Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#469
doru27

doru27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2014

 Marselio, on 06 mai 2014 - 19:13, said:

Eu nu fumez tutun din ungaria! Nu stiu preturi! ... Eu sunt un altfel de fumator am lăsat tigarile lt tutun pt gust nicidecum ca e mai ieftin! Deci parerea mea despre tutunul care se gaseste pe piata okazii sau mai stiu eu ce MULT SI IEFTIN.. nu e deloc buna! Tutunurile din ungaria nu se compara nicidecum cu cele din alte tari mi se pare mai rău! Domingo e un tutun bunisor dar restul....
eu am fumat sopfiane si pallmall din ugaria si e bun dar pretu ie cam mare oricum fata de tigarile din magazin ies mai ieftin

#470
AndreeaConstantin

AndreeaConstantin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.07.2013
ce mi-am luat eu recent: http://www.okazii.ro...ond-a153104640. Nu m-as baga niciodata sa iau varsat. Am vazut pe okazii ca mai au si asa. Dar prefer sa iau la cutie/ punga, direct ambalat.

#471
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu trag Camel de la unguri cu tuburi light, Sopiane sau Pall Mall.

Le iau direct de acolo, cu 10.000ft (145-150lei) iei 4*80g de Camel și vreo 3 cutii de 200 de tuburi.

#472
doru27

doru27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2014

 chris_t, on 09 mai 2014 - 15:02, said:

Eu trag Camel de la unguri cu tuburi light, Sopiane sau Pall Mall.

Le iau direct de acolo, cu 10.000ft (145-150lei) iei 4*80g de Camel și vreo 3 cutii de 200 de tuburi.
poti te rog sa-mi mai zici ceva preturi?

#473
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Pai am zis mai sus, 1 milion jumate 4*80g Camel + 3 cutii de tuburi.

Defalcat, 2090Ft cutia de Camel și vreo 4-500Ft 200 tuburi.

#474
doru27

doru27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2014

 chris_t, on 09 mai 2014 - 17:32, said:

Pai am zis mai sus, 1 milion jumate 4*80g Camel + 3 cutii de tuburi.

Defalcat, 2090Ft cutia de Camel și vreo 4-500Ft 200 tuburi.
480g sau 4 pachete de 80g (4*80g)nu reusesc sa-mi dau seama ce vrei sa zivi cu asta scuze

#475
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
4 cutii de 80g. 2090 Ft cutia.

#476
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
Io n-am fumat vreo 2 sau 3 zile si am inceput sa tusesc... wtf??

#477
doru27

doru27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.05.2014

 tfmercedez, on 09 mai 2014 - 23:44, said:

Io n-am fumat vreo 2 sau 3 zile si am inceput sa tusesc... wtf??
sal tfmercedez.voi cum stati cu tutunul la timisoara?

#478
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
Eu am fumat doar sporadic tutun adus din ungaria  mereu uit cum se numea , ceva cu tenta latino in nume de culoare albastru deschis .. adica varianta light.. am revenit la pall mall lung

#479
lor3lay

lor3lay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.07.2009
buna. am si eu o rugaminte. cine ma poate ajuta sa imi spuna de unde sau cum pot face rost de tutun camel sigilat mai ieftin decat pe okazii :D. multumesc anticipat!

#480
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
Eu as vrea sa stiu daca se gasesc seminte de tutun pentru plantat. Este vreo ilegalitate in cultivarea tutunului pentru fabricarea tigarilor pentru uz propriu? Cat de proaste sau bune ar iesi tigarile home grown?

#481
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,834
  • Înscris: 01.09.2006
Am mai povestit, am cateva frunze de la o persoana care cultiva pentru consum propriu, fara sa vanda.
Impresia mea este ca nu au aromele specifice tigarilor, parca seamana cu aroma de la trabuc.
Acuma probabil depinde si cum te pricepi sa il cultivi si tratezi, ca pe multi i-am auzit ca tutunul asta ar fi groaznic ...

#482
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Exista plantatii de tutun in Romania, cu siguranta nu sunt ilegale! Poti chiar si sa comercializezi acel tutun, ca doar de aia planteaza lumea, nu poti fuma hectare de tutun.
Exista mai multe soiuri de tutun si cu siguranta multe metode de a-l aduce la la o simpla tigara, de aici si gustul. Informatii mai multe gasiti pe google.

Trebuie avuta in vedere si obisnuinta cu un anumit fel de tutun care nu e neaparat bun, iar cand pui ceva natural in pipa nu are acelasi gust si ti se pare stricat.
Eu cele mai bune tigari, in mod surprinzator, le-am fumat din Ucraina si erau fara filtru. Din pacate nu mai tin minte ce scria pe pachet dar era rosu, patrat, si ceva de genul asta (poate chiar astea):
[ http://www.ru.all.biz/img/ru/catalog/middle/697969.jpeg?rrr=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am fumat la viata mea tot felul de tigari, de la cele mai ieftine la cele mai scumpe, dar tigarile astea fara filtru erau extraordinare, pana si fumul din ele mirosea bine.

#483
deus01

deus01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.07.2014
Probabil ca exista si avantaje, adica stii ce se afla cu adevarat in ele. Dar se merita tot efortul si chinul de a le produce? Sau totul este parte a unui ritual?

#484
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Prețul unui pachet de țigări în România 14 lei. Prețul unui pachet rulat acasă, 6 lei. Satisfacția de a nu ii plăti nici măcar un cent taxe lui PuieMonta, priceless.

#485
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am fumat eu tutun uscat cumparat de la cineva si este bun. eu am fumat virginia. daca tot cultivati tutun, va recomand tutunil varietatea orientala. e mai slab si are aroma mai buna. tutunul se cultiva usor. oricum, macar stii ce se baga in tigara fata de cele cumparate.

#486
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
In grecia am descoperit la un tobaco shop tigarillos marca villiger cu diverse arome. 4,5 euro pachetul cu 10 bucati. O tigareta echivaleaza cam 3-4 tigari normale din care se vand pe la noi.
Azi am cautat la imedio sau cum se numesc magazinele care vand reviste ziare si tigari si nu am gasit spre marea mea dezamagire. Singurele care se apropriau ca format ar fi fost mini cigarillos Cohiba.. dar mult prea scumpe 60-70 de ron pachetul.
In duty free mini packul de 5 pachete de villiger costa 16 euro, practic venea cam cat un pachet de pall mall de la noi, 14 ron.
Stie cineva pe unde se gasesc villiger in Timisoara?
De ce oare la noi tigarile de foi sun mult mai scumpe fecat in alte tari ue? Din moment ce tigarile "mainstream" au cam acelasi pret peste tot in toate magazinele, nu se aplica aceeasi regula si la mini trabucuri? Grecia are accize mai mari la tigari  decat Romania. Si totusi minitrabucurile sau tigarile de foi aici sunt la pret dublu. Care este explicatia?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate