Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

update windows defender

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
prietto

prietto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 242
  • Înscris: 12.12.2013
`neata. Am facut aseara trecerea la Win 8.1, am bagat tot, am dat verificare pt. updateuri mi-a gasit 3, le-a instalat, apoi cand am mai dat verificare de updateuri imi gasea 1 update important, dar pana sa ma duc cu click-ul pe el sa-I dau sa-l instaleze disparea. Apoi nestiind ce se inyampla am dat iar sa caute, si tot asa mi-a facut. Si am repetat asa cam de 11 ori dupa cum se vede si in poza pe care am pus-o. Apoi m-am gandit eu sa vad ce dracu se intampla, si m-am uitat la update history si am vazut asta. Ce e de facut ?

vad ca el de cate ori dadeam sa verifice imi aparea apoi ca a vericat si a si instalat. Dar de 11 ori ?

Attached Files



#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Probabil ai setat pe instalare automata.

#3
prietto

prietto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 242
  • Înscris: 12.12.2013
Vad ca s-a remediat azi problema. Aseara daca dadeam de 100 ori click sa vada daca mai am update-uri disponibile de 100 de ori il gasea pe ala de la WD si il si instala, zicea el (windows update) , ca in MSE nu-mi aparea la definitii ca este instalat.
Azi, dupa ce am scris topical , am zis hai sa nu mai astept sa-si caute el (cauta diseara normal cam la 24 de ore de la vechea cautare), si am dau eu cautare manuala. A gasit update de definitii, a instalat, am dat iar o cautare sa vad daca se repeat boacana de ieri, si vad ca nu mai face. Nu mai gaseste nimic.
Cred ca a fost totusi o eroare a lui Windows Defender.

#4
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Daca vrei sa scapi de ele, adica sa stergi lista de Update History, ai 2 optiuni:
- alegi update-ul , dai click dreapta pe el si ii dai "hide". Procedezi la fiecare in parte la fel.
- folosesti exemplul de aici:   http://www.sevenforu...date-reset.html

#5
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View Postursu_florin2002, on 24 decembrie 2013 - 23:40, said:

Daca vrei sa scapi de ele, adica sa stergi lista de Update History, ai 2 optiuni:
- alegi update-ul , dai click dreapta pe el si ii dai "hide". Procedezi la fiecare in parte la fel.
- folosesti exemplul de aici:   http://www.sevenforu...date-reset.html
Rectific o greseala:
- nu  o sa poti sa hai "hide" la un update care este deja facut. Poti da "hide" doar lla cele pe care inca nu le-ai facut, si nu vrei sa le faci. Scuze, am scris la repezeala.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate