Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare router bun

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Am avut numai experiente proaste cu routerele de pana acum... Cei drept au fost si ieftine.

Prima data am avut un Dlink dir-600 care mi-a facut numai probleme. Avea semnalul slab, cel putin o data pe saptamana se bloca si trebuia sa ii dau reboot ca sa isi revina.

Asa ca l-am schimbat pe unul mai performant, cu acoperire mai mare TP-Link TL-WR841N. Acesta a mers ok cam 1-2 luni, dupa care si asta a inceput sa pice, se bloca, mai rar cei drept, si trebuia reboot. Dupa cateva luni se bloca din ce in ce mai des, asa ca am pus OpenWrt pe el, si s-a rezolvat treaba cu blocarile. Doar ca si acum face figuri, cade wireless-ul si nici cu reboot nu isi revine, trebuie sa ii dau reset la setarile originiale... Nu mai spun ca are si lag din cand in cand, adica dau sa intru pe un site si dureaza 3-4 sec pana cand incepe sa il incarce.

Ce router imi recomandati? Nu imi trebuie ceva cutting-edge, vreau un router pe care sa ma pot baza, dar sa nu fie nici prea scump, undeva in jur de 300-350 de lei.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Vrei unul ce suporta viteze gigabit sau te multumesti cu 10/100?

#3
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
imi ajunge 10/100, am internet de la UPC, viteza de download reala e vreo 11mb/s

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
dupa o perioada in care am folosit un d-link dir 615 cam cu aceleasi probleme - reboot sau reset total, am trecut pe router-ul dat in custodie de upc si sunt foarte multumit. cred ca i-am dat 4 restart-uri in 3 ani.

#5
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
ASUS RT-N56U   http://www.evomag.ro...erne-61551.html

sau

TP-LINK TL-WDR4300   http://www.evomag.ro...bile-87378.html



#6
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Acestala 250 este si Gigabit si are 1W în antena. Am doua de 1 an si nu am restartat niciodata. restartez modemul de fibra dar niciodata routerele. Iar semnalul wireless e bestial.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ii recomand asta, farte bun!

#8
[F][u][z][z][y]

[F][u][z][z][y]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 14.04.2006
Asus RT-N56U vad ca este destul de lăudat. Dar nu am nevoie de gigabit. Cum este în comparație cu Asus RT-N53U? Diferențele din specificații sunt lipsa gigabit-ului și 2 antene în loc de 5. Care ar fi diferența practica intre 2 și 5 antene?

Wdr4300 pare și el destul de bun, dar asus-ul pare a fi mai bun, cel puțin din review-urile de pe net.

De acel Sapiro nu am auzit, o sa citesc păreri despre el.

Linksys-ul ala la 1200 de lei sare cu mult peste bugetul meu...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate