Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Comentarii despre meciurile din TOP 5

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
Comentarii despre meciurile din TOP 5 :

Manchester United-Everton Liverpool

* meci surprinzator de disputat prin prizma locului ocupat de formatia vizitatoare,care merita un meci egal,datorita daruirii in joc si ocaziilor de gol.
Portarul De Gea a fost foarte bun.
____________________________________________________________________________________________________________________

Chelsea London-Arsenal London

* doua echipe grele cu un plus pentru gazde,tunarii au jucat fara curaj dar cand au incercat,au fost periculosi.
Alexis Sanchez,a jucat nervos si prost,l-a accidentat grav pe portarul Thibaut Courtois,un portar de valoare.M-a dezamagit jocul lui Diego Costa
dar care a marcat in minutul 78 un gol de mare jucator care i-a spalat toate pacatele unui joc slab.
La Arsenal turcul Özil a jucat foarte prost.
Jucatorii meciului de la Chelsea : Ivanovic,Oscar si Hazard.
Jucatorii meciului de la Arsenal : Welbeck.
_____________________________________________________________________________________________________________________

#2
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Chelsea-Arsenal : nu ma pricep prea mult, dar stiu ca e o disputa clasica care, se pare, a refulat in "disputa" dintre cei doi manageri.

#3
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
si iarasi Arsenal arata ca in meciurile cu contracandidatele clacheaza...nu reuseste sa se ridice la nivelul asteptarilor..in schimb Chelsea , dupa parerea mea are o echipa foarte puternica in acest an..eu cred ca va fi greu pentru celelalte sa le faca fata.,,.

#4
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
azi de la ora 14:45 Man.City intalneste Tottenham...eu sper ca City sa castige,pentru atractivitatea campionatului ,daca Chelsea castiga azi la Crystal Palace iar City nu se impune cu Tottenham, echipa lui Mourinho se distanteaza destul de mult....ar fi bine cred eu sa nu se rupa campionatul..in acelasi timp insa si cei de la Tottenham daca vor castiga astazi, ar egala la puncte chiar pe City, rivala de astazi....sa speram ca va fi un meci frumos...Posted Image Posted Image

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 18 October 2014 - 12:03.


#5
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Meci stricat de un arbitru arogant , darnic mereu cu gazdele... Tusierii continua sa-si faca de cap, anul trecut au decis campioana in Premier League, azi, hent clar la Sagna , neacordat la 2- 1 pentru gazde !!!
Cine doreste sa incerce wizivig punct tv, soft acestream pe sursa Bloodzeed, comentariu original si calitate buna de la BT Sports HD sau Sky Sports HD, in functie de meci.
Am ales aceasta solutie de un an de zile deoarece comentatorii Eurosport sunt imposibili si la Premier League si la Bundesliga !

Edited by tutuhugoneata, 18 October 2014 - 15:33.


#6
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Maine seara (19..10.2014.) de la ora  21.45.  Serie A Etapa VII : Inter(locul 10/8pct.) - Napoli (locul 7/10pct.).Doua echipe de top care insa au avut un start de campionat mai slab...Rafa Benitez(Napoli) intalneste una din fostele sale echipe cu speranta unei victorii pe San Siro victorie ce o poate aduce din nou pe Napoli aproape de podium.La Inter Kovacic si Medel sunt accidentati iar la Napoli Gargano.La Milano se anunta vreme ,,buna,, pentru maine seara(10 % sanse de ploaie) si un stadion plin.(Apropo : un bilet la peluza pt. oaspeti = 25 euro si variind intre 30 euro peluza gazede 45 euro tribuna II 55,80,100,130 in functie de locul ocupat in tribuna...Pretul abonamentelor : peluza inelul de jos 320 iar inelul de sus 170 euro.Tribuna : primul inel 750 - al doilea inel 340 iar la Tribuna oficiala 1300-1900...

#7
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

 tutuhugoneata, on 18 octombrie 2014 - 15:31, said:

Meci stricat de un arbitru arogant , darnic mereu cu gazdele... Tusierii continua sa-si faca de cap, anul trecut au decis campioana in Premier League, azi, hent clar la Sagna , neacordat la 2- 1 pentru gazde !!!
Cine doreste sa incerce wizivig punct tv, soft acestream pe sursa Bloodzeed, comentariu original si calitate buna de la BT Sports HD sau Sky Sports HD, in functie de meci.
Am ales aceasta solutie de un an de zile deoarece comentatorii Eurosport sunt imposibili si la Premier League si la Bundesliga !

nu ma asteptam ca arsenal sa nu castige astazi cu hull.....insa se pare ca au avut de tras din greu chiar si pentru un egal.....si eu sunt de parere ca la meciul lui City , la primul penalty acordat gazdelor,arbitrul a luat decizia gresita ,..in acelasi timp insa pot spunea ca ma asteptam mai mult de la tottenham, sa puna mai multe probleme...am avut impresia ca City nu a fost nevoita sa se forteze prea tare pentru aceasta victorie,.,.in schimb chelsea mi sa parut sigura pe ea..o echipa fara fisuri,greu de rapus...la cum arata in acest moment eu cred ca e favorita la titlu..,Posted Image Posted Image

 mecoparsapteplus, on 18 octombrie 2014 - 15:54, said:

Maine seara (19..10.2014.) de la ora  21.45.  Serie A Etapa VII : Inter(locul 10/8pct.) - Napoli (locul 7/10pct.).Doua echipe de top care insa au avut un start de campionat mai slab...Rafa Benitez(Napoli) intalneste una din fostele sale echipe cu speranta unei victorii pe San Siro victorie ce o poate aduce din nou pe Napoli aproape de podium.La Inter Kovacic si Medel sunt accidentati iar la Napoli Gargano.La Milano se anunta vreme ,,buna,, pentru maine seara(10 % sanse de ploaie) si un stadion plin.(Apropo : un bilet la peluza pt. oaspeti = 25 euro si variind intre 30 euro peluza gazede 45 euro tribuna II 55,80,100,130 in functie de locul ocupat in tribuna...Pretul abonamentelor : peluza inelul de jos 320 iar inelul de sus 170 euro.Tribuna : primul inel 750 - al doilea inel 340 iar la Tribuna oficiala 1300-1900...

va fi un meci interesant la Milano,..,ambele au nevoie mare de puncte....dupa parerea mea Napoli e favorita pentru acest meci....dar orice e posibil cand joci cu Inter....

P.S : apropo , de victoria lui Southampton cu Sunderland 8-0 ce ziceti ??? de mult nu a mai fost un asa scor in Premier League...eu nu tin minte sa fi fost recent un astfel de rezultat ,..,! !!!

#8
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Este absolut fenomenala aceasta echipa Southampton !!! Pentru mine, nu ca ma "laud dupa razboi", este o frumoasa confirmare a uneia din cele mai importante scoli de fotbal din Anglia, chiar din Europa chiar... Coloana vertebrala a nationalei Angliei de tineret provine de la aceasta echipa minunata, este o scoala de fotbal la care visez sa ajung candva, paradoxal, nu la Bayern, nici la Ajax , nici la Barcelona sau Real Madrid...
Cireasa de pe tort o reprezinta acest superb Ronald Koeman , o personalitate extraordinara a fotbalului mondial si care acum isi traieste a doua tinerete !!!

Southampton nu poate concura cu petro -dolarii de la campioana Angliei ,cu nici una din cele din fata , insa are un management exceptional, orientat pe cresterea si pregatirea spre inalta performanta a talentelor, in fiecare an minim 2 , 3 jucatori sunt transferati cu mare succes la marile echipe din Anglia !

Este cea mai "british" echipa din Premier League, in sensul ca nu isi modifica stilul dupa toanele unuia sau altuia dintre directorii tehnici ci acestia din urma se adapteaza la stilul Sothampton ! http://www.soccer-bl...e-howler-video/

Edited by tutuhugoneata, 19 October 2014 - 16:51.


#9
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
un meci de infarct astazi intre QPR  si Liverpool ....oaspetii castigand in cele din urma cu 3-2....minutul 67 Liverpool deschide scorul dupa un autogol al lui Dunne , min 87 Vargas egaleaza scorul devenind 1-1 , in minutul 90 Coutinho face 2-1 pentru oaspeti , iar in minutul 92 Vargas realizeaza dubla si scorul este din nou egal ,2-2 , insa nu s-a terminat aici , in minutul 95 Liverpool mai beneficiaza de un autogol (Caulker) si reuseste sa se impuna cu 3-2 intr-un meci pur si simplu de neuitat...  http://hoofoot.com/?...l_FC_2014_10_19

In Ligue 1 Marseille reuseste sa se impuna pe teren propriu in fata celor de la Toulouse, o echipa foarte incomoda in acest sezon , si isi pastreaza avansul de 7 puncte fata de PSG.... o forma de invidiat a celor de la Olympique  Marseille .... un lider absolut meritat pana in acest moment,..,Posted Image

#10
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
meci destul de anost aseara intre Inter si Napoli 2-2 ....un meci plictisitor, noroc insa cu finalul pentru care asteptarea a meritat .,.,pana la urma ultima impresie conteaza.,.,Posted Image Posted Image

#11
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Un meci interesat astazi in Campionatul Germaniei : Eintracht Frankfurt - Vfb Stuttgart scor final 4 - 5.In aceasta seara in Campionatul Italiei de la 21.45.  Sampdoria - Roma.Pe Luigi Ferraris din Genoa echipa gazda (locul 3/7 jocuri-15 puncte) Roma (locul 2/7 jocuri-6 victori-18 puncte).Dupe infrangerea cu Bayern , Roma spera intr-o victorie  si joaca un 4-3-3 cu Gervinho-Ljajic-Totti.. Sampdoria 4-3-3 Gabbiadini-Eder-Okaka etc.(Forza Roma !)Posted Image

#12
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
astazi City a pierdut meritat la West Ham dupa parerea mea..nu au jucat mai nimic..daca maine Chelsea castiga la United, se distanteaza destul de mult.....meciul de maine al lui Chelsea devine astfel foarte interesant..pentru Manchester poate fi deasemenea un meci in care sa renasca, daca vor castiga , pot sa inceapa sa spere la mai mult sezonul acesta,.,.,.

 mecoparsapteplus, on 25 octombrie 2014 - 20:54, said:

Un meci interesat astazi in Campionatul Germaniei : Eintracht Frankfurt - Vfb Stuttgart scor final 4 - 5.In aceasta seara in Campionatul Italiei de la 21.45.  Sampdoria - Roma.Pe Luigi Ferraris din Genoa echipa gazda (locul 3/7 jocuri-15 puncte) Roma (locul 2/7 jocuri-6 victori-18 puncte).Dupe infrangerea cu Bayern , Roma spera intr-o victorie  si joaca un 4-3-3 cu Gervinho-Ljajic-Totti.. Sampdoria 4-3-3 Gabbiadini-Eder-Okaka etc.(Forza Roma !)Posted Image

cred ca va castiga roma...sunt cu o clasa peste toate celelalte echipe, exceptand Juventus.....au o echipa trasnet romanii,,chiar daca au pierdut rau cu Bayern..dupa parerea mea , acolo a fost o greseala de strategie a lui Garcia, a incercat sa se ia la tranta cu bayern si a patit-o.....daca aborda putin mai prudent , cine stie cu ce rezultat s-ar fi terminat.....

astazi deasemenea Real Madrid a batut fara drept de apel Barcelona 3-1...o victorie care arata ca Barcelona nu mai e echipa care a fost...dar dupa parerea mea e normala aceasta oarecare cadere a Barcelonei , asa cum spun multi, e sfarsitul unui ciclu...cine stie daca va mai putea vreodata Barcelona sa domine fotbalul European asa cum l-a dominat in ultimii ani.....

va ramane o echipa mare ,, dar nu cred ca va mai domina vreodata atat de clar fotbalul mare,.,.,.

#13
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Azi (26.10.2014.) in Premier League de la ora 18.00. Manchester United(locul 7  / 9 jocuri  12 puncte-3 victori) Chelsea (locul 1 / 9 jocuri/22 puncte-7 victori).Se intalnesc si doi vechi prieteni : Louis van Gaal si Jose Mourinho.La Echipa gazda lipsesc Wayne Rooney(suspendat)Radamel Falcao(accidentat)...la Chelsea ar putea juca Diego Costa ! Cesar Azpilicueta suspendat Loic Remy accidentat iar Ramires ar putea reveni dupa o accidentare.In sezonul trecut(August) meciul s-a incheiat la egalitate 0 - 0.Chelsea nu a pierdut  in ultimele trei jocuri contra lui Manchester primind doar un gol.Chelsea este singura echipa neinvinsa in actualul sezon de Premier League cu cele mai multe goluri marcate (23) iar Manchester a castigat ultimele trei meciuri jucate pe teren propriu.O surpriza neplacuta ar putea avea fanii lui Chelsea  datorita circulatiei foarte greoaie a trenurilor spre Manchester.La casele de pariuri Chelsea este favorita 2.30/2.50 la meci egal 3.50 iar o victorie pentru Manchester 2.80/3.Meciul se joaca cu casa inchisa !

#14
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
O egalare cu totul nemeritata pentru "Masini Unelte" care a jucat in acelasi stil haotic, absolut iritant pentru suporterii din intreaga lume... Eu nu tin cu aceasta echipa , stiu ca are multi suporteri in Romania, mi-as fi dorit sa vina cineva  cu argumente de ce echipa diavolilor stagneaza chiar si dupa venirea lui Van Gaal !!! Cum e posibil sa dai centrari aiurea , cu nemiluita , toate ori pe portarul Courtois , ori respinse lejer de apararea lui Chelsea, iar ce a fost mai suparator pe final au fost faulturile inultile, ba la portar, ba la fundasii adversi... Timp castigat pentru aparare ...

Un cuvant de mare respect pentru acest Didier Drogba, cel mai bun jucator african al tuturor timpurilor, exemplu rara de generozittate, de altruism de dedicatie pentru culorile clubului albastru !

Impresionanta ramane capacitatea lui Mourinho de a veni mereu cu ceva nou, sa ajung sa il vad pe cel mai bun fundas dreapta din lume in pozitie de atacant central spune ceva... Iar modul cum roteste jucatorii pe posturi, de la mijlocul terenului in sus este naucitor pentru orice aparare , Chelsea este singura echipa din lume ce o poate incurca pe Real Madrid pentru trofeul "Champions League", dupa opinia mea subiectiva...
Sigur ca Bayern Munchen este mereu in carti, dar este minunat sa aplaud o echipa capabila sa se reinventeze in fiecare sezon si cu un antrenor ce nu il am absolut deloc la suflet dar pe care il aplaud la scena deschisa pentru calitatile sale !

Edited by tutuhugoneata, 26 October 2014 - 21:39.


#15
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
Dupa parerea mea , cam peste 2 ani va fi Manchester United o echipa redutabila,,,au adus multi jucatori , intradevar de valoare, dar au nevoie de timp pana se omogenizeaza echipa,pana se creeaza relatiile de joc.....eu personal de la Manchester ma asteptam sa aibe probleme in acest sezon, in schimb Liv'pool pentru mine este o mare dezamagire, ma asteptam sa confirme parcursul bun din sezonul trecut, dar momentan arata ca acel fotbal foarte frumos practicat in sezonul trecut a fost doar un foc de paie...din punctul meu de vedere sezonul trecut Liv'pool a practicat de departe cel mai frumos fotbal , chiar daca City a iesit la final campioana........am vazut deasemenea in Ligue 1 o victorie a celor de la Lyon pe teren propriu in fata lui O.M , o victorie care confirma forma buna din ultima vreme a Lyonezilor, cel putin din prisma rezultatelor, sincer nu am vazut inca meciul si nu pot spune daca a fost o victorie meritata..o forma neasteptat de buna a celor de la Lyon dupa inceputul groaznic de sezon........

P.S : daca a-ti  vazut careva meciul , ne puteti spune  ce impresie au lasat cele 2 echipe......

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 27 October 2014 - 19:54.


#16
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
Comentarii pertinente si obiective din partea voastra,,,tutuhugoneata'',,,LUMEN OBSCURUS'' si ,,mecoparsapteplus...in sfarsit citesc parerile unor oameni avizati si pasionati de fotbal,dupa ani buni de cand activez pe acest forum...felicitari tuturor.
Acum (marti 28 noiembrie),vad inregistrat,meciul de aseara (luni 27 octombrie),dintre QUEEN'S PARK si ASTON VILLA,la canalul de televiziune SAFINA din TAJIKISTAN,care preia meciurile transmise de canalelor rusesti NTV FUTBOL 1/2/3.
In acest weekend,am vazut WEST HAM-MAN.CITY si am fost placut surprins de jocul londonezilor si prestatia buna a spaniolului DAVID SILVA (nota 9).
Meciul sapatamanii,CHELSEA-MAN.UTD,a meritat sa fie vazut si am fost suparat de egalarea nemeritata a diavolilor cu 20 secunde inainte de final.
Ambii portari sunt de clasa (DE GEA (nota 9) si COURTOIS (nota 10),cu un plus pentru belgianul de la CHELSEA.
De la gazde am remarcat pe DI MARIA (nota 8) si VAN PERSIE (nota 9) in timp ce la CHELSEA mi-au placut HAZARD (nota 10,de senzatie driblingul facut celor 4 jucatori ai lui MAN.UTD) si IVANOVIC (nota 9).

Sapatamana aceasta canalul de televiziune SAFINA transmite (preluari de la canalul rus NTV PLUS FUTBOL 1) :

-sambata 1 noiembrie,de la 14.45...NEWCASTLE UNITED-FC LIVERPOOL...iar de la 17.00...CHELSEA-QPR.
-duminica 2 noiembrie,de la 15.30...MANCHESTER CITY-MANCHESTER UNITED...iar de la 18.00...ASTON VILLA-TOTTENHAM HOTSPUR.

* va propun sa dam note celor mai buni 3 jucatori ai fiecarui meci vazut.

#17
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
la Chelsea - Man utd   :   hazard 8  (imi place la el modul in care reuseste sa se tina pe picioare cand este atacat ,desi nu e un jucator foarte masiv) ivanovic 8 (foarte sigur acolo in defensiva,pacat de eliminarea aiurea din final)    curtois 9

la napoli - verona : higuain 9 (daca avea putina viteza, cred ca nu ar fi plecat niciodata de la Madrid)  hamsik 9  (se pare ca Marek Hamsik si-a revenit dupa o perioada mai putin buna, marcand in acest meci 3 goluri ) callejon 8 (un jucatori foarte constant, care are cel putin o realizare in fiecare meci,chiar daca echipa joaca slab)

victorie importanta pentru Napoli, care are un inceput greu spre dezamagitor de sezon.....

la west ham - city :  fernando 8 (l-am vazut destul de sigur acolo la mijlocul terenului , facand cuplu acolo in centru cu Yaya Toure care pare putin cam obosit de o vreme incoace) sakho 9 (atacantul gazdelor s-a luptat mult cu fundasii lui City , reusind e multe ori sa aiba castig de cauza) silva 8 (are momente in care lumineaza jocul pentru cei de la city pe faza ofensiva )

la sampdoria- roma :   nainggolan 8 (mijlocas central box to box  foarte bun  )    gervinho 8 ( a creat panica de cele mai multe ori cand a avut mingea in apropierea portii adverse )   soriano 9 (mijlocasul gazdelor a alergat enorm , si in momentul in care avea mingea , iti dadea o oarecare siguranta , cum ca nu o va pierde ,,un mijlocas bun dupa parerea mea)

Real Madrid- Barcelona  :   sergio ramos 9  (foarte sigur acolo in aparare,realul va mai gasi greu un jucator ca el )  benzema 8 marcelo 8 (atat benzema cat si marcelo s-au achitat bine de sarcini , au stiut ceea ce au de facut)...........

am mai vazut totenham - newcastle .....dar nu pot nominaliza 3 jucatori ...Posted Image

P.S: MARSHALL54,,,,DUMINICA ESTE DERBY IN TURCIA ...BESIKTAS - FENERBAHCE ..STI CUMVA CE CANAL TURCESC TRANSMITE ACEST MECI ???? SAU PE CE ALT CANAL DE SPORT SE POATE VEDEA ACEST DERBY ???? TE ROG DACA STI POSTEAZA..............MULTUMESC ANTICIPAT.....

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 28 October 2014 - 15:40.


#18
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
http://www.livefootb...fenerbahce.html
Urmareste link-urile inainte de meci , cu 5 minute inainte de startul meciului, mai bune stream-uri ai pe wiziwig punct tv ,dar dupa 1 minut de la startul partidei !

Cine are cumva insa un link pentru meciurile din Bundesliga fac cinste, foarte slabe calitativ linkurile mele...

Altfel, sunt in pauza derby-ului orasului Manchester si inteleg, abia acum foarte bine, cat de PERFIDA este aceasta M.City, cat de mult PUT PETRO - DOLARII !!!

Pai nu poti sa-ti bati joc tu arbitru de o lme intreaga, cantaresti cu DUBLA MASURA, dai galbene cu nemiluita la oaspeti, GAZDELE CERSESC CARTONASE GALBENE MEREU, DE 2 ANI PUN PRESIUNE SEICII PE ARBITRI !

ARBITRAJ SCANDALOS LA MANCHESTER, Rooney a incercat sa ceara socoteala, dar arbitri sunt vanduti gazdelor de o gramada de ani !!!

Oricat de bun ai fi este inadmisibil, este antisportiva atitudinea campioanei Angliei si nu le dau absolut nici o sansa in Champions League !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate