Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Doresc sa imi fac un CARD BANCAR...

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AlexMarcel

AlexMarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.12.2007
Salut!

Doresc sa imi fac un CARD BANCAR, dar inainte de a merge la o BANCA pentru a mi-l crea, doresc sa stiu cate ceva, despre REGULILE folosiri al acelui CARD BANCAR.

1... Eu mi-am creat UN CONT de SITE, pe un SITE de facut BANI
      (trebuie sa dau CLICK pe TASKS-uri, pentru a strange bani)

2... Mi-am trecut NUMULE MEU REAL, impreuna cu SERIA si CNP-ul din BULETIN
      (in contul meu din acel site)

3... Tot in acel SITE, am mai creat un ALT CONT, in care i-am scris un alt NUME REAL si o alta SERIE si CNP din BULETIN

4... Acum, m-am gandit caci, pana se strang banii, sa-mi fac un CARD BANCAR la o BANCA din ROMANIA

5... Iar pe acel CARD BANCAR sa STRANG banii de pe PRIMUL NUME REAL si de pe cel de al DOI-lea NUME REAL

Eu doresc sa stiu daca:

[1] La scoaterea banilor, BANCA imi va PERMITE sa scot BANII de pe cele doua CONTURI de SITE, pe un singur CARD BANCAR sau va trebui sa creez DOUA CARDURI BANCARE ?
     (pentru ca sunt doua CONTURI de SITE cu DATE diferite din BULETIN)

[2] CARDUL BANCAR, trebuie platit pe LUNA sau pe AN la BANCA, pentru al tine ACTIVAT ?

[3] BANCA imi va lua un COMISION, cand voi scote BANII ?

[4] Daca cumva, nu mai doresc sa platesc CARDUL BANCAR la BANCA, pentru a mi-l tine activat, BANCA o sa-mi trimita FACTURI de PLATA acasa sau imi LICHIDEAZA CONTUL BANCAR fara sa mai depun o cere de LICHIDARE ?

Asta doresc sa stiu.

Va multumesc!

#2
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Nu era mai simplu sa te duci la o banca oarecare si sa intrebi? Crede-ma ca ei te pot lamuri mai bine decat noi,mult mai bine, si te poti informa si de nivelul comisioanelor etc.

#3
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Orice website care are potentialul de a-ti crea o sursa de venit (cu exceptia website-urilor de tip jocuri de noroc - omologate INTERNATIONAL, cu exceptia blogurilor, AdSense, Youtube si alte asemenea) reprezinta o ȚEAPĂ!
Banii nu cresc din click-uri.

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
1. in principiu site-urile nu permit asocierea aceluiasi card la mai multe conturi; dar asta tine de politica interna a site-ului, cauta regulile lor si ar trebui sa te lamureasca
2. in marea majoritate a cazurilor exista un comision lunar de admionistrare a cardului si a contului atasat
3. depinde de banca; unele da, altele nu
4. in principiu nu trimit nimic, doar asteapta sa se adune comisioanele si apoi te executa silit; dar e mult mai simplu sa te duci tu sa ceri inchiderea contului si a cardului atasat atunci cand nu-l mai vrei (nu te costa nimic)

#5
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Scoate cu paypal. Nu cred ca ai nevoie de card, doar de cont. Daca vei avea sume mari, faci card si transferi din paypal pe card. Cardul costa foarte putin/an, daca iti faci, iti recomand cu internet banking, inca cativa lei/an. Banii astia se iau de pe card, de-aia e bine sa lasi vreo 10 lei tot timpul pe el.

Edit: Eu am la BT. Mai bine mergi la o banca si intreaba, iti vor raspunde frumos la toate intrebarile :)

Edited by Orange09, 25 July 2014 - 14:33.


#6
AlexMarcel

AlexMarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 24.12.2007
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNSURI.

O sa analizez situatia si o sa vad, daca mai este de CONTINUAT pe acel SITE sau NU.

#7
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Dar de ce SCRII cu MAJUSCULE? :)

#8
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006

View PostOrange09, on 25 iulie 2014 - 14:30, said:

Scoate cu paypal. Nu cred ca ai nevoie de card, doar de cont. Daca vei avea sume mari, faci card si transferi din paypal pe card. Cardul costa foarte putin/an, daca iti faci, iti recomand cu internet banking, inca cativa lei/an. Banii astia se iau de pe card, de-aia e bine sa lasi vreo 10 lei tot timpul pe el.

Edit: Eu am la BT. Mai bine mergi la o banca si intreaba, iti vor raspunde frumos la toate intrebarile Posted Image
pentru paypal ai nevoie de card ca sa activezi contul...

#9
giulio

giulio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 26.12.2006
Nu-ti trebuie niciun card. Te duci cu sa sacu' sa-ti iei profitu' ala mare .Bafta la ... click-uri.

#10
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Neobucs?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate