Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Black Friday

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
Ma gandeam sa intreb daca se merita sa astept black friday ca sa imi iau un telefon.Ori de la vodafone ori de la un magazin (evomag,emag,altex etc.)..Ce pareri aveti sau ce stiti ?:)

#2
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Stai sa vad in globu' de cristal preturile ce vor fi in vinerea neagra. Revin c-un raspuns.

#3
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
Ma refer cam ce stiti din anii trecuti;)

#4
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu. N-am văzut niciodată ceva care să merite. Ori sunt telefoane care oricum erau extrem de ieftine (şi proaste), ori sunt reduceri fictive (preţ umflat ca să aibă de unde-l scădea), ori au doar 3 exemplare şi n-ai nicio şansă să apuci unul. N-am văzut niciodată un model realmente popular oferit în cantităţi suficiente şi cu o reducere decentă. De ce, nu ştiu, sunt imbecili. Sunt telefoane la care dacă ai face o reducere de 200-300 de lei ai vinde până te-ai plictisi şi tot ai scoate profit.

#5
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
Multumesc frumos pentru sfat wirespot!  Ai dreptate!

Edited by Nmihay, 21 September 2014 - 16:38.


#6
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostNmihay, on 21 septembrie 2014 - 16:36, said:

Ma refer cam ce stiti din anii trecuti;)
Din anii trecuti situ ca vor fi telefoane roz la reducere.

#7
rohen17

rohen17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 31.01.2010
De obicei sunt reduceri la modele mai vechi de telefoane care nu prea se mai vand. Adica ma indoiesc ca sa o faca reducere la modelele populare de telefoane care oricum se vand.

Edited by rohen17, 21 September 2014 - 16:41.


#8
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Am urmarit anul trecut ce s-a intamplat cu telefoanele... Nu a fost mare lucru , la telefoane gen iPhone , Samsung Galaxy .. (Astea mai cunoscute ) reducerile au fost cam de 100 -200 de lei, in schimb reduceri mari au fost la televizoare...

#9
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Urmaream anul trecut pretul unui Lumia 820. Era ~900 de lei si speram ca poate va avea vreo reducere de 100-150 de lei de Black friday. Cu vreo 2 saptamani inainte pretul s-a facut 1100. De Black Friday se putea gasi pe la 900 de lei.

#10
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostNmihay, on 21 septembrie 2014 - 16:36, said:

Ma refer cam ce stiti din anii trecuti;)


din cate stiu eu, denumirea populara este black faier day....acum, nu stiu ce sa spun, cat de adevarat este, dar preturile clar sunt umflate inainte, ca sa fie vandute in minimum marja zero in ziua minunata. eu te-as sfatuit sa cauti oferte de pe acum.

#11
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
Si oferte de sarbatori zic eu :)

#12
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 16.04.2006
Din ce mi-a zis o cunostinta ce lucreaza in domeniu,de black friday se vand produsele la pretul cu care smecherii le-au achizitionat de la producator.In timpul anului pretul este umflat tocmai pentru ca in aceasta "black friday" sa faca asa-zisele reduceri.Adica ei nu pierd nimic.Omul are impresia ca-l ia mai ieftin dar de fapt il ia la pretul adevarat. :)

#13
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

View Postoptimus prime, on 21 septembrie 2014 - 17:13, said:

Din ce mi-a zis o cunostinta ce lucreaza in domeniu,de black friday se vand produsele la pretul cu care smecherii le-au achizitionat de la producator.In timpul anului pretul este umflat tocmai pentru ca in aceasta "black friday" sa faca asa-zisele reduceri.Adica ei nu pierd nimic.Omul are impresia ca-l ia mai ieftin dar de fapt il ia la pretul adevarat. Posted Image

Asta se intampla la unele magazine... Din cate am auzit, asta s-a intamplat la Flanco anul trecut. Eu de exemplu am cumparat de pe evomag un televizor smart , 3d , full hd , etc la 1600 Lei , acum pretul lui este de 2000 Lei ( Intre 1900 si 2100 de lei , depinde de magazin ) la evomag pretul in prezent e 2000 de lei. Nu baga toate magazinele in aceasi oala..

#14
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Black Friday-u' nostru se vrea o copie a modelului american, da' pe invers. La americani chiar ai parte de reduceri serioase, la noi vanzatorii au incasari serioase de la naivi.

#15
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Majoritatea reducerilor ( de black friday sau din timpul anului ) sunt fictive. Cand mi-am cumparat telefonul, l-am urmarit timp de o luna ca nu il aveau pe stoc, in fiecare zi mareau pretul cu 1-2 lei, pana s-a ajuns sa fie mai mare cu vreo 60 lei fata de cel initial. L-au mentinut cateva zile la acest pret apoi au pus reducere de 6 % si l-au adus la pretul initial.

#16
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostNmihay, on 21 septembrie 2014 - 16:29, said:

Ma gandeam sa intreb daca se merita sa astept black friday ca sa imi iau un telefon.Ori de la vodafone ori de la un magazin (evomag,emag,altex etc.)..Ce pareri aveti sau ce stiti ?Posted Image
Depinde pe ce telefon ai pus ochii. Se poate ca de BF sa nu aiba nicio reducere... Mai bine postezi pe site-urile de preturi cat vrei sa dai pe el si ... astepti. Poate prinzi ceva inainte de BF.

#17
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu sunt minuni mari la BF.

De BF e de dorit sa ai bani pe card si in fct de cea ce apare la oferta sa cumperi sau nu, chiar daca nu iti trebuie pe moment.

Eu de BF vanez in special ofertele de valoare mare, unde reducerea e adesea mare/simtitoare.

#18
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
As dori sa iau ori un lg l70 ori un lg l90..nu chiar cine stie ce:-)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate