Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

TVR nu are bani pentru a transmite C.M. Fotbal 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
„Dacă Guvernul nu ne dă 8 – 9 milioane de euro, Mondialul nu se va vedea în România”, titrează GSP, care citează surse din TVR potrivit cărora „până acum, s-a plătit sub 10% din Campionatul Mondial de fotbal”. Aceleași surse indică salvarea la Guvern, care ar trebui să acorde un ajutor financiar special către TVR.
Surse din televiziunea publică au comentat şi pe marginea posibilităţii ca TVR să ofere meciuri către altă televiziune pentru a suporta mai uşor costurile, potrivit GSP:
“Exclus aşa ceva. Dolce ne-a făcut o ofertă, dar e una foarte mică, în timp ce cu Digi nici n-am dorit să intrăm într-o negociere. Sînt mai multe probleme aici. Cabliştii nu-şi doresc să plătească bine pentru o competiţie pe termen scurt. Apoi, la ce forţă au, promovarea agresivă pe care ar face-o pe meciurile lor ar induce ideea că ei, de fapt, au Mondialul, nu noi, iar TVR ar pierde publicitate”, susţin surse din cadrul televiziunii.
Pe de altă parte, riscul ca Televiziunea Romana sa nu poata transmite competitia, programata sa inceapa peste 50 de zile, “e un risc de luat in seama – e posibil, dar putin probabil”, dupa cum a spus pentru HotNews.ro, miercuri, seful Sportului TVR, Emil Hossu Longin.
Emil Hossu Longin, coordonator cu atributii de director la Departamentul Emisiuni si Stiri Sportive TVR, a spus, miercuri, pentru HotNews.ro ca suma de plata catre EBU nu este “nicidecum 9 milioane”, cum scrie GSP, ci “mult mai mica”. El a spus ca nu poate preciza cuantumul acestei sume, fiind vorba de cifre confidentiale.

http://www.reporterv...rii-la-tvr.html



Nenorocitilor, la Digi nu este un cumatru care sa aiba nevasta angajata in redactia sport. Jigodilor vindeti pe nimica la greci si acest campionat mondial...

Edited by dhaulagiri, 23 April 2014 - 21:21.


#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasã...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
A deschis și @Cipry un topic astăzi...Posted Image
http://forum.softped...le-de-difuzare/

#3
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Cred ca mai era un subiect, ala mai de speriat, despre asta.

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
tvr Posted Image
fotbal Posted Image
Posted Image + Posted Image  = 2 x Posted Image

Edited by Kroghy, 23 April 2014 - 21:28.


#5
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012

 crislacor, on 23 aprilie 2014 - 21:25, said:

A deschis și @Cipry un topic astăzi...Posted Image
http://forum.softped...le-de-difuzare/

Ops, nu am vazut abia am ajuns acasa ( topicul de zvon sau realitate recunosc ca foarte rar il accesez) , rog un moderator sa stearga acest topic.

Din partea lui @Cipry7 ma asteptam sa deschida acel topic aici:  Ştiri din zona mass-media audiovizuală şi conexă

Edited by dhaulagiri, 23 April 2014 - 21:32.


#6
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
nu imi vine sa cred ce companie incompetenta.

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006

 dhaulagiri, on 23 aprilie 2014 - 21:29, said:

Din partea lui @Cipry7 ma asteptam sa deschida acel topic aici:  Ştiri din zona mass-media audiovizuală şi conexă
Acolo a fost initial, dar l-a mutat cineva la Zvon sau realitate.

#8
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Lol pe ce se duc banii de taxe, si nu putini, 8-9 milioane de euro! pe meciuri :)).

#9
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Nu mi s-ar parea normal sa vedem un asemenea eveniment pe canalele straine (online) Posted Image Nu vreau sa ma uit iar la rusi sau la nemti, nu inteleg nimic Posted Image Posted Image . Macar atat sa faca si TVR ca in ultima vreme (ceea ce inseamna de aproape un an) nu ma mai uit la ei pe canale. Daca nu au bani, sa-l dea celor de la dolce sau la digi (chiar dak e pretul mic cel pe care l-ar plati una dintre aceste televiziuni catre TVR, sa aiba si romanii unde sa-l vada) Posted Image Daca nici un mondial, care e odata la 4 an si mai ales in Brazilia nu poate sa-l ofere telespectatorilor, atunci sunt varza.

Edited by Remiliano, 23 April 2014 - 21:49.


#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Daca da TVR meciurile, nu e bine, ca da banii din taxa pe prostii. Daca nu le da, iar nu e bine: de ce mai platim taxa, daca nici macar meciurile nu putem sa le vedem? Cum o dai tot nu e bine Posted Image

LE @Remiliano: CM e la 4 ani :D

Edited by pufonel, 23 April 2014 - 21:47.


#11
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Cam asa ceva. Dar oare tvr nu o sa-si recupereze o mare parte din bani din reclame?

#12
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014

 pufonel, on 23 aprilie 2014 - 21:45, said:


LE @Remiliano: CM e la 4 ani Posted Image
Greseala mea. M-am grabit sa scriu pentru a ma uita la meciul dintre Real si Bayern. Mersi Pufonel. Am editat. ;)

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006

 oauzor, on 23 aprilie 2014 - 21:48, said:

Cam asa ceva. Dar oare tvr nu o sa-si recupereze o mare parte din bani din reclame?
Greu de crezut. Meciurile vor fi la ore tarzii si nu stiu cati sponsori vor fi dispusi sa plateasca reclama la 3-4 dimineata.

#14
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Baietii vor sa scumpeasca taxa tv, si au gasit motivul

#15
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012

 pufonel, on 23 aprilie 2014 - 21:51, said:

Greu de crezut. Meciurile vor fi la ore tarzii si nu stiu cati sponsori vor fi dispusi sa plateasca reclama la 3-4 dimineata.

Sint ore foarte accesibile pentru Europa:

"FIFA a stabilit orele la care se vor disputa partidele de la Cupa Mondială din 2014. Meciul de deschidere este programat la ora 23.00, ora României, în timp ce partidele din grupe se vor disputa la orele 19.00 şi 22.00, dar şi de la 02.00 şi 03.00 dimineaţa. Fazele eliminatorii se vor juca de la orele 19.00 şi 23-00, semifinalele de la ora 23.00, iar finala de la ora 22.00."

http://www.prosport....omania-10130403

#16
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,859
  • Înscris: 11.01.2006
SPER numai sa nu fie la DIGI SPORT sa-l vad pe rasistul ala de RADU NAUM care considera ca telespectatorii sunt niste amarati ,iar el chiar se crede o vedeta tv.,doar pentru ca apare pe sticla.DIN pacate pentru el il anunt ca este departe de a fi o vedeta tv ,acestea nu-si insulta telespectatorii,nu stiu cine l-a invatat tv ,dar am observat ca mai mult face figuratie in platou ,uneori chiar pare ca doarme si dintr-o data se trezeste si buimacit nu stie decat sa se hlizeasca in camerele de luat vederi sau sa se strambe ca o maimuta preistorica.ATATA a invatat el despre tv ,iar faptul ca un moderator de tv isi permite sa puna eticheta telespectatorilor ca sunt amarati arata ca traim intr-o lume orwelliana ,iar tv din ROMANIA nasc monstrii care se comporta in cel mai absurd mod cu putinta ,de o imbecilitate gratuita.,substituindu-se unei instante de judecata.DE fapt nici macar o instanta de judecata n-ar putea indrazni sa eticheteze sententios un om drept amarat ,fara sa se discrediteze pe sine insasi si fara sa produca grave consecinte juridice.AVAND in vedere puterea de penetrare universala a mass-mediei si faptul ca prostimea din piete si de aiurea ia drept de bune prostiile ,insultele si calomniile spuse la tv ,trebuie sa fii complet iresponsabil sa ai un asemenea comportament jignitor.
SE vede ca scoala romaneasca de tv este foarte proasta de vreme ce scoate pe portile ei asemenea rebuturi ,ca ma gandesc ca a facut si el niste cursuri de tv ,daca nu o fi un jurnalist din acela care crede ca tv se invata la ziar,deoarece consider ca pentru un om de tv autentic prima lectie pe care a luat-o in scoala sau la cursul de tv este aceea de a-si respecta telespectatorii.PAI ,ce legimitate poate avea un moderator de tv care se uita cu dispret la propii telespectatori ,uitand ca miile de euro pe care le primeste de la DIGI SPORT ,sunt platite si din buzunarele amaratilor pe care ii dispretuieste si pe care-i discrimineaza,deoarece acestia platesc abonamentul la cablu.
RADU NAUM ,ca delaltfel si altii de la posturile DIGI TV ,sunt exemplu perfect al noilor ''ciocoi'' din tv din ROMANIA ,nesimtiti pana in maduva oaselor ,aroganti si infatuati,care se considera mult mai presus decat oamenii de rand ,dar care in realitate sunt doar niste nulitati profesionale .
DUPA cum poate observa si domnul RADU NAUM ,amaratii nu sunt chiar atat de amarati cum ii crede si-l pot trimite oricand sa intre pe unde s-a nascut!
PS.DACA chestia asta se petrecea in MAREA BRITANIE la BBC ,pe langa faptul ca era dat imedia afara ,isi lua adio si de la cariera in tv ,dar in ROMANIA este catalogat drept ''smecher'' sau baiat ''destept''.

Edited by CABLE MAN, 23 April 2014 - 22:43.


#17
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010

 Mos-Nicolae, on 23 aprilie 2014 - 21:26, said:

Cred ca mai era un subiect, ala mai de speriat, despre asta.
Ţin să menţionez că nu eu l-am făcut aşa, ci presa de azi. :)

Oricum, ideea era că noi plătim pentru TVR şi ei nu sunt în stare nici măcar Campionatele de fotbal şi Olimpiadele, dar pot să-i dea lui Dinescu 40.000 de coco lunar. Nu mai spunem că nu se uită nici dracu la ei în restul timpului (când nu au fotbal sau Olimpiadă) şi sunt la un pas să fie depăşiţi de Disney Channel în clasamentul audienţelor.
Bun, să zicem că TVR n-are bani de C.M. 2014. În acest caz, ar trebui să se reducă taxa pentru că aceasta conţine şi drepturile pentru evenimentele de importanţă majoră.
Îndrăznesc să spun că TVR aşteaptă ca Dolce să mai pluseze la ofertă...

#18
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
SE vede ca scoala romaneasca de tv este foarte proasta

Nu-i nimic, Voiculescu abia asteapta noi "marionete" , viitorii jurnalisti cu perspectiva Posted Image

Edited by Cristi_77, 24 April 2014 - 07:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate