Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

home workout

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cliviusmanr

cliviusmanr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.09.2014
cineva care are cunostinte si se pricepe, as dori sa-mi spuna daca e ok, daca nu, sa-mi ofere 1-2 sfaturi, as aprecia din suflet.

fac exercitii acasa de o buna perioada de vreme, abdomene, genuflexiuni, flotari, tractiuni, urmaresc diverse exercitii de fitness s.a.m.d., nu folosesc greutati/aparate ca nu vreau sa ma maresc, ci ptr. definire...abdomen, umeri, brate, piept etc.. totul bine si frumos, rezultatele si diferentele sunt foarte multumitoare, satisfacatoare ptr. mine, nu eram foarte increzator in exercitii practicate acasa, dar din lipsa de timp am zis sa fac si am continuat, nu regret efortul si timpul pierdut, e un succes... vreau sa stiu daca pot lua un tip de nutrimente sa fortez sau stiu eu, sa accelereze...ma gandesc daca ma pot ajuta intr-un fel, catusi de putin. mi-au trecut pe la urechi niste vorbe si am fost pus pe ganduri, de asta sunt curios.
cu alimentatia, odihna stau bine, m-am orientat, documentat si mi-am luat notite, aici nu e o problema.

#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Sa accelereze ce anume ?
Tot mai vrei sa te definesti ?

#3
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Lasa naibii "nutrimentele" la capsule, borcane etc .... astea sunt chimicale care fac rau mai devreme sau mai tarziu ..... pt ce vrei tu iti trebuie o dieta echilibrata si sanatoasa, din care organismul sa extraga tot ce-i trebuie: vitamine, minerale, saruri etc. Nu e greu sa afli ce e aia o alimentatie sanatoasa dar in schimb e ceva mai greu sa gasesti alimente cu adevarat sanatoase si hranitoare  :)

#4
cliviusmanr

cliviusmanr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.09.2014

View Postjeffy86able said:

Sa accelereze ce anume ?
Tot mai vrei sa te definesti ?t

exact.  i

View PostDanubian, on 21 octombrie 2014 - 12:14, said:

Lasa naibii "nutrimentele" la capsule, borcane etc .... astea sunt chimicale care fac rau mai devreme sau mai tarziu ..... pt ce vrei tu iti trebuie o dieta echilibrata si sanatoasa, din care organismul sa extraga tot ce-i trebuie: vitamine, minerale, saruri etc. Nu e greu sa afli ce e aia o alimentatie sanatoasa dar in schimb e ceva mai greu sa gasesti alimente cu adevarat sanatoase si hranitoare  Posted Image

nutrimente-suplimente, cer scuze daca am gresit, nu am cunostinte in asa ceva, dar vad ca multi consuma si cica ar fi de ajutor... Dieta am, mananc bine, dorm bine..cum spuneam nu asta ma intereseaza. Ci daca se poate sa folosesc o "cutie" cu un astfel de praf. Am vazut ca sunt tot soiul ptr. orice, care ajuta la nu stiu ce (inteleg ca trebuie sa-si vanda marfa..). Ma gandesc ca poate mi-ar da niste +-uri.

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Cate kg ai si la ce inaltime ?
Daca vrei sa te definesti ai nevoie de efort aerob ( alergat , fotbal , tenis de masa ) , nu anaerob ( tras de fiare ) .
Si te feresti de carbohidrati cum se feresc tiganii de sapun .

Edited by jeffy86able, 21 October 2014 - 12:32.


#6
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postjeffy86able, on 21 octombrie 2014 - 12:11, said:

Sa accelereze ce anume ?
Tot mai vrei sa te definesti ?

Sa accelereze definirea, ce n-ai inteles?

Pune o poza, man, sa vedem si noi ce vrei sa 'definesti'.

Edited by Bob493, 21 October 2014 - 12:34.


#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Un muschi ca sa creasca trebuie fortat. Daca in ultima luna nu ai marit sarcina nu faci decat sa il tonifiezi nu il vei mari asa.

#8
cliviusmanr

cliviusmanr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.09.2014

View Postjeffy86able, on 21 octombrie 2014 - 12:31, said:

Cate kg ai si la ce inaltime ?
Daca vrei sa te definesti ai nevoie de efort aerob ( alergat , fotbal , tenis de masa ) , nu anaerob ( tras de fiare ) .
Si te feresti de carbohidrati cum se feresc tiganii de sapun .

fotbalul nu-mi lipseste, joc tenis de masa de 2-3 ori pe saptamana undeva in jur de 2 ore...in rest fac multe exercitii acasa, tot felul. am gasit niste programe pe net, vreo 3 feluri de insanity, ceva cu t focus....

View PostBob493, on 21 octombrie 2014 - 12:33, said:

Sa accelereze definirea, ce n-ai inteles?

Pune o poza, man, sa vedem si noi ce vrei sa 'definesti'.

https://i.imgur.com/41bXdIN.jpg

View PostMooF2010, on 21 octombrie 2014 - 12:50, said:

Un muschi ca sa creasca trebuie fortat. Daca in ultima luna nu ai marit sarcina nu faci decat sa il tonifiezi nu il vei mari asa.

il fortez cat pot eu de mult dar simt ca nu-i destul, simt ca ard, transpir moderat...tot pot sa fac. inainte cand aveam astfel de simtome abea puteam sa fac o juma flotare, eram lat...acum n-am nici o treaba, fortez exagerat de mult pana nu ma mai ridic de jos dar nu prea e destul.

#9
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Esti bine , eu nu as incerca sa mai dau jos , m-as concentra chiar sa mai cresc un pic in masa musculara daca e posibil .
Cu picioarele cum stai ?

#10
cliviusmanr

cliviusmanr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.09.2014
Cu picioarele e un pic nasol, se dezvolta foarte incet. Le lucrez dar e un pic mai greu acolo...dar sunt multumit de ele. Pe mine abdomenul ma roade,  nu-mi prea place...de asta intrebam.

Nu am cum sa cresc masa musculara, ar trebui sa ma duc la sala...si eu nu ma pricep deloc, stiu ca sunt de urmat niste programe, dieta s.a....dar cand am pasit in cateva sali si am vazut ce-i acolo m-a luat groaza...cearta, stat la rand, gesturi  tot felul de chestii

#11
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postcliviusmanr, on 21 octombrie 2014 - 15:14, said:

fotbalul nu-mi lipseste, joc tenis de masa de 2-3 ori pe saptamana undeva in jur de 2 ore...in rest fac multe exercitii acasa, tot felul. am gasit niste programe pe net, vreo 3 feluri de insanity, ceva cu t focus....



https://i.imgur.com/41bXdIN.jpg



il fortez cat pot eu de mult dar simt ca nu-i destul, simt ca ard, transpir moderat...tot pot sa fac. inainte cand aveam astfel de simtome abea puteam sa fac o juma flotare, eram lat...acum n-am nici o treaba, fortez exagerat de mult pana nu ma mai ridic de jos dar nu prea e destul.

O poza in care sa nu fii pe jumatate ascuns dupa dulap, nu ai? Anyway, cred ca stii ca la 'definire' dai jos nu doar grasime ci si masa musculara. Mai pune pe tine vreo 10 kg si dupa aia te poti gandi la asta.

Spor!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate