Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

The Hateful Eight (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009
Interesant film, tensionat, dialoguri savuroase, joc actoricesc bun/foarte bun, poveste interesant construita, insa prea multa violenta gratuita, nerealista as zice si mult prea mult sange. De asemenea, cred ca a fost lungit un pic inutil. Cred ca putea fi concentrata povestea si in 2 h - 2.15 h. Ce m-a amuzat e ca spre jumatea filmului vreo 10 insi au iesit din sala, iar o proasta in spatele meu care a rezistat pana la final se plangea ca a fost cel mai plictisitor film posibil. Intrebarea mea pt ei ar fi de ce plm vii sa vezi un film de Tarrantino daca tu esti fan Spiderman si Hobbit? Du-te coae si uita-te la pac-pac-uri daca-tu plac pac-pac-urile. Io de ce nu ma duc la cibema la filme cu Jason Statham, sau filme cu Ant-Man sau la Star Wars ca sa ies la jumatea filmului si sa ma plang in gura mare "vai ce film plictisitor!".

#20
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
Azi l-am vazut si eu....
Sincer....mi-a placut mai mult decat The Revenant.
E mai inchegat, mai bine facut....coloana sonora e bestiala.
Mi-a placut foarte mult jocul actoricesc al fetei - Jenifer Jason Leigh.
Samuel L. Jackson e bun ca de obicei!
Kurt Russel joaca bine si el....
De fapt toti actorii joaca bine sau foarte bine.
Si Tarantino e Tarantino!

#21
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Daca si Leigh a jucat bine, e clar.
Madsen si englezu ala au fost praf. Goggins l-a jucat pe Boyd din Justified din nou. Apoi si-a iesit din personaj dupa ce l-a omorat negroteiu pe general pt. ca nu-i asa, tarantino e tarantino si consistenta personajelor nu-i importanta pt. asa un regizor.

#22
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
L-am vazut si eu. Din pacate am fost dezamagit de faptul ca a fost plictisitor si mult prea lung fara sens. A avut si cadre faine, unele dialoguri au fost reusite, muzica mi-a placut. Nu-l voi revedea iar asta pentru mine inseamna ca nu mi-a placut suficient de mult.

Edited by Mr. Incredible, 07 March 2016 - 22:13.


#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,841
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu ce sa zic de filmul asta, n-am idee ce a vrut sa transmita, care a fost ideea generala. N-am inteles nici abundenta de violenta care s-a adunat pe final, o violenta sadica si inutila.

I-am dat 6 pentru ca e intr-adevar foarte bine realizat, cadre, actori, presupun ca si muzica dar eu l-am urmarit in surdina. Oricum eu nu urmaresc filme pentru muzica, si cine da nota mare pentru asa ceva e un snob, in opinia mea. Totul a fost ok, mai putin scenariul.
Eu nu prea mai am rabdare, in general, sa urmaresc filme, ma plictisesc la ele. Dar asta a reusit sa-mi mentina interesul chiar daca a durat vreo doua ore jumate, insa dupa ce s-a terminat am ramas dezgustat si dezamagit. Cred ca ce i-a plictisit pe unii au fost dialogurile in numar mare, pana la urma actiunea are loc intr-o singura incapere. Mie mi-au parut inteligente si inspirate.

Ca satisfactie i-as fi dat nota 5.

Edited by Mizu, 24 August 2016 - 23:26.


#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,622
  • Înscris: 30.10.2003
L-am vazut si eu in sfarsit. Bun film. Am inteles cu greu ce ziceau ca aveau un accent imposibil. Totusi la final a fost prea multa sangereta pentru gustul meu.
Nu stiu de ce se incapataneaza sa tot bage sange in exces in filmele lui. I s-a mai reprosat asta.

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pentru ca ala e brand-u lui.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate