Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

DVD RW pt Dual Layer

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Alecornel

Alecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2009
Buna!
In ultima perioada am problem la scrierea dvd dual layer; fara sa dea eroare la scriere, la redare pe dvd player se blocheaza la trecerea pe layer 2 (undeva pe la min 50). Am incercat sa redau cu mai multe playere, inclusive BluRay palyer si problema persista. Deasemenea am scris pe mai multe unitati DVD RW si cu un procent mai mic sau mai mare, rezultatul e acelasi. Mentionez ca la scriere folosesc Nero 7 si blancuri Omega sau Traxdata.
Vreau o informatie despre ce unitate DVD RW este recomandata pt scrierea dvd dual layer sau metode de lucru pt a evita erorile. Multumesc!

#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
E posibil ca problema sa fie data de dvd-player .
E cumva un model mai vechi ?
Ai pus booktype discurilor sa apara ca dvd-rom ?
Pe calculator filmul e redat normal ?

#3
Alecornel

Alecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2009

View PostAlecornel, on 02 august 2014 - 08:52, said:

Buna!
In ultima perioada am problem la scrierea dvd dual layer; fara sa dea eroare la scriere, la redare pe dvd player se blocheaza la trecerea pe layer 2 (undeva pe la min 50). Am incercat sa redau cu mai multe playere, inclusive BluRay palyer si problema persista. Deasemenea am scris pe mai multe unitati DVD RW si cu un procent mai mic sau mai mare, rezultatul e acelasi. Mentionez ca la scriere folosesc Nero 7 si blancuri Omega sau Traxdata.
Vreau o informatie despre ce unitate DVD RW este recomandata pt scrierea dvd dual layer sau metode de lucru pt a evita erorile. Multumesc!

View Postjeffy86able, on 02 august 2014 - 08:58, said:

E posibil ca problema sa fie data de dvd-player .
E cumva un model mai vechi ?
Ai pus booktype discurilor sa apara ca dvd-rom ?
Pe calculator filmul e redat normal ?
Am redat pe 3-4 player diferite, dintre care doua sunt bluray si noi; problema persista. Pe calculator ruleaza bine chiar si de pe disc. Le-am scris cu Nero cu optiunea DVD-Video

#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Cam ciudat .
Ai pus booktype discurilor sa fie vazute ca dvd-rom in loc de dvd-r dl ?

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Recomand scrierea cu ImgBurn. Mic si free!
Are si optiunea de a verifica si seta corect layerbreak-ul!
Scrierea se face cu cea mai mica viteza posibila.
Playerele hardware sunt foarte sensibile la layerbreak! Cele sotware inghit orice!
Nero este depasit, mai ales versiunea 7!
Blank-urile sa fie cu plus (+), ca sa le poti seta booktype DVD-ROM. Cele cu minus nu se pot seta DVD-ROM!

#6
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Total deacord cu mentiunea ca si unitatea sa suporte schimbarea booktype si blank-urile sa fie de calitate(recomand verbatim),cele de calitate proasta au mari probleme cu alocarea spatiului functie Layer breack si .....
La tine cel mai probabil este problema de authoring(nu ai stiut sa implementezi cum trebuie in structura informatiile de final de strat) sau ai facut authoring cu un program plin de bug-uri ca Encore sau altele care nici nu stiu de asa ceva.

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
daca faci evenimente renunta la dual layere, iti bati joc de clienti, ca vrei tu economie la discuri, ai sanse mari sa nu le poata reda nici ei si nici sa le copieze ( din varii motive ca nu le recunosc laptopurile sau le copiaza pana dau erori la copiere). Foloseste dvd normale, ptr toata gloata, de 4,7 gb, mai de marca, nu omegi, digitexuri sau ieftineli. Ptr tine poti sa faci orice, insa clientul se va intoarce la tine sau iti va face reclama negativa fie direct fie indirect

Edited by xkos, 02 August 2014 - 19:41.


#8
Alecornel

Alecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2009

View Postxkos, on 02 august 2014 - 19:41, said:

daca faci evenimente renunta la dual layere, iti bati joc de clienti, ca vrei tu economie la discuri, ai sanse mari sa nu le poata reda nici ei si nici sa le copieze ( din varii motive ca nu le recunosc laptopurile sau le copiaza pana dau erori la copiere). Foloseste dvd normale, ptr toata gloata, de 4,7 gb, mai de marca, nu omegi, digitexuri sau ieftineli. Ptr tine poti sa faci orice, insa clientul se va intoarce la tine sau iti va face reclama negativa fie direct fie indirect
Va multumesc la toti pt sfaturi.
Nu folosesc dvd dual layer pt economie ci pentru a putea oferi o calitate mai bune materialului video; export din premiere cu bitrate 9000, iar in aceste conditii 11/2h ocupa aprox 7-7,5 Gb.
Problema am rezolvat-o prin achizitionarea unei alte unitati interne DVD RW si acum dvd scrise ruleaza si pe dvd player.
Pate sunt si alte nereguli in setarile pt trecut pe dvd , insa momentan functioneaza.
Multumesc incaodata celor care mi-au oferit sprijinul lor.
Numai de bine!

#9
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Ce model ti-ai luat ?
I-ai pus ultimul firmware ?

#10
Alecornel

Alecornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2009

View Postjeffy86able, on 06 august 2014 - 09:15, said:

Ce model ti-ai luat ?
I-ai pus ultimul firmware ?
Asus DRW-24F1ST

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate