Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Carlig ford focus 1 hatchback

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Recent mi-am achizitionat un carlig de remorcare pentru acest autoturism. L-am cumparat SH, prin intermediul unui site anunturi. Persoana de la care l-am cumparat mi-a transmis faptul ca acest carlig a fost demontat de pe modelul de masina respectiv.
Toate au fost bune pana cand am vrut sa il montez. Carligul este foarte lat. Atat de lat incat il pot prinde de jentile masinii
Va pun si discutia initiala:

Eu: Salut. Carligul se potriveste si la Ford Focus Hatchback 2001? Modelul scurt 4-5 usi.
Are si placuta de omologare?


Vanzatorul: SALUT DA SE POTRIVESTE .ERA CHIAR PE SCURTA .DA ARE SI PLACUTA DE OMOLOGARE ARE SI STAMPILA PE PLACUTA DE FORD

Nu am fost destul de clar cu modelul de masina?
Nu stiu eu sa il montez sau tipul mi-a trimis alt carlig?

Din cate am vazut, pentru a monta carligul de remorcare, trebuie dat spoilerul de spate jos, dupa care vine indepartata o bara din metal,(banuiesc ca aceea are rolul de a proteja masina in caz de impact), iar carligul de remorcare vine introdus in lonjeroane si prins cu suruburi in cele 4 puncte.

Va pun niste poze cu el.
Ma gandesc sa il vand cu vreo 250 lei. Doar sa imi spuneti pentru ce model este. Din moment ce nu se potriveste cu masina mea nu vad de ce l-as mai pastra.

Attached Files


Edited by ovidiu_ms, 22 September 2014 - 19:26.


#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
La latimea aia clar ca e de duba.
Poate chiar Ford (Tranzit?) daca are stampila pe placuta de ford. Posted Image

Edited by Friskey, 22 September 2014 - 19:39.


#3
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Daca este vreun moderator prin zona, il rog sa stearga acest topic. N-are rost sa il mai lase aici.
Sper doar ca acest carlig sa nu ajunga.....mostenire de familie .Posted Image

Edited by ovidiu_ms, 25 September 2014 - 19:51.


#4
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Ia legatura cu vanzatorul si cere-i banii . Daca nu ti-i da apeleaza la politie. Se numeste inselaciune !

Edited by polizei, 25 September 2014 - 19:56.


#5
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Si eu am avut partea mea de vina. M-a sunat si mi-a comunicat dimensiunile. Eu nu le-am notat pe nimic si nu le-am dat mare importanta din cauza ca habar nu aveam cum vine montat acel carlig. M-am bazat doar pe descrierea produsuluiu..... Posted Image
Macar l-am luat cu 30% reducere sub pretul pietei.

#6
squerly

squerly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.02.2008
Salutare,

De obicei pretul mic ascunde multe :)

Eu va recomand daca doriti carlige de remorcare omologate cu garantie si factura sa cautati pe http://www.upcar.ro/...e-remorcare-255 au pentru toate tipurile posiibile si daca se nimereste vreo masina mai ciudata si nu au listat sigur iti fac rost.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate