Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Philips W3500

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
Detin 2 telefoane philips w3500 cumparate de la Digi si am sesizat urmatoarele  probleme:
1. Ambele telefoane nu afiseaza cand esti in Roaming National (sunt folosite in reteaua Digi) pe ecran la semnal un R sau o alta avertizare (asa cum apare pe philips w3568  sau la alte marci), telefonul cred ca nici nu "stie" (detecteaza) ca esti in roaming pentru ca restrictia de a nu folosi datele in roaming nu are nici un efect. (In meniul Setari--- Gestiune Sim ---Roaming ---Roaming date nu am bifat nimic si la trecerea in roaming national activarea datelor  se face fara nici o avertizare).
2. Nici numele retelei in care esti nu se schimba cand esti in Roaming  National pt ati da seama. Cand deblochezi telefonul afiseaza "Digi" si atat (desi poate esti pe vodafone si ar trebui sa afiseze DigiMobilR).
Le-am resetat pe amandoua dar nu s-a schimbat nimic. (La resetare mi-au aparut mai multe aplicatii Cosmote , probabil telefoanele au fost modificate pt Cosmote). E posibil de la aceasta modificare pt Cosmote sa apara aceasta problema?
Trebuie trimis la service sau se poate rezolva si altfel?
Versiune Android 4.2.2
Versiunea benzii de baza MOLY.WR8W1315.MD.WG.MP.V11.P11,2013/12/17 14:27
Versiune nucleu 3.4.5
Numarul versiunii W3500_M6582M_1413_00_V05A_RO
Versiune compilata particularizata TMAOa

#2
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Eu am 2 w3500 si unde sunt liniile de semnal imi apare un R deasupra când sunt in roaming,dar eu am instalat si iti recomand sa instalezi https://play.google....ice.phono&hl=ro este o aplicatie foarte utila cu in widget in care vezi daca esti in roming,puterea semnalului&stuff. Ocupa si foarte putin ram :)

#3
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
Le folosesti in reteaua Digi si cand esti in roaming "NATIONAL" (nu international) iti apare  unde sunt liniile de semnal  un R? La mine nu apare acest R.

#4
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
W3500 este telefonul prietenei si acum m-am uitat mai atent si nu apare R când esti in roaming. Dar cu ajutorul acelui program poti avea sigla Vodafone sau digi, in functie de ce retea esti in bara de sus . Widget-ul este optional Posted Image . Uite un screen.

Ps. sorry pt ca te-am indus in eroare Posted Image

Attached Files


Edited by dumyro, 24 September 2014 - 22:44.


#5
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
Ok multumesc foarte mult. Pt. voce nu e problema dar in roaming national din cauza limitarii la 100mb as vrea sa functioneze setarea de a nu folosi datele in roaming (decat la urgenta). Probabil le voi trimite in service.

Edited by catamunt, 24 September 2014 - 23:36.


#6
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
M-am uitat acum si nici la cele 2 tel w3500 la care am eu acces nu pot bloca net in roaming national. Probabil este de la soft ,cred ca stie DOAR roaming international. Nu cred ca vei rezolva nimic daca il duci la garantie,in afara faptului ca ramai fara tel 2 saptamani Posted Image . Ce poti face,parerea mea, este sa instalezi programul ala,iar când vezi sigla Vodafone , sa nu intrii pe netPosted Image .
Ps. sa pui si tu un post aici daca rezolvi ceva la garantie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate