Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Conectare cabluri casetofon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
Salutare
Am cumparat un casetofon cu USB si vreau sa il pun pe un Opel astra f '92. Mufele nu se potrivesc si vreau sa leg firele intre ele dar nu prea stiu cum.
Problema este ca in mufele de la masina intra 18 fire si sunt 3 mufe iar cele 2 mufe de la casetofon au doar 12 fire. Cele care sunt in plus nu am idee de la ce sunt si daca este necesar sa le leg undeva anume dar poate ma ajutati voi cu un raspuns care sa duca la rezolvarea problemei si casetofonul sa functioneze in parametrii normali.

O sa atasez si niste poze cu toate mufele si firele ca sa va faceti o idee despre ce am vrut sa zic. O sa mai pun si niste poze cu mufele de la casetofonul vechi care mi-a fost furat si au fost taiate firele dar mufele au ramas conectate la cele de la masina.

firele din poza 2 si 3 le leg la fel deoarece sunt aceasi culoare dar cu celelalte ce fac?

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   133.28K   22 downloads
  • Attached File  2.jpg   91.43K   19 downloads
  • Attached File  3.jpg   104.03K   20 downloads
  • Attached File  4.jpg   105.26K   22 downloads
  • Attached File  5.jpg   97.26K   21 downloads
  • Attached File  6.jpg   53.8K   24 downloads


#2
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007
ISO 10487 - poate te ajuta Posted Image

Edited by adrian_r5, 26 November 2014 - 13:55.


#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cred ca mai sunt firele pentru afisaj

cu o baterie de 1.5V identifici difuzoarele... cu un bec de 12V identifici alimentarea... in mod normal ar trebui sa ai + pe 3 fire (unul permanent, unul de la accesorii, cand pui contactul si unul cand aprinzi pozitia)

Edited by Nero-d, 26 November 2014 - 14:47.


#4
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014
In mufa "noua" cu 4 fire, firul albastru este pentru comanda directa a motorului de ridicare - coborire a antenei,
asta in cazul in care ai avea antena automata. Il izolezi si il lasi in aer daca nu ai antena automata. In rest
sunt alimentarile (rosu = 12V contact, galben = 12V permanent si negru = masa (-12V).
Celelalte sunt cum ai presupus si tu ptr. difuzoare.

Edited by mateus13, 26 November 2014 - 17:40.


#5
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Daca respenti culorile si tii cont de ele este la fel, cel albastru il lasi liber. Sunt etichetate fiecare cu ce face.

#6
dacianangelo

dacianangelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 13.11.2011
am rezolvat....multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate