Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Guardians of the Galaxy (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

[ http://nafilmu.cz/wp-content/uploads/2013/02/Guardians_of_the_galaxy-1024x446.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Studiourile Marvel lansează o echipă nouă, Gardienii galaxiei! Aceasta lărgește universul Marvel până în adâncurile cosmosului, unde aventurierul Peter Quill se trezește ținta unei periculoase urmăriri după ce fură un glob cu puteri misterioase. Încercarea de a dejuca planurile lui Ronan, un villain ce amenință soarta întregului univers, îl face pe Peter să formeze o echipă cu invincibilul Drax Distrugătorul, cu mortala Gamora, cu Groot, un umanoid cu formă de copac, și cu ratonul Rocket. Dar când Peter descoperă adevărata putere a globului și posibila amenințare pe care acesta o reprezintă la adresa galaxiei este clar că urmează o luptă pe viață și pe moarte pentru a salva lumea așa cum o știm.


Posted Image



Premiera in Romania
01.08.2014


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pTZ2Tp9yXyM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#2
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Super tare, abia il astept, mai ales ca se petrece in acelasi univers cu Avengers.
Tonul si atmosfera din trailer imi aminteste de serialul Farscape :)

Edited by zedicus, 20 February 2014 - 12:51.


#3
Kandaon1987

Kandaon1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.02.2014
Teoretic trebuie sa fie in nota Marvel, deci Avengers. Mai putina seriozitate, mai mult umor. Desi sunt strain de seria Guardians of the Galaxy, mi se pare interesant.

#4
zetrix

zetrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 15.05.2013
E si normal sa fi strain, e primul film cu Guardians of the Galaxy, nu au existat nici desene animate nici seriale nici alte filme cu ei, decat cateva benzi desenate. Au facut o alegere perfecta sa faca un film in care sa le arate originile pentru ca nimeni nu prea au auzit de ei si sigur vor mai aparea sau macar vor fi mentionati in serialul Agents of SHIELD sau in viitoarele productii Marvel.

PS: Drax este jucat de Dave Batista :D.

#5
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Trailer nou:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/89yh3vYs-zo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Zice ca-i privat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9bz0QOOT9Hk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Genjurooo, 20 May 2014 - 16:51.


#7
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Eu vad ca merge Posted Image

#8
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostDany noob, on 22 mai 2014 - 10:26, said:

Eu vad ca merge Posted Image
Acum da. Atunci zicea ca e privat.

#9
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
A sosit si primul review :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XswWJmsiVlE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
cel mai smecher film de anu asta.

#11
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Am apucat si eu sa il vad.O combinatie extrem de reusita intre actiune si comedie.A devenit filmul meu preferat din universul Marvel.

#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Mai inainte am iesit de la film, e chiar reusit film, mi-a placut.Este peste Thor, Avengers, etc....

#13
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Unul din cele mai bune SF-uri văzute anul ăsta... Posted Image
Coloana melodică f. bine aleasă, umor DIN PLIN, efectele 3D îţi dau realmente impresia că pluteşti în spaţiu, personaje simpatice etc. I LOVED THIS MOVIE! Posted Image

8,5/10

#14
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Dupa ce toata America l-a vazut de la 1 august, ieri am fost si si l-am vazut in sfarsit. Nu m-am mai distrat asa bine la un film de la 22 jump street. Are un mix intre comedie si seriozitate bine executat.
Melodia Hooked on a feeling mi-a ramas in creier, parca si eu mi-as fi pus castile pe urechi.

Scena de la finalul genericului
Spoiler

Spoiler

Edited by zedicus, 17 August 2014 - 11:21.


#15
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
M-am plictisit copios. M-au speriat cei din jurul meu carora li se pareau amuzante niste replici auzite de mii de ori in toate filmele. Poate eram eu intr-o dispozitie mai proasta, dar mi s-a parut o porcarie. De fapt, toate filmele facute dupa benzi desenate mi se par asa, so ...

#16
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Ah, ca sa nu mai zic ca pe eroina aproape c-o chema Gomora, cel putin asta auzeam eu. Si pe "sora-sa" o fi chemand-o Nebula in film, dar eu am botezat-o Sodoma, pentru echilibru.

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
M-a luat si pe mine somnul pe la mijloc, ma rugam sa nu mai dureze mult ca amortisem de plictiseala.

Au fost cateva faze la care am ras, au fost cateva faze 3D misto, muzica a fost buna. Si cam atat, nota 6.

#18
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Nu va inteleg, pe bune. Cum sa va plictisiti sau sa adormiti la un film asa plin de umor si actiune intensa ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate