Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Reclamele Vodafone - cele mai enervante reclame?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Am rezistat cateva zile pana sa deschid topicul asta dar azi nu am mai reusit sa ma abtin...
Ma enerveaza rau de tot noile reclame Vodafone cu familia aia care merge in concediu si Bunicu ala care zice cand inchide copilu geamu la masina: da-mi telefonul, da-mi telefonul
DA - s-au prins si ei ca era f f enervant si au scos sonorizarea pe partea de "da-mi telefonul" DAR ce e cu meclele alea de oameni dati pe fata cu crema de ghete?
Ce mama masii le-au facut de par bronzati prin supraexpunere la solar sau dati cu crema de ghete maronie pe fata?
Ce turist imbecil se uita la meci in telecabina in loc sa se bucure de peisaje? Si urla ca un distrus in telecabina ca e GOOOL si tropaie?
Pai isi lua o tableta vodafone peste ceafa groasa de bulgar de nu se vedea, de eram si eu acolo, cu tot cu 4G ul lui cu tot.
Unde sunt reclamele de alta data cum era cea cu libelulele - reclame frumoase si sugestive?

Cum vi se par reclamele astea vodafone? De la reclama cu ciobanul incoace reclamele s-au prostit exponential. O fi schimbat agentia cu una mai ieftina sau wtf?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nvPF1uvZEw0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Lasă că nici cu Orange nu mi-e ruşine, când auzeam orăcăielile figurinelor alea schimbam repede canalul cu o înjurătură zdravănă.

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View Postonlyone, on 29 septembrie 2014 - 21:26, said:

Pai isi lua o tableta vodafone peste ceafa groasa de bulgar de nu se vedea, de eram si eu acolo, cu tot cu 4G ul lui cu tot.

Lu' "nepotu adam" i-a dat deja cineva perversa ca nu are dinti pe partea dreapta Posted Image). Dar oricum, astazi de departe cea mai enervanta reclama e weee aare yaaaaaang...

Edited by potae, 29 September 2014 - 21:36.


#4
sneferu33

sneferu33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.12.2013
Macar astea cu "maimutoii" de la Orange ii plac lui fi-miu :)))

#5
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006
Eu zic ca, la ora actuala, de departe cea mai enervanta reclama este cea la Telekom! Te lovesti de ea peste tot!

#6
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Alea de la orange par tineresti, pline de viata. Asta noua de la vodafone nu am vazut-o inca. Vreun link?

#7
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Reclamele astea sunt facute dupa inteligenta de azi a targetului caruia i se adreseaza - aia care nu-si iau bacu' nici din mila profesorilor.

#8
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View PostOutOfMind, on 29 septembrie 2014 - 22:01, said:

Reclamele astea sunt facute dupa inteligenta de azi a targetului caruia i se adreseaza - aia care nu-si iau bacu' nici din mila profesorilor.
Adica asa? :roflmao:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u-DxcSIUu9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

View Postmihaicozac, on 29 septembrie 2014 - 21:32, said:

Lasă că nici cu Orange nu mi-e rușine, când auzeam orăcăielile figurinelor alea schimbam repede canalul cu o înjurătură zdravănă.
Figurinele alea au farmec..da na fiecare cu gustul lui.

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Mai bine la Telekom. Fara oferte.

#11
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Aia din reclama is familia lui Luna Crystal de aia stau pe net si in telecabina!

Eu ii anunt pe aceasta cale pe cei de la Telekom ca nu prea vad cum voi deveni clientul lor. Pur si simplu am capatat alergie de la atatea reclame. Astia cred ca merg pe teoria spalarii creierelor! Mai bine bagau banii aia in altceva!

#12
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

View PostMaterium, on 29 septembrie 2014 - 22:25, said:

Aia din reclama is familia lui Luna Crystal de aia stau pe net si in telecabina!

Eu ii anunt pe aceasta cale pe cei de la Telekom ca nu prea vad cum voi deveni clientul lor. Pur si simplu am capatat alergie de la atatea reclame. Astia cred ca merg pe teoria spalarii creierelor! Mai bine bagau banii aia in altceva!
:) tare faza cu familia lu' colegu..ma doare burta :))))

Edited by EscapE_, 29 September 2014 - 22:37.


#13
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
In ultima vreme, horange, vomafone si tekomul prajit au cele mai de cacat reclame. Ma unge la icre, nu alta. Ce-a ajuns si muzica asta, juri ca publicul tinta e format doar din hipsteri...

#14
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Un pic de off.
Ce sunt acelea reclame? Nu știu, nu cunosc..serios.

#15
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
Nevasta lui unchiu' Adam unde papucii mei este? Se dusese la piata sa cumpere Orange? Aprindea Magenta? Punea flori pe mormantul Zapp? Nu de alta da parca am vazut o verigheta pe degetul lui.

#16
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
N-am incotro, dau de ele cand intrerup magarii filmul, meciul sau documentarele. Ce e pe history, NG sau Discovery- e jale. Nu stai 15 min fara reclame. Tot e bun, am timp sa ma duc sa ma pis.

#17
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Daca astia de la telekom respecta "ca la carte" lansarea asta, nu ar trebui sa depasesca 3 saptamani de ostilitati media.

#18
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Din ce am retinut eu, in reclama apare un pedofil (unchiul) care momeste un fatalau cu un telefon si net. Fatalaul, care are creierul prajit de atata FB, nu este atent la itele create de pedofil. Uitandu-se prea mult la tv, a retinut de la politicieni un lucru, daca iti doresti ceva ce nu ai, il bine furi....

Apropo...plecat fiind din Bucuresti, am fost nevoit sa folosesc 3G. Praf....a trebuit sa mai iau 1G de la sotie, sa pot trai si eu linistit. Bine ca il avea la ea :)

Slabe reclamele la toate companiile de telefonie. Nu ma regasc in pblicul tinta. La Telekom este normal sa fie reclama agresiva. Au intrat de curand pe piata. Ofertele aferente lunii septembrie, pe business sunt foarte bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate