Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Caut apartament sau camera in Hildesheim, Niedersachsen

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
a_c

a_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.04.2008
Salutare,

In scurt timp voi incepe serviciul in Hildesheim si imi caut cazare fie pe termen lung sau temporar. Problema mea la momentul de fata ar fi urmatoarea, am cazare asigurata de firma timp de doua saptamani pana la 15 decembrie timp in care trebuie sa gasesc fie o camera sau un apartament (maxim cu 2 camere, voi locui singur) de preferat in Hildesheim sau in apropiere, Sarsted, Laatzen sau chiar Hannover (ultimele doua doar pe termen scurt, distanta e cam mare pentru naveta fara masina).

Cu siguranta ma voi descurca sa-mi gasesc un apartament prin cautare proprie la fata locului dar din experienta sincer ma indoiesc ca doua saptamani imi vor fi de ajuns, cu atat mai mult cat 8 ore/5 zile voi fi la birou. Prin urmare cine cunoaste pe cineva care are o camera disponibila sau doreste sa imparta un apartament intre 15.12 si 19.12 (voi fi in Romania de sarbatori) cat si in luna ianuarie, as fi mai mult decat recunoscator. Detalii personale pentru cei care ar dispune de o camera libera: sunt nefumator, linistit, salariat, etc.

Va rog contact pe PM.

#2
Keffr3n

Keffr3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 01.10.2005
Bro, n-am nici cea mai vaga idee unde este Hildesheim sau cum se pronunta... dar am o camera libera intr-un apartament liber in Berceni, langa McD Brancoveanu...

Edited by Keffr3n, 22 November 2014 - 23:12.


#3
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 14.01.2010
greu sa gasesti aici ce cauti tu...daca era vreun oras popular din Europa....poate se gasea cineva sa te ajute...dar asa...sanse de 0,00000001 %....

#4
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
1 camera:

http://www.immowelt....1&esr=2&rooma=1

2 camere:

http://www.immowelt....1&esr=2&roomi=2

Sau aici:

http://www.immobilie...one_step_search

Nu cred ca-i foarte greu de gasit, dar depinde de pretentii si de suma disponibila pt chirie.

#5
a_c

a_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.04.2008

View Postadipelcz, on 24 noiembrie 2014 - 12:05, said:

Nu cred ca-i foarte greu de gasit, dar depinde de pretentii si de suma disponibila pt chirie.

Multumesc pentru link-uri dar cunosc toate site-urile care publica anunturi imobiliare. Problema cu anunturile astea cand cauti cazare din afara Germaniei este ca sansa sa rezolvi ceva tinde spre zero, daca nu este chiar nula. O spun din experienta.  Doi la rand, apartamentele in Germania nu se inchiriaza asa usor, de multe ori se face prin termene de vizita cu data prestabilita unde e participare libera, adica vin multi interesati se completeaza formulare cu diverse detalii personale, etc ca mai apoi viitorii chiriasi sa fie contactati pentru un contract. Pe langa asta mai sunt diverse asociatii ale constructorilor din zona respectiva care ofera apartamente la inchiriat dar iarasi trebuie sa fii la fata locului si nu stii cat poate dura pana prinzi unul.

Eu o sa caut si la fata locului dar din cauza ca nu dispun de suficient timp liber pentru ca am si serviciul pe deasupra ar fi fost perfect sa gasesc o solutie pe termen scurt. Oricum urmeaza sa public si mai multe anunturi de cautare si pe site-uri din Germania.

Edited by a_c, 24 November 2014 - 14:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate