Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema accident

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cioby92

cioby92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.02.2010
Salut!
Anul trecut in luna martie am avut un accident cu care am ajuns in instanta. Cel care ma lovit a contestat procesul verbal, cu toate ca politia la sfatuit sa imi dea asigurarea deoarece este evident ca el e vinovatul. In instanta a fost numit un expert care sa clarifice totul. Acesta a instiintat toate partile cu data si ora la care sa ne intalnim la fata locului. La data si ora respectiva ne-am prezentat doar eu si reprezentantul politiei, cel care ma lovit nu a venit. Eu am povestit cum sa intamplat, iar expertul a intocmit raportul tinand cont toate datele de la dosar, de unde a iesit ca eu sunt nevinovat. Evident avocatul lui a mai cerut o contra-expertiza deoarece a sustinut ca si-a schimbat adresa si ca nu a primit instiintarea respectiva. Bun, ieri a fost a doua intalnire cu expertul la fata locului si m-am prezentat doar eu, cel care ma lovit nu a venit si nici avocatul lui, plus ca nici nu a achitat plata pentru a doua expertiza pe care trebuie sa o plateasca cine o cere. Experul avea copii dupa instiintarile pe care le-a trimis catre avocatul meu si al lui, deci nu se pune problema de necomunicare cu una dintre parti. Acesta a zis ca ramne valabil rapotul vechi si ca el nu isi schimba punctul de vedere.
Acum as vrea sa va intreb, mai are vreun drept sa ceara o contra-expertiza? este un an jumate de cand se judeca dosarul si nu sa ajuns la niciun rezultat.

#2
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007
Are dreptul sa ceara oricate contra-expertize vrea muschiu' lui , dar orice judecator non-idiot nu va mai incuviinta vreuna .

#3
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014
Nu stiu sa-ti raspund. Dar am citit si sunt curios, de ce nu ai reparat pe asigurarea ta?

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostTopcat7, on 27 noiembrie 2014 - 14:06, said:

Nu stiu sa-ti raspund. Dar am citit si sunt curios, de ce nu ai reparat pe asigurarea ta?

Din ciclul eventual sa ii mai repare si masina celuilalt. Sa ii dea si un premiu eventual, de ce nu?

#5
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008

View PostTopcat7, on 27 noiembrie 2014 - 14:06, said:

Nu stiu sa-ti raspund. Dar am citit si sunt curios, de ce nu ai reparat pe asigurarea ta?
Vezi ca e o diferenta intre asigurare obligatorie RCA si CASCO.

#6
cioby92

cioby92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.02.2010
Am reparat masina din banii mei aprox 3000 lei + avocat + zile pierdute, casco nu am avut. Respectivul mai are vreo doua dosare pe la judecatorie, unul am vazut ca e mai vechi tot cu contestarea procesului verbal.

#7
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
respectivul avea RCA?

#8
cioby92

cioby92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.02.2010
da

#9
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
in limba romana uneori, nu mereu, "ma", "sa" si "la" se scriu cu cratima.
incearca sa o folosesti si sa scrii intr-u mod care sa nu deranjeze ochiul si sa scranteasca creierul oamenilor normali.
"da" nu se scrie cu cratima.
multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate