Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

about overclocking.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Gamer1995

Gamer1995

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.04.2014
Salutare, in prezent detin un procesor amd athlon x3 425 2,7 si acum cateva zile placa mea de baza mi-a dat o optiune de "active cores" si am bifat si m-am trezit ca am un procesor amd phenom x4, este un lucru bun sau ar trebui sa imi fac griji ?

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Cum ai nimerit tocmai aria asta? Nici titlul nu are treabă cu subiectul. Ţi-ai deblocat un nucleu, nu eşti primul care face asta.
http://www.cpu-world...25WFGIBOX).html

Quote

The 425 is based on Rana core, which is similar to quad-core Propus core with one core disabled. It is possible to unlock the disabled core on this and other Athlon II X3 processors on some socket AM3 motherboards by switching "Advanced Clock Calibration" BIOS option to "Auto".

Ţine-l sub observaţie, dacă nu ai parte de restartări, BSOD-uri sau alte probleme poţi să-l ţii aşa.

Edited by driftking91, 24 April 2014 - 21:48.


#3
Gamer1995

Gamer1995

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.04.2014

View Postdriftking91, on 24 aprilie 2014 - 21:45, said:

Cum ai nimerit tocmai aria asta? Nici titlul nu are treabă cu subiectul. Ţi-ai deblocat un nucleu, nu eşti primul care face asta.
http://www.cpu-world...25WFGIBOX).html



Ţine-l sub observaţie, dacă nu ai parte de restartări, BSOD-uri sau alte probleme poţi să-l ţii aşa.
Mersii de raspuns, sunt nou asta e problema, nu s-a restartat si in temperaturi in jocuri e 55 grade in idle 30. Multumesc inca o data.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate