Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vonino Ego QS

- - - - -
  • Please log in to reply
2843 replies to this topic

#1
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
[ http://s1.emagst.ro/products/480/479953/images/res_9356c43a57e03784822f3034b305b370.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Specificații

Smartphone: Da
Touchscreen:Da
Retea: 2G: 900 / 1800
3G: 2100
Dual Sim: Da
Model Procesor: MTK6589M Quad-CoreProcesor (MHz): 1200
Dimensiuni (W x H x D mm): 65 x 134 x 8.6
Greutate (g): 152.7
GPS: Da
Sistem de operare: Android v4.2 (Jelly Bean)
Slot memorie (tip): MicroSD (pana la 32 GB)
Memorie RAM: 1 GB Capacitate:4 GB
Tip display:I PS LCD
Rezolutie (pixeli): 540 x 960
Numar culori: 16M
Diagonala display (inch): 4.5
GPRS: Da
Tehnologie Bluetooth: v2.1
Tehnologie wireless: 802.11 b/g/n; NFC: Nu; USB: MicroUSB; Jack 3.5 mm
Rezolutie senzor (Mp): 8; Camera secundara: 2 Mp;
Durata convorbire: 2G: 6 ore 30 min
3G: 5 ore 18 min; Capacitate (mAh): 1800; Tip baterie: Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsing:DaE-mail:Da
Multimedia
Redare video: Da; Redare audio: Da
Senzori: Accelerometru
Senzor de lumina ambientala
Senzor de proximitate; Wifi Direct

Astept parerile, opiniile, cei care aveti deja sa ne impartasiti din impresiile voaste, ce aplicatii merg sau nu merg, customizari, navigatie, fotografii, modificari de soft (update), flash, root etc.

Edited by Mur_, 05 January 2014 - 19:34.


#2
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Cred ca-i asta : http://www.eliya.com...tail.php?nid=58

#3
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
da, asa e, corespondentul chinezesc
uite o conversatie pe gadget.ro
"paul • 20 zile în urmă
vonino ego qs = eliya s860
•Răspunde•Distribuie ›
Avatar
Emil Dragotă Mod  paul • 20 zile în urmă
Ai si gasit corespondentul chinezesc? :)
•Răspunde•Distribuie ›
Avatar
paul  Emil Dragotă • 20 zile în urmă
chiar nu vad ce este grav in faptul ca gasesc corespondetul chinezesc de ma critica toata lumea...
•Răspunde•Distribuie ›
Avatar
Emil Dragotă Mod  paul • 20 zile în urmă
Nu te critic. Glumeam. Nu ai remarcat :) de la final. Pana la urma este logic sa se intample asa. Toate sunt ODM-uri aduse din China."

eu l-am butonat in showroom flanco maritimo si am ramas impresionat de el si ce stie sa faca. chiar mi-a placut.
pozele sunt super, as vrea sa stiu cum este semnalul gps.
cred ca am sa il cumpar, mi-a placut. si cred ca e usor customizabil, are OTA chiar daca cei de la vonino nu prea au mai bagat actualizari.

#4
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
N-as fi asa sigur ca e produs de Eliya (firma taiwaneza) care pare a fi doar un rebranduitor la fel ca Vonino , mai degraba e un telefon generic produs de firmele obscure din rau famatul Shenzhen. Deci veti gasi telefonul sub multe denumiri : http://www.reddotmob.../rediance-R450/

Edited by chflorin, 16 November 2013 - 11:31.


#5
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
hai ca-i buna, cate produse similare mai sunt?
problema este ca telefonul e bun :D

#6
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011

View Postnick5roo, on 16 noiembrie 2013 - 11:32, said:

hai ca-i buna, cate produse similare mai sunt?
problema este ca telefonul e bun Posted Image

Asta : AvioSen S4   : http://chaobuoisang....-tu-1846781.htm

Edited by chflorin, 16 November 2013 - 11:35.


#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
asta are quad de 1,3 si baterie de 2000mA :)
hai sa lasam similaritatile (e bine totusi ca gasim echivalent in caz de customizare) si sa vedem cine il cumpara primul

#8
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Telefoanele sint identice , minte vietnamezul : procesorul e de 1200 si bateria are 1800 mAh .Procesoarele MTK6589M vin cu 1200 GHz, n-am gasit cu 1300. https://www.google.r...:en-US:official

Edited by chflorin, 16 November 2013 - 12:02.


#9
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Unboxing si hands-on :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xlrDMG5JnBg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WYY6GhXHU3U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by chflorin, 16 November 2013 - 12:44.


#10
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
@Chflorin, ce spui de acest telefon? La 650 lei cu tot cu transport (4-8 zile) mi se pare prea bine.  se merita sa il iau? As fi vrut ego, dar....
(Tu mi-ai dat linkurile :D)

#11
tamisa00

tamisa00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.06.2010
Pentru cine a cumparat acest device, poata sa-mi spuna daca butoanele sunt luminate,daca are instalat apk-ul de radio si cum se comporta gps-ul.Pare un telefon decent avantajat de memoria ram de 1giga ��

#12
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Inca nu l-am cumparat (sunt indecis deocamdata) dar l-am butonat, la care butoane te referi? Cele fizice sau virtuale? Cele fizice, nu, cele virtuale doar cand le accesezi se aprind ca sa nu te detanjeze. Apk-ul pentru radio este, l-am testat. Nu am testat gps-ul pentru ca nu aveam unde si cu ce, eram in magazin si doar ce favusem unboxing telefonului ( :D norocul meu in flanco, cei de la pcgarage cand am fost cu o saptamana inainte in depozit nu au vrut sa il deschida). Imi place telefonul dar parca imi face cu ochiul si cel scris in postul anterior.

#13
tamisa00

tamisa00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.06.2010
Ok, ma refeream la butoanele virtuale ,pe youtube aveam impresia ca nu se aprind.Sa vedem ofertele in ,,vinerea neagra'' deja la Flanco e 850 lei.Pentru ce ofera pare un pret decent.

#14
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Telefoanele (produsele) noi sau care au vanzare buna nu or sa apara la black friday, cum nici tableta mea (vonino spirit s) aparuta cu o luna inainte nu a fost la reducere. Singurul loc de care se pare ca vei avea reducere dar sub forma de voucher este la pcgarage. La flanco este de 2 sapt cu 850 lei. Verifica totusi pe 22 nov la flanco si emag (ei dau startul cu o sapt inainte) poate intra la reducere.

#15
tamisa00

tamisa00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.06.2010
Mai asteptam putin,apoi cumparam!Apropo,cum se misca tableta?Despre produsele Vonino o parere?

#16
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
despre produsele vonino parerile sunt impartite, la unele tablete este ok la altele nu prea. eu am 3 tablete, un spirit s, orin s (vonino) si un nexus 7 2013 LTE (4G).
spirit s am customizat-o exact cum am vrut si merge impecabil, bateria de 8000 mA ma tine intre 8 si 10 ore, iar orin 4-5 ore dar acum are display-ul praf dar merge pe hdmi pe tv.
vad ca au mai aparut ceva noi, parca sirius http://www.pcgarage....android-42-alb/

Edited by nick5roo, 18 November 2013 - 11:31.


#17
anonimu45

anonimu45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.08.2009
Eu detin acest telefon. Cumparat din eMag la 900 de lei, merge fluent, semnalu e bun (GPRS) touchu e foarte bun, mi-a scos vreo 13000+ in antutu @nick5roo are radio si play store, de semnalu gps nu prea pot sa va lamuresc ca nu prea folosesc asa ceva da am instalat progamul asta  https://play.google....s.gpstest&hl=en si de la mine de acasa (stau in fundu gradini...) mi-a gasit 5 sateliti, navigon nu am reusit sa il instalez (da eroare dupa ce intru in el la register product parca). de calitatea pozelor nu sunt foarte extraordinare da nici cele mai proaste. Telefonu are suport si pentru "updates over the air" am primit cam la 5 zile dupa ce am luat telefonu' si telefonu fiind cumparat pe data de 6 Noiembrie 2013. Eu unul sunt foarte multumit de el are procesor MTK6589M (deci nu are rezolutie 720) si este cam enervant fiindca youtube-ul nu reda 720 daca nu ai si rezolutie (dar se gaseste aplicatie modata sa redea si 720p versiune mai veche dar merge, am testat) .Pe telefon aveti deja o folie pre-instalata In cutie gasiti manual, casti, incarcataor (cu usb), cablu de date.

Daca mai aveti intrebari le astept.

Edited by anonimu45, 20 November 2013 - 14:10.


#18
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
asa este, are MT6572M :(

What different between MT6589, MT6589M and MT6589 – Turbo?
MT6589, MT6589M, MT6589-Turbo have in common, they are 28nm process, Cortex-A7 architecture, L1, L2 cache are the same. Support at the same memory size, highly integrated multi-mode UMTS Rel. 8/HSPA + / TD-SCDMA modem and MT6620/MT6628 4-in-1 wireless chip (GPS, FM, WIFI, Bluetooth).
The difference is that MT6589M specification only supports 8MP camera and 720P level video playback, recording, support qHD level display resolution, the graphics processor PowerVR SGX544MP the frequency rate of 156MHz.Therefore the purpose of MT6589M is designed to reduce power consumption and increase the standby time. But MT6589-Turbo version based on MT6589 upgrade to 1.5GHz frequency, although the GPU is SGX544MP, but the frequency raised to 357MHz, these two parts of the upgrade system will bring more smooth experience, other Specifications MT6589-Turbo is the same as MT6589.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate