Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Error: setup could not complete the installation to install windows on this computer restart the installation

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013
Salut am un HDD SATA Toshiba de 640 Gb pe care ma chinui sa instalez windows-ul de jumatate de luna , DVD-RW merge sa booteze Dvd-ul cu windows ,pot instala prima parte ,pot formata partitiile dar cand sa continuie instalarea sta ceva timp pana imi apare eroarea asta :"setup could not complete the installation to install windows on this computer restart the installation".
Mentionez ca am incercat si alte windows-uri in afara de 7, am incercat si 8 si vista si tot asa imi apare. Posted Image

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Xp merge?

#3
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013
nu am incercat ,nu am niciun cd cu xp ,dar cred ca nu ...totusi am incercat deja 3 tipuri si aceeasi eroare

#4
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005
Incearca sa instalezi de pe un USB stick bootabil.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Da un reset biosului si incearca din nou.

#6
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013
Am incercat si cu biosul si cu stickul bootabil , acelasi rezultat . Vreau sa zic ca restartul la BIOS a fost sa dau DISCARD DEFAULTS SETTHING

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In bios trece pe hdd pe sata nu ahci. Mai ai si alte optiuni din consola cand apare eroarea (shift F10-dar discta atunci), daca nu merge prima varianta.

Edited by MembruAnonim, 27 December 2013 - 16:40.


#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ahci implica sata.Vroiai sa zici IDE?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Depinde de bios. Pot apare IDE , ATA, AHCI, SATA, RAID, compatibility mode, mod combinat, etc. Trebuie selectat in bios mai putin RAID sau AHCI (desi de exemplu eu am RAID, si ahci si am selectat raid si mod combinat la unul din cele trei caculatoare, ca sa fie activ un hdd in ahci si doua in raid).

#10
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013
Am trecut pe SATA, si imi dadea ca "setup devices" asta pe windows 8 ,dupa care acelasi lucru: EROAREA. Prima data cand am avut windows instalat am schimbat din BIOS pe modul SATA si a inceput sa se sacadeze ,oare aici am gresit ...dupa nu a mai mers nimic si mai mentionez ca nu vedea DVD-RW cand am vrut sa-l instalez prima data .

#11
Nicu_Brasov

Nicu_Brasov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 11.12.2013
Daca va mananca in c*r cu Windows 8 asa va trebuie.  Stricati Pc stricati Bios tot. Tu ce crezi ca astia care au avut windows 8 si 8.1 si 88% din ei s-au intors la windows 7 sunt prosti , a ? E panorama ma. Deaia nu trece pragul de 7%. Auzi, vine lumea cu laptop nou nout cu Windows 8 cu licenta OEM normal, original, instalat de la mama lui , vine la firma si zice ca vrea downgrade la Windows 7. Normal ca punem la toti. Nu recomandam la nimeni prostii, si teste pe noi, utilizatorii. Sunteti cobai.

#12
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013

 Nicu_Brasov, on 28 decembrie 2013 - 17:54, said:

Daca va mananca in c*r cu Windows 8 asa va trebuie.  Stricati Pc stricati Bios tot. Tu ce crezi ca astia care au avut windows 8 si 8.1 si 88% din ei s-au intors la windows 7 sunt prosti , a ? E panorama ma. Deaia nu trece pragul de 7%. Auzi, vine lumea cu laptop nou nout cu Windows 8 cu licenta OEM normal, original, instalat de la mama lui , vine la firma si zice ca vrea downgrade la Windows 7. Normal ca punem la toti. Nu recomandam la nimeni prostii, si teste pe noi, utilizatorii. Sunteti cobai.

Nu am avut probleme din cauza sistemului de operare pe care l-am ales ,l-am mai instalat de cateva ori si nu mi-a creat nicio problema ,as vrea te rog sa ma ajuti cu un sfat ,nu vreau sa-ti aud parerile date fara sa stii despre ce e vorba. Si crede-ma ca trece pragul de 7% .

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca in bios setarile sunt ok (poti pune niste capturi de ecran-si nu ai spus ce apare la tine in bios, conform discutiilor de aici), verifica daca poti incerca atunci cand apare mesajul:
  • Shift+F10-afiseaza cmd;
  • tasteaza lusrmgr.msc
  • click pe users;
  • selectezi adiminstrator;
  • dreapta mouse-setezi parola (pe care o ti minte)-validezi;
  • dreapta mouse-proprietati- scoti bifa la cont dezactivat si validezi.
Asta este o optiune, o alta nu am inteles ce windows este ca versiune si daca este 32 sau 64 biti. Verifica si aici sau aici.

Edited by MembruAnonim, 28 December 2013 - 20:10.


#14
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013

 MembruAnonim, on 28 decembrie 2013 - 20:07, said:

Daca in bios setarile sunt ok (poti pune niste capturi de ecran-si nu ai spus ce apare la tine in bios, conform discutiilor de aici), verifica daca poti incerca atunci cand apare mesajul:
  • Shift+F10-afiseaza cmd;
  • tasteaza lusrmgr.msc
  • click pe users;
  • selectezi adiminstrator;
  • dreapta mouse-setezi parola (pe care o ti minte)-validezi;
  • dreapta mouse-proprietati- scoti bifa la cont dezactivat si validezi.
Asta este o optiune, o alta nu am inteles ce windows este ca versiune si daca este 32 sau 64 biti. Verifica si aici sau aici.

Nu prea mi-a mers optiunea asta . Dar in cele din urma am reusit sa instalez windowsul pe HDD cam cu acelasi rezultat... in continuare sacadeaza si se misca in frammeuri. Posibil sa-l fi stricat Posted Image

#15
leontecalin

leontecalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.12.2013

 UnyKat, on 04 ianuarie 2014 - 16:04, said:

Poti verifica hardul cu hidden boot cd
O sa incerc o scanare si dupa revin cu un rezultat.

#16
wolfpress

wolfpress

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2009
am intalnit problema asta. s-a rezolvat dupa ce am modificat din BIOS de la AHCI la UEFI.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate