Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema xlsx.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010
Salut Softpedia ,

Am un site html ( este online , pe net ) . In el am 3-4 fisiere xlsx . Cand dau sa deschid un fisier imi apare :
[ http://climapro.ro/poza1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum fac sa se deschida automat fisierul xlsx, fara sa imi mai apara Deschidere cu & Salveaza fisierul . ?

Dupa ce dau deschidere , se deschide , scriu in fisierul xlsx , ii dau save  , si imi cere sa il salvez la mine in calculator . Dar eu nu vreau sa il salvez la mine in calculator . Eu vreau sa se salveze automat pe net , in site , exact in fisierul in care am lucrat .
[ http://climapro.ro/poza2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred ca am fost destul de explicit ...

Va multumesc !

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
asa ceva se poate doar daca site-ul a fost prevazut pentru asa ceva, si nu pare sa fie, are doar o rutina simpla de dowinload/open
poate ai undeva upload fisier, dar dupa ce ai facut modificarile dorite la tine pe computer

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
Stabilesti browserul sa nu mai faca "ask" cand da de xlsx... ca el de aia face. Ideal este totusi sa salvezi. Sit-ul nu are nimic, fiecare user are propriile setari.

Edited by andreic, 19 February 2016 - 14:26.


#4
pcpalex

pcpalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.10.2010
Pai nu exista nici un script , modificare ,legatura ceva ? Astfel incat cand dau save sa se salveze direct in acelas fisier unde este pus ? Ca eu vreau sa lucrez in acel fisier doar dupa site ..si sa se uploadeze mereu cand modific , adaug in el ...

#5
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 24.08.2004
Pentru asta ai nevoie de o aplicatie care sa ruleze pe server pentru editarea fisierului. Ceva gen Google Sheets API.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate