Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Ce maidanezi aveti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
M-am gandit ca daca postam pozele cu maidanezii adoptati si cateva cuvinte despre ei ,despre caracterul lor ,poate ,poate schimbam ceva in perceptia oamenilor despre aceste suflete deosebite .Poate  lumea va intelege ca prietenul de care are nevoie orice copil nu consta in rasa sau pedigree ci in ceea ce ofera in schimbul unui blid de mancare si a unui camin.Poate ,in loc sa faca efort financiar  pe caini de rasa o sa se gandeasca sa incerce un ""prieten gratis ""de pe strazi sau poate sa ia un tovaras  de joaca la cainele de rasa pe care-l detin .Poate multi vor vedea maidanezii ptr prima data asa cum sant ei.Poate lumea va intelege ca acele exemplare care sant pe strada si de care le e frica ,sant rezultatul societatii umane degradante ,a unor oameni inconstienti ,fara morala si categoric fara suflet si care din pacate traiesc printre noi.
Asta e vedeta familiei noastre ...

Attached Files


Edited by mon08, 03 September 2014 - 12:08.


#2
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Conteaza si cand i-am adoptat? Eu am unul adoptat de 8 ani si unul de 6 ani.

Edited by Vortexx, 03 September 2014 - 12:22.


#3
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009
Sunt de acord cu tine nu conteaza daca este de rasa, corcitura sau maidanez, conteaza sa il iubesti si sa-l cresti bine.
Eu nu recomand caini cand are cineva copil mic e foarte periculos din mai multe puncte de vedere.
PS: sa-ti traiasca sa te buruci de el!

Edited by ConDemneD, 03 September 2014 - 12:22.


#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Coker femelã, gãsitã acum aproximativ 10 ani.

Cuminte și afectuoasã, a învãþat și câteva comenzi.

Attached Files



#5
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Un bagabont d-asta.. Aproape identic.


[ http://lumea-pisicilor.info/wp-content/uploads/2011/02/80.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 mon08, on 03 septembrie 2014 - 12:03, said:

Asta e vedeta familiei noastre ...

 crisstonne, on 03 septembrie 2014 - 12:26, said:

Coker femelă, găsită acum aproximativ 10 ani.
Fioroase bestiile...

#7
Cdu92

Cdu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 26.08.2013
Sunt de acord cu voi.Nu conteaza daca un caine e maidanez sau de rasa.La fel de loial iti poate fi in ambele situatii.
Eu pana anul trecut nu prea am avut caini de rasa.Acum am un rottweiler si un metis de yorkshire (cu maidanez? cine stie...persoanei de la care l-am luat i-a scapat cateaua pe strada si s-a intors cu burta mare Posted Image))  ).Pe ambii i-am luat de mici.Amandoi sunt la fel de loiali si iubitori.
Asa aratau cand i-am luat:

[ https://i.imgur.com/E0ghCrP.jpg?1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa arata acum:
[ https://i.imgur.com/RdoBooP.jpg?1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S.: La fel cum oamenii au o imagine gresita despre maidanezi, la fel au si despre rottweileri.De fapt, sunt niste caini foarte devodati si protectori.Depinde foarte mult si cum il educi/cresti...Pana nu detii un asemenea caine, nu te lua dupa auzite.

Edited by Cdu92, 03 September 2014 - 12:49.


#8
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014

 tybanu, on 03 septembrie 2014 - 12:44, said:

Un bagabont d-asta.. Aproape identic.


[ http://1.1.1.4/bmi/lumea-pisicilor.info/wp-content/uploads/2011/02/80.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
asa am si eu unul...il cheama Costica dar il strigam Canibalul,ca musca.

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 lucifer76, on 03 septembrie 2014 - 12:48, said:




Fioroase bestiile...

Probabil, dar nu a mea  :)

A mea este sperioasã, se sperie de oameni.

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Daca stateam la casa, la fel imi luam si eu un catelus. Nu ma intereseaza nicoodata rasa. Hell, nici eu nu cred ca sunt pur sange. Sa va traiasca animalutele!

#11
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

 brin, on 03 septembrie 2014 - 14:05, said:

asa am si eu unul...il cheama Costica dar il strigam Canibalul,ca musca.

E ok...

#12
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
La o luna dupa ce am gasit-o pe a noastra ,am mai gasit un maidanez care a fost imediat adoptat de niste prieteni care mai aveau acasa un cane corso si un rottweiler ...il cheama  Bobita ....e un dulce ...Daca scapa vre-o gaina in livada ,are un anume fel de latrat ca sa anunte,dar nu se atinge de ele ....in fiecare dimineata asteapta ca stapanul sa-i tina bolul cu mancare in mana ,altfel nu mananca .Stapanii sant topiti dupa el ....

Attached Files



#13
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
Il cheama Rock Balboa


#14
escu69

escu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 19.02.2008
Catelul lui fiu-meu, Azorel, 5 ani. Un hot si un bandit. Bucuria pe care o manifesta cand mergem la tara ma face sa-i trec cu vederea toate "pacatele".

Attached Files



#15
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008

 Vortexx, on 03 septembrie 2014 - 12:21, said:

Conteaza si cand i-am adoptat? Eu am unul adoptat de 8 ani si unul de 6 ani.



nu ,nu conteaza de cati ani ii ai dar poza ....???!!!

Edited by mon08, 05 September 2014 - 08:12.


#16
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Pe langa catelusa ne-am  mai venit la usa si aceasta familie.....puiutii si-au gasit gasit stapani dar pana cand au plecat de la noi ,ne-au inveselit zilele .....

Attached Files



#17
XENIA1

XENIA1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2014
Bineinteles ca nu conteaza rasa ,pentru ca nu vorbim de niste branduri,haine etc ci de niste fiinte.ei  au suflete,feluri de a fi si sunt minunati.Nu stiu cum s efface dar de cand ma stiu nu am intalnit caini maidanezi agresivi pe strazi sau care sa se dea la mine sa muste.ma uit in ochii lor si simt ca sunt caini buni si cand ii chem sa ii mangai ,dau din coada si sunt prietenosi.o singura data,alarmata dupa atatea discutii imbecile despre agresivitatea m aidanezilor,am inceput sa ma uit si eu suspect la ei.intr-o zi,a venit spre mine un caine negru.nu dadea din coada.l-am intrebat "ce faci,vrei sa ma muscaresti?"dar el a inceput sa dea din coada si si-a pus boticul pe mainile mele .l-am mangaiat si m-am simtit prost ca am gandit asa despre el.
intotdeauna cand ies in oras si vad un amarat de caine intru repede intr-un magazine si cumpar salam feliat si ii dau.daca sunt la Mc donalds si vad un caine,ii cumpar un mc chicken.daca nu am bani si vad un caine,macar ii ofer o vorba buna si o mangaiere si il vad cum se bucura sufletelul lui .
Sunt sigura ca Dumnezeu cand priveste de sus se bucura cand vede iubitorii de animale cum trateaza creaturile pe care El le-a facut si se mahneste cand vede oameni care chinuie animale sau le urasc ,dar in schimb pretind ca Il iubesc pe Dumnezeu si au zeci de icoane in casa.
Ma deranjeaza ca nu pot pune poze cu cainii mei maidanezi si pisicile mele maidaneze,nu pot da upload.

Edited by XENIA1, 08 September 2014 - 13:33.


#18
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Cotetul din dreapta
Catelusa Lola, 6 ani, cuminte, timida, adoptata acum 3 ani, sterilizata, vaccinata.
Cotetul din stanga
Catelul Ozy, 2 ani, rau, nesimtit, neascultator, roade tot ce prinde, mi-a sgariat masina in trei locuri, mi-a ros treningul adidas nou nout, latra 6 ore pe noapte, adoptat acum un an, sterilizat, vaccinat.



In poza cealalta sunt:
Catelul Aky, bishon maltez, 7 ani, cuminte, iubitor, jucaus, cumparat de la nastere, a avut probleme grave de sanatate, babezioza de la capusa, otravit si multe altele.
Langa Aky este motanul Thomas, un an, adoptat acum 6 luni, face ravagii, rupe tot, zgarie pereti, usi, haine, prosoape, a distrus jumate de casa, a cazut de pe acoperis, fracturi multiple, tratamente, chin, bani multi si tot nu se astampara.



Cand nevasta-mea se enerveaza pe pagubele facute de Thomas si de Ozy ii ameninta ca-i vinde la un restaurant chinezesc. :)

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate