Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

recomandare Media Player

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
alin_x

alin_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.07.2007
Vreau sa iau un Media Player pt a-l conecta la tv. Ma intereseaza sa aiba un Web Browser cu FlashPlayer / HTML5
Ce mi-ati recomanda pana in 200 euro ?
Sa optez pt ceva cu Android ? E o idee buna ?
Asta cum vi se pare ? http://www.xtreamer.ro/
Sau Egreat R300 Pro ?!
Va rog sa-mi dati cateva sfaturi. Cum spuneam, ma intereseaza sa aiba un Web browser " bun "
Mersi


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
De ce nu un mini pc? http://www.pcgarage....bluetooth-hdmi/

Mai cumperi 2 / 4 GB de ram si e gata. HDD extern banuiesc ca ai deja.

Edited by LensFlare, 23 November 2014 - 17:43.


#3
alin_x

alin_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.07.2007

View PostLensFlare, on 23 noiembrie 2014 - 17:40, said:

De ce nu un mini pc? http://www.pcgarage....bluetooth-hdmi/

Mai cumperi 2 / 4 GB de ram si e gata. HDD extern banuiesc ca ai deja.

Asta cum ti se pare ? As face un mic efort, mai adun ceva bani, si-l iau.
http://www.pcgarage....dmi-dvi-usb-30/
As putea conecta la el o tastatura si mouse wireless ?

Edited by alin_x, 23 November 2014 - 17:51.


#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Daca il folosesti doar pentru TV nu merita, e prea scump si vine cu chestii ce nu o sa le folosesti vreodata (ex. placa video dedicata).

Da, poti conecta tastatura si mouse wireless.

P.S. Uite aici http://www.amazon.co...uct/B00LM9T3YW/ ajunge aproape 220 GBP cu diferenta de TVA si transport pana in tara.

Edited by LensFlare, 23 November 2014 - 18:31.


#5
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Alin_X , tu pana la urma vrei un media player sau un htpc ?
Fiindca pana acum , numai media playere se pot numi recomadarile de mai sus
Mai degraba sunt din categoria htpc-urilor si nu a media playerelor
Deci , hotareste-te ceea ce vrei , cat despre htpc-uri acestea pot fi si ''home made'' fara sa dai chiar un ''sac'' de banii

Edited by lupull, 23 November 2014 - 18:45.


#6
alin_x

alin_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.07.2007
@ LensFlare, am ales cu placa video dedicata ( Nvidia ) dintr-un singur motiv, anume ca atunci cand conectez tv-ul la mini pc, din meniul nvidia control panel pot seta sa-mi afiseze 60 hz in loc de 50 hz, pe tv, iar asta se observa CLAR atunci cand ma uit la filme online, si nu numai.
@ lupull : vreau sa am acces la un browser, pt a putea vizualiza filme online, youtube, etc.
Nu ma pricep deloc la media playere, etc.
Un media player are sistem de operare / browser ?
Posted Image

Edited by alin_x, 23 November 2014 - 18:57.


#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Din cate retin si panoul de control de la Intel iti permite sa schimbi pe 60.

#8
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Media playerele cu android au si ele browser ( ex. chrome , delphin s.a ) , fiind in proportie foarte mare asemanatoare cu s.o win
Deci pt. ceea ce vrei tu cu vizualizarea on-line sunt bune ambele categorii :
- media playere cu android
- htpc ''home made''
Eu ti-am scris despre htpc-uri ''home made'' , fiindca in loc sa dai 2000 lei sau mai mult cu acei 2000 lei iti poti construi/asambla singur un htpc , avand si ceva avantaje in plus fata de ofertele de mai sus :
- garantia per componenta mai mare , fata de maxim doi ani cat se ofera la un htpc la ''gata''
- posibilitatea de un upgrade de componenta la varianta ''home made'' fata de varianta la ''gata'' , unde esti obligat sa astepti sa treaca cei doi ani , altfel pierzi garantia
- preturi mai mici in functie de componentele alese ca fiind noi sau sh
- o varietate foarte mare de configuratii hard/soft la varianta ''home made'' in functie de bugetul alocat si cunostintele hard/soft avute
Nici cu media playerele cu android nu esti departe fata de un htpc ''home made'' , insa deocamdata pe partea de multimedia s.o android are unele ''retineri/neajunsuri'' fata de media playerele dedicate
Eu zic cel mai bine este ca te documentezi in threadurile dedicate de pe aceasta arie si unde vei gasi diferite pareri si solutii de la diferiti useri care detin media playere dedicate/cu android si/sau htpc-uri
In prezent alegerea unui asa zis ''media player'' este destul de complexa , trebuind sa tii cont de foarte multe , mai ales ca in prezent nu exista practic inca un device ''bun la toate'' , fiecare avand -/+ aferente produslui in speta
A si nu in ultimul rand , in alegerea unui media player tebuie sa tii cont si de suportul software , fiindca degeaba ai ''ultimul racnet'' hardware , daca suportul software este inexistent
Va fi o ''investitie'' pe jumatate moarta in respectivul media player , chiar de la inceput/de când il cumperi

#9
alin_x

alin_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.07.2007

View Postlupull, on 23 noiembrie 2014 - 20:38, said:

insa deocamdata pe partea de multimedia s.o android are unele ''retineri/neajunsuri'' fata de media playerele dedicate


De exemplu ?

#10
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Citeste in threadul dedicat ''nemultumirile'' posesorilor de astfel de device-uri

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate