Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Edge of Tomorrow (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vw61gCe2oqI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.imdb.com/title/tt1631867/

#2
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Arata destul de bine...

#3
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
Moare și în filmu ăsta? Stauffenberg reloaded at Armageddon?

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
L-am vazut aseara. De vazut in weekend cu prietenii. Nu-i vreo capodopera dar nici o mizerie.
Tinand cont ca eu trebuie sa fac naveta la Bacau sa vad un film, a meritat deplasarea :)

#5
razvan_89

razvan_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.06.2007
Si eu l-am vazut aseara, mi-a placut. Are actiune faina ,dar si multe momente amuzante.
Am crezut ca o sa fie mai slab,  tinand cont ca a avut Tom Cruise anul trecut un film asemantor (sau cel putin asa am crezut dupa trailer).

#6
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
A mai fost unul acum cativa ani cu intorcerea in timp (repetata) a unui soldat, imi scapa numele , pentru a impedica atentatul din tren. Ala a fost foarte fain.

O sa ma duc si eu sa vad Edge of Tomorrow.

Edited by badsica, 31 May 2014 - 13:18.


#7
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005

View Postbadsica, on 31 mai 2014 - 13:16, said:

A mai fost unul acum cativa ani cu intorcerea in timp (repetata) a unui soldat, imi scapa numele , pentru a impedica atentatul din tren. Ala a fost foarte fain.

O sa ma duc si eu sa vad Edge of Tomorrow.
http://www.imdb.com/title/tt0945513/

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postbadsica, on 31 mai 2014 - 13:16, said:

A mai fost unul acum cativa ani cu intorcerea in timp (repetata) a unui soldat, imi scapa numele , pentru a impedica atentatul din tren. Ala a fost foarte fain.
Si mai sunt:  "Groundhog day" si "Day break"

#9
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
film de spart seminte.

asa cum a fost Oblivion, as zice ca a fost mai bun. asta are si prea multe efecte "aglomerate", in viteza, de nu intelegi nimic. si tot timpul sare nisip sau apa pe camera chipurile.

nu zic ca nu merita sa fie vazut la cinema, dar nu mergeti cu cine stie ce asteptari.

Edited by borreddog, 01 June 2014 - 14:37.


#10
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View Postborreddog, on 01 iunie 2014 - 14:36, said:

film de spart seminte.

asa cum a fost Oblivion, as zice ca a fost mai bun. asta are si prea multe efecte "aglomerate", in viteza, de nu intelegi nimic. si tot timpul sare nisip sau apa pe camera chipurile.

nu zic ca nu merita sa fie vazut la cinema, dar nu mergeti cu cine stie ce asteptari.
Oblivion a fost omorat de scenariul sters, scenele fara pic de actiune: Am cautat pe google "124 min" - Pe bune daca iti raman in minte macar 2 minute de film.

Eu sper doar sa nu faca un film in genul "Armata celor 12 Maimute!" - Lumea post apocaliptica era mult mai interesanta ca asta prezenta, filmul ramane bun, dar merita mai mult insistat pe lumea post apocaliptica, era promovat altcumva.

Eu sper doar sa fie multe scene de actiune/lupta, sa nu fie vreo faza "2 minute in costumul MiniMech" si restul drame stupide.

Edited by Mos-Nicolae, 01 June 2014 - 15:22.


#11
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Mai inainte l-am vazut si eu si chiar mi-a placut, arata bine, poveste ok, actorii sunt mai mult decat ok.Pana la urma am plecat foarte multumit de la film, chiar daca nu ma asteptam sa plec asa...

#12
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Văzut ieri seară la IMAX.
Mi-a plăcut evoluţia personajului lui Cruise, Emily Blunt e savuroasă, scenele de acţiune sunt spectaculoase, efecte speciale de primă clasă, costumele de luptă arată cam neoriginale, coloana sonoră e bună dar nu extraordinară...bref, un film SCI-FI mai mult decât decent!
7/10

Ah, uitasem, a fost ca o gură de aer proaspăt faptul că acţiunea nu s-a derulat în New York sau alt oraş american. Sau după cum spunea şi un englez la ieşire din sală, Hollywood finally acknowledges the existence of the european continent. Posted Image

Edited by Tinkerbelle, 05 June 2014 - 17:00.


#13
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Tinkerbelle - Sunt multe scene de lupta? Zic in costumul ala de se vede in trailer?

#14
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostMos-Nicolae, on 05 iunie 2014 - 18:17, said:

Tinkerbelle - Sunt multe scene de lupta? Zic in costumul ala de se vede in trailer?
....si eu sunt de parere ca stau destul de mult in costumul ala, adica, nu e doar asa de marketing...

#15
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Film inspirat din Quake, nivelul Hard. Salvati des ca nu se stie cind muriti.

View PostTinkerbelle, on 05 iunie 2014 - 17:00, said:

Văzut ieri seară la IMAX.
Mi-a plăcut evoluţia personajului lui Cruise, Emily Blunt e savuroasă, scenele de acţiune sunt spectaculoase, efecte speciale de primă clasă, costumele de luptă arată cam neoriginale, coloana sonoră e bună dar nu extraordinară...bref, un film SCI-FI mai mult decât decent!
7/10

Ah, uitasem, a fost ca o gură de aer proaspăt faptul că acţiunea nu s-a derulat în New York sau alt oraş american. Sau după cum spunea şi un englez la ieşire din sală, Hollywood finally acknowledges the existence of the european continent. Posted Image

Auzi, englezu' ala a zis "european" cu E mic, sau asa scrii tu de obicei?

Edited by Dihorul Razboinic, 05 June 2014 - 22:28.


#16
Chupacabracretz

Chupacabracretz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 02.12.2006

View PostTinkerbelle, on 05 iunie 2014 - 17:00, said:

7/10
E amuzant cum lui Maleficent ii dai 9/10 si astuia abia 7.
Un film destul de bun, care te tine in suspans continuu si e pe alocuri amuzant. Dupa parerea mea, trailerul filmului nu prea-i face bine parand mult mai plictisitor din trailer(poate asta o fi vrut sa transmita, ca sa apreciezi mai mult filmul, habar n-am).
8/10

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu aveam mari asteptari avand in vedere ca joaca Tom Cruise in el Posted Image
Insa, in mod surprinzator, a reusit sa-mi mentina atentia, ceea ce nu mi se prea mai intampla la filme.
Hollywood a facut, desigur, niste concesii pentru publicul sau tinta, peste care speram sa sara de data asta, exemplu cand
Spoiler


Overall, ii dau o nota mare de la mine, nota 8.

Am scos si manga sa vad cum e (are doua volume), la prima vedere pare mai rece, dar asa scriu japonezii.

#18
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
nu prea mi-a placut filmul asta .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate