Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Igo pe nokia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
alin075

alin075

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.05.2007
Buna dimineata! A un nokia520 lumia, care are preinstalata aplicatie gps - Here drive. Deoarece hartile nu sunt actualizate, vreau sa pun igo. Ce sanse sunt de reusita; respectiv care sunt sfaturile voastre. Va multumesc!

Numai bine,
Alin

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
LOL, cat de sigur esti de neactualizari?
FYI: Here maps = Navteq, care a fost cumparat de Nokia.
Navteq da hartile pentru Igo & Co => pe HERE maps vei avea intotdeauna cea mai noua varianta de harta, mai ales ca e online!

Nu exista Igo pt WM.

#3
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
actualizeaza doar hartile
la igo vei avea tot harti here, adica fostul navteq

#4
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Poate s-a inteles mai bine omul cu TopMap pt. Europa de Est si observa unele diferente. Din pacate, dupa cum au spus si colegii, nu exista iGO pentru Windows Phone, dar HERE Maps de la Nokia ar trebui sa fie la fel utila odata ce te obisnuiesti cu interfata.

#5
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
Chiar ieri a aparut un update la harta... :roflmaofast:

#6
alin075

alin075

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.05.2007
Am o strada (chiar la mine in oras; data in folosinta/construita de maxim 1 an) care nu apare in Here drive. Orasul unde locuiesc este micut, dar poate sa fie aceeasi situatie si pentru un oras mare. Am instalat Igo Megris pe un device cu android, si aici aceasta strada apare. Acesta este motivul pentru care vreau sa pun Igo, sau sa pot gasi o modalitate de a pune o harta cat mai reala. La mine versiunea de harta Here este 8.30.53.110.

Numai bine,
Alin

View Postionutzm05, on 16 aprilie 2014 - 08:32, said:

Poate s-a inteles mai bine omul cu TopMap pt. Europa de Est si observa unele diferente. Din pacate, dupa cum au spus si colegii, nu exista iGO pentru Windows Phone, dar HERE Maps de la Nokia ar trebui sa fie la fel utila odata ce te obisnuiesti cu interfata.

Nu ma deranjaza Here drive, ca si interfata este destul de simpla, sunt dezamagit de harta.

Numai bine,
Alin

#7
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Harta de pe telefoanele cu Here Maps e mai actualizata decat cea de pe terminalele GPS dedicate unde se face update la harti de 2-3 ori pe an.
Daca nu te deranjeaza pune un link cu acea strada care lipseste din Google Maps. Voi verifica daca este sau nu pe harta.

#8
alin075

alin075

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.05.2007
pe google maps: https://maps.google....,0.009645&hl=ro

In realitate exista strada (fara sens unic) intre Aleea Lilicului si sensul giratoriu de langa cabinetul Dr. Cosmin Chelu. Pe Here drive nu apare. Iar pe google apare strada cu sens unic!

Numai bine,
Alin

pe Here drive: http://here.com/44.8...,0,0,normal.day

Edited by alin075, 16 April 2014 - 13:33.


#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Initial Google a cumparat datele de la Navteq, aboi a lansat Google Map Maker , care a permit oricui sa aduca imbunatatiri.

Pt Romania exista 2 provideri de marti: Navteq (Here) si TopMap (care am inteles ca au sucombat), dar in general Navteq e default.

#10
alin075

alin075

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.05.2007
Deci sa inteleg ca nu se poate pune Igo pe WM8; dar pot cumva sa fac un import de harti de la Igo la Here?

Numai bine,
Alin

#11
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
@alin075 Acolo este prezent si acel sens giratoriu? Va aparea acea strada pe Here intr-un viitor update.

Edited by adryanos, 16 April 2014 - 17:00.


#12
alin075

alin075

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.05.2007
In situatia de fata (strada lipsa) nu este o pb. strigatoare la cer, dar sunt sigur ca sunt pb. si in orasele mari. Ca va aparea candva pe harta here sunt convins....... Probabil cei cu Here pot confirma acest aspect. Acum strada este creata cam de 1 an, deci clar nu s-a mai facut o actualizare recenta la Here (curios cum alte aplicatii pot face aceste actualizari). Inteleg si faptul ca aplicatia este free cu harta pentru RO, dar acesta nu este un motiv sa nu fie actualizata in timp real. Daca aveti alte solutii de actualizare pentru Here sunt dispus la incercari.

P.S. Rog moderatorii sa modifice titlul cu altul pe care-l considera adecvat discutiei purtate.

Numai bine,
Alin

#13
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Acea strada nu era adaugata pana acum. Am adaugat-o eu impreuna cu acel sens giratoriu. Cand se va actualiza harta va aparea si acea strada. Doar ca o mica informatie, la harta Here se lucreaza foarte mult in momentul de fata si cred ca se lucreaza mult mai mult decat se lucreaza la ceilalti producatori. Din pacate rezultatele vor fi vizibile abia dupa cateva luni - 1 an in functie de zona.

Edited by adryanos, 16 April 2014 - 17:03.


#14
alin075

alin075

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 06.05.2007

View Postadryanos, on 16 aprilie 2014 - 17:03, said:

Acea strada nu era adaugata pana acum. Am adaugat-o eu impreuna cu acel sens giratoriu. Cand se va actualiza harta va aparea si acea strada. Doar ca o mica informatie, la harta Here se lucreaza foarte mult in momentul de fata si cred ca se lucreaza mult mai mult decat se lucreaza la ceilalti producatori. Din pacate rezultatele vor fi vizibile abia dupa cateva luni - 1 an in functie de zona.

Atunci nu pot sa spun decat "Multumesc!"

Sa propunem o lista de nereguli?

Numai bine,
Alin

#15
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Multe probleme sunt rezolvate, dar nu apar pe harta disponibila publicului larg din mai multe motive. Dar cu timpul harta de la Here va depasi cu mult ceilalti producatori (in anumite segmente deja i-a depasit) de harti (TomTom, NNG si ce mai este prin partea asta a Europei).

#16
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Si eu as fi interesat de un igo pe Nokia Lumia 520. Problema mea este interfata prea simpla a Here drive. Nu pot seta puncte intermediare pe traseu. Sunt obligat sa urmez traseul programului.

#17
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
S-a scris clar ca NU EXISTA iGO pentru windows phone de la 7 in sus. iGO merge pe Android, iOS, Windows 7 sau xp variantele pc sau Windows Mobile 5.0, 6.1 sau 6.5.

Edited by adryanos, 21 April 2014 - 13:26.


#18
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009

View Postlungubogdan, on 21 aprilie 2014 - 11:38, said:

Si eu as fi interesat de un igo pe Nokia Lumia 520. Problema mea este interfata prea simpla a Here drive. Nu pot seta puncte intermediare pe traseu. Sunt obligat sa urmez traseul programului.
pana la urma care este realitatea, ca am auzit mai multe variante? se pot seta sau nu puncte intermediare pe telefoanele lumia cu 8.1?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate