Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

UTOK - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
787 replies to this topic

#343
Bunyk

Bunyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.07.2010
albastru, se scrie "utok" nu "utochian". ti-a facut ceva personal Utok de ii urasti asa de tare?

#344
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Păi, la fel cum scriu telefoane chinezești și nu scriu telefoane China, așa am scris și eu despre produsele companiei românești. Unde vezi tu ura?

#345
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
Probabil și-a scãpat telefonul mai demult dacã bine țin minte... acum se rãzbunã și dezinformeazã pe unde-i prinde sau unde se vorbește de utok.Ecranele nu se sparg singure asta e clar... Schimbã cineva pe garanție ecranul crãpat?

#346
Bunyk

Bunyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.07.2010
Nu-mi place sa ma numesti "uțokian" cum ai scris ceva mai sus,citez:"Există un mare număr(cel puțin pe Softpedia) de posesori uțochieni..",posesor de utok e foarte ok. Am si un samsung,sper sa nu ajung samsugian..:)

#347
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Ești primul care se declară lezat. Oare posesorii de aparate foto Nikon se simt lezați de termenul nikonist sau de existența domeniului http://www.nikonisti.ro/ ?

Edited by albastru, 05 August 2014 - 11:36.


#348
Tyessto

Tyessto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.10.2012
eu am un utok 470Q si sunt foarte multumit de el.

#349
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Eu folosesc un 400D din decembrie si cred ca urmatorul de black friday va fi tot un "uțochian" de asta cu Q in coada :D. Merge brici, in 7 luni s-a blocat de 3 ori in rest nu ma plang de nici o problema.

#350
zavalita2002

zavalita2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 15.02.2006

 Remicade, on 09 august 2014 - 14:43, said:

Eu folosesc un 400D din decembrie si cred ca urmatorul de black friday va fi tot un "uțochian" de asta cu Q in coada Posted Image. Merge brici, in 7 luni s-a blocat de 3 ori in rest nu ma plang de nici o problema.

Ia in calcul un Moto E. Ecran si touchscreen impecabil, Kit kat cu zero lag, Android Lime pie garantat :)

#351
Bunyk

Bunyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.07.2010
Moto E nu prea se gaseste la noi deocamdata,are si un pret mai mare.Telefonul este interesant  la 500 lei plus ca e Motorola.

#352
aluness

aluness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.11.2010
Posesor de 500q din decembrie 2013.Pana in iunie 2014 a mers fara probleme ,in iunie umflat bateria trimis la garantie schimbat bateria dar au inceput problemele se inchidea singur bateria nu mai tinea de loc ,30 minute pe net din 100%ajungea la2%si se incalzea foarte tare,trimis la garantie schimbat bateria si resoftat ,dupa o saptamana sa umflat bateria din nou trimis la garantie cu solicitare de schimbare telefon astept sa vina.Nu vreau sa-ma gandesc in 5 ani de cate ori trebuie trimis la garantie.Nu as recomanda acest telefon

#353
zavalita2002

zavalita2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 15.02.2006

 Bunyk, on 09 august 2014 - 17:31, said:

Moto E nu prea se gaseste la noi deocamdata,are si un pret mai mare.Telefonul este interesant  la 500 lei plus ca e Motorola.

Mai, eu am cumparat unul de la sensodays, fostul koyos, cu garantie si tot tacamul, la 537. Mai sunt 3-4 magazine la banii astia, deja preturile au scazut la unele sub 530.

Sincer, fata de chinezariile la aceiasi bani Moto E  este fenomenal - cu ceva minusuri de constructie (spatele cam scartaie) si lipsa led flash. In rest, se comporta ca un telefon de cateva ori mai scump la utilizare normala. Ecranul, desi nu e HD, plaiaza videoclipuri f. bine si are un contrast si fidelitate culori incredibile. Reflexivitatea ecranului e mare, dar se rezolva cu folie. Are lag zero in browsing, meniuri etc, wi-fi ul este mai rapid si mai stabil decat la Goclever, Allview de 2 ori mai scumpe, iar touchscreenul raspunde mai bine zic eu decat solutiile OGS de la Allview. 1 GB de RAM nu se mai gaseste pe plaja asta de pret.

Sunetul - f. puternic si nu chiar asa de lipsit de bas. Are inclusiv senzor lumina si led notificari.

Eu o sa-mi cumpar un Moto G pt. mine - diferenta de bani merita, pt. ca ai luminozitate superioara in soare si led flash, si constructia e mai buna. Insa Moto E este un semnal de trezire pt. solutiile Mediatek de pe piata romaneasca. Uite ca se poate 1 GB de ram si dimensiuni compacte la 500 lei.

#354
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Și se mai poate, pe lângă oferirea a 1GB la 500 de lei și oferirea de suport software, ceea ce la producătorii români nu vezi nici la modelele lansate la 1500 de lei!

#355
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 01.02.2009
Intrebare: Modelul 450D are compass? Sau degeaba descarc eu programul din Play ca nu are senzorul necesar?

#356
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

 varu_alin, on 15 august 2014 - 09:11, said:

Intrebare: Modelul 450D are compass? Sau degeaba descarc eu programul din Play ca nu are senzorul necesar?
Salut! UTOK 450D nu dispune de compas.

#357
merisor

merisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.07.2009
Intrebare pentru UTOK,alt service decat SKIN/RESTART nu ati gasit in toata tara?intreb pentru ca stim cu totii ce renume prost are acest service si nu numai in randul nikonistilor.Eu unul nu m-as incurca...

#358
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

 merisor, on 26 august 2014 - 12:08, said:

Intrebare pentru UTOK,alt service decat SKIN/RESTART nu ati gasit in toata tara?intreb pentru ca stim cu totii ce renume prost are acest service si nu numai in randul nikonistilor.Eu unul nu m-as incurca...
Salut! UTOK este brand ce apartine de SKIN, deci motivul folosirii service-ului Restart este de la sine inteles :)

#359
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005

 merisor, on 26 august 2014 - 12:08, said:

Intrebare pentru UTOK,alt service decat SKIN/RESTART nu ati gasit in toata tara?intreb pentru ca stim cu totii ce renume prost are acest service si nu numai in randul nikonistilor.Eu unul nu m-as incurca...
eu sunt multumit de skin.

 UTOK, on 26 august 2014 - 14:09, said:

Salut! UTOK este brand ce apartine de SKIN, deci motivul folosirii service-ului Restart este de la sine inteles Posted Image
pe cand un update la 450D ? si asta ma refer la un kitkat!

#360
Bunyk

Bunyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.07.2010

 vulcaneanul, on 26 august 2014 - 17:46, said:

eu sunt multumit de skin.
pe cand un update la 450D ? si asta ma refer la un kitkat!

Cred ca glumesti cu kitkat-ul...Posted Image

Edited by Bunyk, 26 August 2014 - 18:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate