Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

incarcator 90w/65w sau probleme interne?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
cautraspunsuri

cautraspunsuri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.06.2014
laptop acer cu incarcator d 19V, intensitate 4 si ceva A => putere d 90w. Incarcatoarele disponibile p piata pt acest laptop sunt d 65w (cu intensitate d 3 si ceva A) si 90w.
Problema incarcatorului original: are firul partial rupt intr-un punct, astfel incat trebuie fixat cu banda izoliera si tinut intr-o anume pozitie(dificil d gasit d fiecare data) ca sa incarce laptopul.
Fac treaba asta d vreo 2 saptamani pt ca: am incercat un incarcator universal si nu incarca deloc (bine ca, voltajul era reglat la 15 si nu merjea schimbat, iar puterea/intensitatea nu mai stiu).
Am fost intr-un service cu laptopul d unde doream sa achizitionez un incarcator original sau compatibil. Ei bine, baiatul d acolo a verificat cu un fir oarecare d Acer si nu se incarca(nu cunosc voltajul nici intensitatea d la acel incarcator). Am dus laptopul cu mine gandindu-ma ca are si probleme interne (a mai avut firul mufei jack dezlipit). Ar putea sa aiba probleme interne, dar nu stiu ce. Am desfacut laptopul si firul power jack e bine. Am inlocuit cu unul nou si nu se incarca deloc(nu imi dau seama daca din vina acestui fir care poate e defect, sau din vina incarcatorului, ca nu am nimerit in pozitia lui in care merge). Nu ma pricep prea bine si nici nu am aparate d masurat tensiunea /intensitatea curentului.
Nu vreau sa investesc in reparatii costisitoare,e totusi un laptop vechi. Care ar fi problema? Presupunand ca celelalte incarcatoare incercate (cel universal si cel d la service mai ales) au o putere mai mica, este posibil sa fie asta cauza pt care nu incarcau deloc?
Ce solutii ar fi? M-am cam saturat d incarcatorul lui paradit, care incarca atunci cand are chef-cum am explicat mai sus- insa e singurul care incarca

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate