Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema Windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Misterko

Misterko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2014
Salutare am si eu o problema cu Windows 8.1 intru pe Internet Explorer si dau sa ascult o melodie pe youtube dar când deschid alt tab cu un alt sait se aude un barait doar cateva secunde pana intru in  sait dupa melodie se aude normal....va rog sa ma imi dati o solutie de a rezolva aceasta problema....Multumesc pnetru ajutor

Edited by Misterko, 09 June 2014 - 20:06.


#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Mai exista IE?

#3
MrPufuletee

MrPufuletee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 29.12.2013
De ce naiba folosesti Internet Explorer?
Baga si tu Google Chrome, Mozila Firefox, orice altceva dar lasa IE ca ala e piesa de muzeu.

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@Misterko
Abia te-ai inscris pe forum si ai doar doua mesaje postate, fiecare in cate un thread nou pe care l-ai deschis.
Unul l-ai deschis intr-o arie gresita si l-am mutat: http://forum.softped.../#entry15319352
Celalalt (acesta) l-ai deschis cu un titlu necorespunzator relativ la continut (pare ca si cum l-ai fi deschis doar ca sa te afli-n treaba)...
Inainte de a deschide un subiect nou, citeste regulamentul ariei: http://forum.softped...-ariei-windows/

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

View Postdanutz96, on 09 iunie 2014 - 20:16, said:

Mai exista IE?

View PostMrPufuletee, on 09 iunie 2014 - 20:22, said:

De ce naiba folosesti Internet Explorer?
Baga si tu Google Chrome, Mozila Firefox, orice altceva dar lasa IE ca ala e piesa de muzeu.

comentarii inutile..... acel IE din windows 8 rivalizeaza decent cu mozilla sau chrome ....

In momentul cand incarci un site s-ar putea sa iti tureze procesorul din diverse motive. Verifica in Task Manager momentul in care se incarca acea/acele pagini

#6
Misterko

Misterko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2014
Pai merge mai bine pe internet exporer ca are acel flesh pleyer integrat in el

#7
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View PostMisterko, on 10 iunie 2014 - 15:08, said:

Pai merge mai bine pe internet exporer ca are acel flesh pleyer integrat in el

Am mai auzit de la cineva ca ii redau mai "fluid" video-urile pe I.E. decat in alt browser, pe un sistem ceva mai vechi. nu inteleg de ce..

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cred ca Adobe optimizeaza cel mai bine Flash Player-ul pentru Internet Explorer. Eu nu am observat fluiditatea, in schimb, Firefox (pe care il utilizez cel mai mult) mi s-a intamplat de mai multe ori sa mi se blocheze la incarcarea de continut flash, in timp ce cu IE nu am patit aceasta. Pe tabletele cu Windows 8.1 prefer IE pentru ca este cel mai responziv (inclusiv versiunea Desktop) mai ales atunci cand faci Zoom. In celelalte browsere am lag.

Problema raportata de initiatorul topicului ar putea fi cauzata de add-on-uri. Spre diferenta de alte browsere, Internet Explorer nu prea suporta addon-uri. Ii reduc in mod drastic performantele aceleasi addon-uri care in alte browsere functioneaza fara astfel de incidente.

#9
Misterko

Misterko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2014
Am incercat si alte browsere si tot aceasi problema imi face...datimi un sfat ce sa ii fac ca sa nu mai am aceasta problema

#10
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ce configuratie hardware ai?

#11
Misterko

Misterko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2014

View Post_-_, on 14 iunie 2014 - 07:42, said:

Ce configuratie hardware ai?


Am o placa de baza Asus pe soket 775 cu procesor quad core de 2,5 Ghz  memorie ram 8 Gb si placa video 1 Gb cu 256 un Msi

#12
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Atunci ar trebui sa nu ai probleme.
Ai modificat ceva pe la Advanced in IE sau la celelalte browsere?
Ai ultima versiune de Flash Player?

#13
stelian2014

stelian2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2014
Am avut windows 7 si am instalat windows 8.1 . nu pot deschide aproape nimic , se blocheaza si imi da eroare . Nu pot actia antispyware si nici antivirus . nu pot descarca nimic . VA rog imi puteti spune ce pot face ?

#14
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Ce eroare da?

#15
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Uite ce programe am pe windows 8.1,fara probleme.Sigur ai o versiune legala?

Attached Files



#16
stelian2014

stelian2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2014
il am in spaniola si im spune : ( el nombre de archivo , el nombre de directorio o la sintaxis de la etiqueta del volumen no son correctos )

sau daca vreau sa activez antispyware sau antivirus spune ca centrul de activitati nu poate activa Windows Defender , incercati mai tarziu

sau daca vreau sa sterg ceva imi cere permisul de administrator ; dau ok si tot nu il sterge

versiunea de windows 8.1 este legala

#17
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Poststelian2014, on 10 iulie 2014 - 16:58, said:

il am in spaniola si im spune : ( el nombre de archivo , el nombre de directorio o la sintaxis de la etiqueta del volumen no son correctos )

Si nu poti sa il treci pe limba engleza?

Solutia este aici (tot in spaniola): http://support.micro...om/kb/318746/es
Sau in romgleza: http://support.micro...om/kb/318746/ro

View Poststelian2014, on 10 iulie 2014 - 16:58, said:

sau daca vreau sa sterg ceva imi cere permisul de administrator ; dau ok si tot nu il sterge

Trebuie sa intri in contul de administrator.

#18
stelian2014

stelian2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2014
multumesc frumos ! treb sa deschid regedit dar problema este ca nu-l deschide . primesc acelasi mesaj

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate