Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
aplicatiismartphone

aplicatiismartphone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 05.09.2014
Salut in viitorul apropiat as vrea sa devin client rcs-rds
as vrea net: Digi Net Fiberlink 200

Si tv digital cu digi smart cam ( pe un televizor samsung-ue32h6400 ) deci are ci+ si cred ca o sa mearga.

Insa nu stiu ce sa aleg pt cel de al doi-lea tv la care tatal meu nu va renunta prea rapid este destul de slab:

http://www.tonis.ro/...egru-46942.html

rezolutia nu este una hd pe acest tv si de aceea nu stiu ce sa aleg un decodor SD sau HD .... eu as fi tentat sa aleg unul HD  insa nu stiu daca aleg unul HD pe acest tv se va vedea imaginea completa sau nu? ... pt ca am intalnit monitoare cu rezolutii asemanatoare care au probleme la redearea filmelor hd in BSplayer nu se vedea imaginea complet exeplu partea de jos cu subtitrarea ( asta ca sa se inteleaga ceea ce vreau sa intreb ).

aa si inca un lucru tv -ul 2 nu are tunner digital ci doar analog

Deci va merge sa pun digital pe el si daca da ce decodor sa aleg ?

Multumesc!

#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
decodor hd ar fi recomandarea mea. topicul ar fi trebuit deschis pe aria video sfaturi achizitii sau pe cea tv.

#3
aplicatiismartphone

aplicatiismartphone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 05.09.2014

 carmenclara1, on 21 noiembrie 2014 - 18:51, said:

decodor hd ar fi recomandarea mea. topicul ar fi trebuit deschis pe aria video sfaturi achizitii sau pe cea tv.
Multumesc Frumos de raspuns!
P.S daca moderatorul considera ca este gresit deschis chiar il rog sa mute acest topic, eu m-am gandit ca fiind vorba de un decodor achizitionat de la RCS-RDS aici este locul potrivit :)

o seara frumoasa ... si oricum astept si alte pareri.

#4
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 11.01.2007
Decodor Hd in custodie, si Smartcard in chirie(3 lei).

#5
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am abonamentul de 25 lei si tot Samsung, dar F6400 ... am dvr-ul din primele serii, cel gri (care are un meniu  mult mai usor, mai simplu si mai customizabil decat cel negru, Humax parca ii zice). De ceva vreme am scos, insa, cablul din dvr si l-am bagat direct in tv; acum vad si programele hd pe care nu le vedeam cand aveam cablul prin dvr ... cu decodor hd vei vedea tot atatea programe hd, ca nu sunt decat 10 parca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate