Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

activare pe secondo compiuter

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
nicuvas

nicuvas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.09.2013
Buna ziua, am cumaprat un nou compiuter (mac mini) am instalat windows 8 si mi sa cerut codice Key l am pus si imi zice ca nu este valabil. Normal pt ca il am pe un alt compiuter ce nu mai functioneaza cum as putea s al instalez pe noul compiuter.
Multumesc

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nu poti sa-l instalezi pe noul computer. Despre licentele OEM (cum ai cel mai probabil) stiu sigur ca nu se pot activa pe alt PC, ci sunt legate pentru totdeauna de PC-ul (sau placa de baza in cazul deskopurilor) pe care au fost activate.

Edited by Hider141, 22 September 2013 - 14:50.


#3
nicuvas

nicuvas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.09.2013

View PostHider141, on 22 septembrie 2013 - 14:49, said:

Nu poti sa-l instalezi pe noul computer. Despre licentele OEM (cum ai cel mai probabil) stiu sigur ca nu se pot activa pe alt PC, ci sunt legate pentru totdeauna de PC-ul (sau placa de baza in cazul deskopurilor) pe care au fost activate.

View PostHider141, on 22 septembrie 2013 - 14:49, said:

Nu poti sa-l instalezi pe noul computer. Despre licentele OEM (cum ai cel mai probabil) stiu sigur ca nu se pot activa pe alt PC, ci sunt legate pentru totdeauna de PC-ul (sau placa de baza in cazul deskopurilor) pe care au fost activate.

OK multumesc dar as putea cumpara adoua licenta?

#4
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

View Postnicuvas, on 22 septembrie 2013 - 14:57, said:

OK multumesc dar as putea cumpara adoua licenta?
Trebuie sa cumperi licenta pentru activare.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
cumperi licenta noua, de pe siteul MS. o activezi prin telefon..dar:
1. Mac Mini + windows?
2. "compiuter", "codice key", "secundo"?

Edited by lex404, 22 September 2013 - 15:45.


#6
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Como si dice la Coca Cola la voi?

#7
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010
Italia...

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postnelubuz, on 22 septembrie 2013 - 16:05, said:

Italia...

Si eu am stat mai departe, ani de zile, si in casa nu s-o vorbit romaneste [ nici macar o limba latina ] , dar totusi, atata timp cat am contact cu persoane in limba romana, nu violez integritatea lingvistica.

Revenind:  De ce windows pe Mac?! Chiar nu inteleg nici acest aspect, probabil cauza comuna cu cea lingvistica. Daca ai Mac pe birou cu windows, e un mare bullshit. Daca vrei windows, dai banii pe un PC care o sa mearga mai bine decat Mac-ul cu windows!

#9
nicuvas

nicuvas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.09.2013

View Postlex404, on 22 septembrie 2013 - 16:10, said:


Si eu am stat mai departe, ani de zile, si in casa nu s-o vorbit romaneste [ nici macar o limba latina ] , dar totusi, atata timp cat am contact cu persoane in limba romana, nu violez integritatea lingvistica.

Revenind:  De ce windows pe Mac?! Chiar nu inteleg nici acest aspect, probabil cauza comuna cu cea lingvistica. Daca ai Mac pe birou cu windows, e un mare bullshit. Daca vrei windows, dai banii pe un PC care o sa mearga mai bine decat Mac-ul cu windows!

Da ce sa zic Mac l-am primit Cadou si cum utilizez iphon si ipad pentru serviciu cineva s a gindit s ami faca o surpriza asa ca nu imi pare rau mai ales vad ca functoneaza bine windows pe mac si deja el este prevazut cu BootCamp pt al instala windowsul dar totusi ma asteptam si la un raspuns. Iar daca vrei dami un raspuns la urmatoarea intrebare Windows8 lam desintalat de pe vechiul compiutersi nu reusecs sal instalez pe mac cu codice key ce l am cuparat cind a iesit asta imi da de inteles ca ramin cu el.
Multumesc
PS nu sint un expert in partea asta cu compiuterele

#10
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
La XP puteai sa activezi "serialul" pe 2 calculatoare, doar ca nu puteai sa faci update pe ambele.
La Win8 nu stiu cum este....


View Postlex404, on 22 septembrie 2013 - 15:42, said:

cumperi licenta noua, de pe siteul MS. o activezi prin telefon..dar:
1. Mac Mini + windows?
2. "compiuter", "codice key", "secundo"?

E si greu de descifrat, trebuie 10 facultati....

Edited by xxvirusxx, 22 September 2013 - 19:19.


#11
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
ma intereseaza daca merge Ubuntu 12.04 lts pe acel macu compiuter

#12
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cred ca da, trebuie testat... :)

#13
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postnicuvas, on 22 septembrie 2013 - 14:35, said:

Buna ziua, am cumaprat un nou compiuter (mac mini) am instalat windows 8 si mi sa cerut codice Key l am pus si imi zice ca nu este valabil. Normal pt ca il am pe un alt compiuter ce nu mai functioneaza cum as putea s al instalez pe noul compiuter.
Multumesc

View Postnicuvas, on 22 septembrie 2013 - 18:54, said:


Da ce sa zic Mac l-am primit Cadou si cum utilizez iphon si ipad pentru serviciu cineva s a gindit s ami faca o surpriza asa ca nu imi pare rau mai ales vad ca functoneaza bine windows pe mac si deja el este prevazut cu BootCamp pt al instala windowsul dar totusi ma asteptam si la un raspuns. Iar daca vrei dami un raspuns la urmatoarea intrebare Windows8 lam desintalat de pe vechiul compiutersi nu reusecs sal instalez pe mac cu codice key ce l am cuparat cind a iesit asta imi da de inteles ca ramin cu el.
Multumesc
PS nu sint un expert in partea asta cu compiuterele
Ai primit la el cadou asta mac mini sau ai cumparat la el? Care estem?

P.S. Nu stie la mine vorbeste bine romaneste ca locuit in Magyarorszag una 7 zile la el si mai stie bine vorbeste asta romanul...

#14
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
Sa incerce mai bine Linux Mint Debian Edition.

sau editia normala. Arata mai bine decat oricare Windows

ce cadouri inutile si neinspirate fac unii.

E chiar nasol cand primesti un cadou la care ai de munca dupaia si nu e cam ce iti trebuie

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate