Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Scuter ieftin

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Unde pot gasi un scuter ieftin? Erau mai demult prin Carrefour dar acum nu mai sunt.

Ma intereseaza sa fac cam 200-300km pe luna cu el.

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Vezi ca scuterele ieftine sunt de unica folosinta, cand se strica ceva (orice) la ele pa si pusi, altul.
Nu stiu cat rezista astea dar cred ca daca tragi linie nu mai sunt asa ieftine.
Mai bine un scuter sh de firma pentru care gasesti piese decat o chinezarie de unica folosinta.

Edited by Friskey, 14 September 2014 - 14:20.


#3
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Da dar de exemplu un scooter Yamaha, care e de calitate, costa cat un Logan second. Asa mai bine mai astept si îmi iau masina.

E o varianta ok cu scooter de firma SH la ~2000 lei?

Eu încep acum anul 3 de facultate si o sa am cursuri prin tot orasul. Îmi trebuie ceva sa mă misc repede si sa consume putin. Bicicleta am dar nu i iau la cămin ca mi-o fura.

#4
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005

 tzaq93, on 14 septembrie 2014 - 15:05, said:



Eu încep acum anul 3 de facultate si o sa am cursuri prin tot orasul. Îmi trebuie ceva sa mă misc repede si sa consume putin. Bicicleta am dar nu i iau la cămin ca mi-o fura.
Cumpara un U-lock  si un lacat cu lant,detaseaza saua cind pleci si cred ca nu vei avea probleme cu hotii!
Gindeste-te cit te va costa intretinerea si taxele, eventual parcarea masinii. Mai degraba un scuter...fie el si chinezesc(dar sa se gaseasca piese de schimb pentru el).
Ramin la parerea ca tot mai buna e o bicicleta.Mai greu o sa fie la iarna cu zapada ,dar si atunci exista solutii.

#5
ComandanteChe

ComandanteChe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 09.12.2013

 alionte, on 14 septembrie 2014 - 16:04, said:

Mai greu o sa fie la iarna cu zapada ,dar si atunci exista solutii.
este interzisa circulatia bicicletelor pe zapada

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Si a scuterelor. Si cum de acum incolo iarna o sa cam tina 4-6 luni nu vad de ce ai baga banii intr-un scooter pe care oricum n-ai sa il folosesti prea mult de aici incolo.
Cu jumatate de banii de pe un scooter chinezesc mergi cu taxiul de n-ai treaba fara nici o grija, fara nici o bataie de cap.

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Friskey, on 14 septembrie 2014 - 16:21, said:

cum de acum incolo iarna o sa cam tina 4-6 luni
Cu jumatate de banii de pe un scooter chinezesc mergi cu taxiul de n-ai treaba fara nici o grija, fara nici o bataie de cap.
Hai ca vine iarna canadiana sau scandinava peste noi, auzi iarna de 6 luni!!!

@ initiator:  Vezi la mine in profil si poti lua scuter de 125 la 399 euro nou, 0 Km,  cu garantie, factura si carte de identitate, care consuma  2-2,7 la suta, de 4-5 ori mai putin ca un taxi in oras, iar dac aii schimbi uleiul la timp n-ai probleme cu fiabilitatea.

#8
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Merge condus cu permisul auto sau trebuie sa fac scoală pt A?

#9
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Da, iarna e cam 4-6 luni pentru ca chiar daca nu e zapada si gheata pe jos vremea ploioasa si temperaturile scazute fac nepractic scooterul. Nu te vad mergand la +5 grd cu scooterul si daca mai adaugi si ploaie (asa cum se intampla toamna sau primavara) deja nici nu se mai pune problema.

#10
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Si ce sa faca pina la urma? Sa se orienteze la un Smartfortwo ?

#11
doditnt

doditnt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.10.2014
eu am cumparat un Peugeot jetforce c din 2007 cu totul in regula cu 1400lei am avut un pic de noroc dar sunt sigur ca daca cauti bine pe siteuri   de vanzari gasesti, contrar tuturor aparentelor e mai bine cand e frig si ploua sa mergi cu scuterul decat sa ingheti in statie eu merg cu el zilnic la scoala si la plimbariPosted Image Posted Image Posted Image

#12
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Doditnt,
Aici spui ca ai luat scuter la mana a doua, ieftin si bun, doar se gasesc atatea pe net, iar la o zi dupa deschizi topic cum ca scuterul tau ieftin si bun, are probleme ca se incinge motorul prea tare... http://forum.softped...jet-force-50cc/
Macar i-ai rezolvat problema?

#13
Mihai9385

Mihai9385

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 30.07.2013
Salut,

Sunt Mihai, am 22 de ani, sunt student motociclist si vreau sa ajut comunitatea moto din Romania.

Cursurile de conducere defensiva moto sunt principala problema pe care vrem sa o rezolvam, asadar, va rog sa ma ajutati prin completarea acestui chestionar cu 10 intrebari rapide:

http://goo.gl/forms/ujXtZMZOWU

Minutul dumneavoastra este vital pentru noi!

Multumim

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate