Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alegere lada frigorifica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Mai precis, vreau o lada frigorifica de minim 350l.
Concurentii gasiti pana acum sunt:

Whirlpool 6th Sense WHE3933 - pret 1800 lei:

Quote

390l, A+, 334 KWh/an, 42dB, 2 ani garantie

Arctic O37++ - pret 1300 lei:

Quote

350l, A++, 234 KWh/an, ?dB, 3 ani garantie

ZANUSSI ZFC41400WA - pret 1500 lei:

Quote

400l, A+, 321 KWh/an, 44dB, 2 ani garantie

Nu stiu nimic despre acest domeniu si mi-ar prinde bine niste sfaturi. Va multumesc.

Edited by alinescoo, 25 July 2013 - 11:26.


#2
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu sunt total impotriva lucrurilor romanesti. Le consider proaste si scumpe. E doar o parere personala. Din cele doua ramase as cumpara Zanussi ca este mai ieftin. (Am combina frigorifica cu 2 compresoare de la ei care functioneaza impecabil de vreo 10 ani fara nici un defect). Whirlpool il consider bun la capitolul de masini de spalat. (am masina de splat rufe si de vase de la ei si merg bine amandoua) Cred ca-i buna si lada lor dar e un pic mai scumpa.

#3
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Mersi pentru parere. Despre artic am mai auzit cateva pareri negative... si am inteles ca s-ar face in turcia motoarele pe ele. Chestia e ca pentru inca 180 lei as putea sa iau inca 2 ani garantie, deci 5 ani.
Despre Zanussi nu stiu absolut nimic :) nici macar de prin ce tara e firma respectiva. Wirlpool e cam prea scumpa intradevar. Deci deocamdata Zanussi ramane principalul candidat.
Mai astept si alte pareri.

#4
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Zanussi e fratele mai sarac al lui Electrolux si AEG si e italian (acum nu stiu unde e facut dar firma e italiana). Whirlpool e firma americana dar tot asa cine stie unde e facut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate