in acelas fisier unde este pus ? Ca eu vreau sa lucrez in acel fisier doar dupa site ..si sa se uploadeze mereu cand modific , adaug in el ...

#5
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 24.08.2004
Pentru asta ai nevoie de o aplicatie care sa ruleze pe server pentru editarea fisierului. Ceva gen Google Sheets API.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate