Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4447
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.08.2011
Salutare. Daca mi-a expirat perioada cobtractuala a pachetelor  Fiberlink si DTV, pot solicita celor de la RCS o oferta de retentie care sa includa ambele servicii la un tarif mai mic?

#4448
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Incearca, desi nu cred ca iti ofera vreo reducere.

#4449
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View Postkhristy36, on 25 februarie 2015 - 22:59, said:

Daca ESD a preluat garantiile Allview,va trebui sa faca masiv angajari de personal.
Pentru ce? Daca la Samsung se mai poate inlocui o piesa un subansamblu,la Allview se va repara prin inlocuirea produsului.

#4450
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
RCS-RDS...stiti cumva, "recruteaza" abonati de pe CATV si internet pentru a-si face portare din alte retele de telefonie...in Digi mobil?

#4451
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Se recruteaza singuri, de exemplu intre 19 ianuarie si 28 februarie exista o oferta speciala daca te portai in Digi Mobil. Aveai primele 3 luni cu reducere 75%.

Asa ca daca ai deja cablu si net de la RDS si tot te abonezi la Digi Mobil de ce sa nu iti portezi si numarul ? :D

#4452
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
Am deja portate toate cele trei mobile ale familiei, insa ma oftic...n-am avut avantaje portandu-le, caci acum se da un Lenovo A328 pentru un numar portat... esti sunat chiar din call center pentru oferta. Caz concret...am un frate, care a primit moca telefon. La RCS-RDS e...dupa cum ti-e norocul. Si din pacate, nu mai am numere de portat.Posted Image

@catalinman. Da-ne si noua cate un semn frate, cand apar asa oferte....ca suntem destui amatori de mocaciuni. Apropo, pune o vorba sa ne intre si noua pe IPTV....rahaturile alea de Look. Sa fie grila plina...de rahat.

Edited by uraganel, 04 March 2015 - 16:36.


#4453
CelDeSus

CelDeSus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 09.07.2006

View Postskilton, on 27 februarie 2015 - 15:18, said:

Salutare. Daca mi-a expirat perioada cobtractuala a pachetelor  Fiberlink si DTV, pot solicita celor de la RCS o oferta de retentie care sa includa ambele servicii la un tarif mai mic?

Mie la prelungirea pe 2 ani a celor 2 pachete mi-au oferit o reducere de 50% pentru 4 luni

#4454
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Posturaganel, on 04 martie 2015 - 16:31, said:

Am deja portate toate cele trei mobile ale familiei, insa ma oftic...n-am avut avantaje portandu-le, caci acum se da un Lenovo A328 pentru un numar portat... esti sunat chiar din call center pentru oferta. Caz concret...am un frate, care a primit moca telefon. La RCS-RDS e...dupa cum ti-e norocul. Si din pacate, nu mai am numere de portat.

Si in Constanta cineva cunoscut a primit un 328 moca, dar si-a portat un fix si si-a facut inca un don.

#4455
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut. Am facut din nou abonament la tv digital hd si m-am inscris si pentru tableta samsung 3G. Am fb 500, si vreau sa stiu daca predau stik-ul platesc doar 5lei pentru tableta?Nu am semnat nici un act legat de tableta, probabil voi semna atunci cand o ridic.

Edited by stiinta_craiova, 07 March 2015 - 11:29.


#4456
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Am facut prelungirea contractului la mama,  la Pitesti și am dorit pentru ea și o tableta t111. A primit vizita unui junior și după 2 zile a fost sunata sa ridice tableta .bravo RDS.  As face și eu retenția la al meu în București dar nu am ce face cu tableta asa mica,  asa ca stimabile digi helper.. Ne puteți ajuta cu niște tablete bune de 10"

Edited by ingerulol, 08 March 2015 - 08:22.


#4457
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postskilton, on 27 februarie 2015 - 15:18, said:

Salutare. Daca mi-a expirat perioada cobtractuala a pachetelor  Fiberlink si DTV, pot solicita celor de la RCS o oferta de retentie care sa includa ambele servicii la un tarif mai mic?
primesti reducere 2 luni 50% la abonament la prelungire pe 12 luni si 4 luni 50% la prelungire pe 24 luni. Eu am optat pentru prelungire 12 luni.

Edited by Bukovina, 08 March 2015 - 11:02.


#4458
BebeZ

BebeZ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2015
Salutare...O intrebare am..titularul contractului a plasat o comanda pt teminalul allview x2 soul in urma cu 2 saptamani si nici acum nu l.a primit.In acest caz se poate face imputernicire de catre titular catre alt utilizator,iar in baza acestei imputerniciri utilizatorul poate comanda terminalul la o alta reprezentanta decat cea din judetul in care are domiciliul? De ex il poate comanda dintr.o reprezentanta DIGI din Bucuresti?

#4459
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

View PostBebeZ, on 22 martie 2015 - 16:04, said:

Salutare...O intrebare am..titularul contractului a plasat o comanda pt teminalul allview x2 soul in urma cu 2 saptamani si nici acum nu l.a primit.In acest caz se poate face imputernicire de catre titular catre alt utilizator,iar in baza acestei imputerniciri utilizatorul poate comanda terminalul la o alta reprezentanta decat cea din judetul in care are domiciliul? De ex il poate comanda dintr.o reprezentanta DIGI din Bucuresti?

Nu se poate, dupa cum bine se stie RDS are probleme cu, comenzi sau schimbare de sim, sau suport tehnic in alta reprezentanta fata de cea de domiciliu(unde este inregistrat abonamentul).

Sugestie pentru DIGI_HELPER,

Va rugam sa dati drumul la suport de orice fel in oricare reprezentanta RDS din tara, ca doar la orice chestie inclusiv plata voi oricum solicitati act de identitate(mai ceva ca la SRI).

#4460
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Exista retentie si la DIGI Mobil? Eu am optim3 si cand imi expira contractul as vrea 5gbt la viteza superioara,nu 3 ca pana acum. Oricum ar fi eu sunt multumit. Mai multe nici nu pretind.

#4461
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@eu-DECEBAL - Detalii despre retentie se ofera doar la punctul de lucru sau (dupa caz) de catre agentul de teren.
Pana in prezent prin programul de retentie s-a oferit reducere la abonament, implicit echipamente (tablete, tv).

#4462
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
Pentru achizitie de internet fix, pe langa CATV+TEL existente, ce oferte se mai dau? Gen internet mobil, tableta subventionata, etc?

#4463
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Ai PM.

#4464
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@catalinman, da-mi si mie mesaj personal cu detalille astea, te rog

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate