Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Windows 8 [preinstalat]

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014
Salut,am o mica problema cu un laptop  ( HP 2000 ) si nu prea imi place cum merge de ceva vreme...si m-am gandit sa-i reinstalez windowsu,am DVD cu win 8.1 activat...Care sunt dezavantajele daca as reinstala din nou win 8 pe acest laptop ?

#2
nelu_242000

nelu_242000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 08.04.2008
de ce sa folosesti un sistem mai vechi când il ai pe cel nou? si cu licenta!?

#3
BunnyTrap

BunnyTrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.06.2014

View Postnelu_242000, on 18 noiembrie 2014 - 16:30, said:

de ce sa folosesti un sistem mai vechi când il ai pe cel nou? si cu licenta!?


Adica?

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Adica - ai o partitie de recovery pe el - aia se foloseste ptr a reinstala windowsul cand ai nevoie - cu mentiuna ca trebuie sa-ti faci backup la tot ce ai important pe laptop, ptr ca se vor sterge - va fi exact ca in ziua cand l-ai cumparat.

Si neaparat fa-ti DVD-uri de recovery inainte - in caz de probleme vreodata ai posibilitatea sa reinstalezi de pe ele daca se "pierde" partitia de recovery.

Citesti in manual despre cum se fac ambele.

Daca instalezi acum de pe un DVD  orice sistem de operare adio partitie de recovery - chiar daca va ramane va fi de nefolosit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate