Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema televizor LG 50PT353

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Salut

Am un LG 50PT353 si vad ca uneori face o anumita chestie. Nu stiu daca e din cauza playstation-ului, m-as mira sa fie de la el dar de asta postez aici . Zic de PS pentru ca mai mult pentru asta il folosesc, nu ma prea uit la tv.
Intrarea din PS este prin HDMI iar pentru satelit e prin scart (am un decodor de la DIGI TV). Dupa ce nu ma mai joc pe PS eu schimb intrarea de pe HDMI pe Scart (respectiv AV) iar cand dau sa il sting din telecomanda, uneori se stinge dar dupaia se aprinde inapoi.
Dar cand se aprinde, nu se aprinde in sensu ca apare imagine. Ci se lumineaza putin ecranul si atat, nu pot face nimic altceva, nu pot nici sa il sting nici sa schimb intrarea, nimic, parca se blocheaza. Nici beculetul rosu de la modul stand by nu ramane aprins. Deci e ca si cum ar fi aprins doar ca nu am imagine si sunet. Stie careva cam care ar fi problema ?
Ca sa isi revina trebe sa il scot de cateva ori din priza, ceea ce e frustrant.

Multam :)

#2
Alex-Ali-CaineRAU

Alex-Ali-CaineRAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.07.2012
Ii de la televizor sau de la PS
Scoate PS-ul sa vezi daca mia face asa...

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
E clar ca e una din alea doua :)) . O sa incerc. Ca nu face de fiecare data. Dar de acum incolo o sa scot ps-ul din priza si dupaia sting tv-ul. Sa vad daca o sa mai faca asa. Ca mai intai stingeam ps-ul (ramanand pe stand by) dupa care mutam pe AV si stingeam si televizorul.

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Vezi daca ai vreun meniu ascuns cu factory reset la tv.

#5
Alex-Ali-CaineRAU

Alex-Ali-CaineRAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.07.2012

View Postvimann, on 20 iunie 2013 - 20:42, said:

Vezi daca ai vreun meniu ascuns cu factory reset la tv.
Daca nu gasesti in meniu,e cam imposibil...



In orice caz,daca nu merge nimic,si mai ales daca o fi televizor mai nou cu intrare USB,poate o avea functie de Software Update...

#6
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Ceva similar îmi face si LG-ul meu. Cand îi dau drumul este ceva gri laptos iar daca il las trece prin diverse faze și ulterior arata si imaginea. Se pare că este din cauza panelului de cacao folosit - electronistul care a venit mi-a aratat ca panelul e fabricat de o firma chineza obscura - cunoscuta in bransa pt calitatea slaba a panelurilor furnizate. Pana acum, ca (fost) posesor de AC, telefon si tv Lg - foarte dezamagit

#7
zaber_al_arab

zaber_al_arab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 17.05.2007

View PostAndreysc7, on 20 iunie 2013 - 19:31, said:

Salut

Am un LG 50PT353 si vad ca uneori face o anumita chestie. Nu stiu daca e din cauza playstation-ului, m-as mira sa fie de la el dar de asta postez aici . Zic de PS pentru ca mai mult pentru asta il folosesc, nu ma prea uit la tv.
Intrarea din PS este prin HDMI iar pentru satelit e prin scart (am un decodor de la DIGI TV). Dupa ce nu ma mai joc pe PS eu schimb intrarea de pe HDMI pe Scart (respectiv AV) iar cand dau sa il sting din telecomanda, uneori se stinge dar dupaia se aprinde inapoi.
Dar cand se aprinde, nu se aprinde in sensu ca apare imagine. Ci se lumineaza putin ecranul si atat, nu pot face nimic altceva, nu pot nici sa il sting nici sa schimb intrarea, nimic, parca se blocheaza. Nici beculetul rosu de la modul stand by nu ramane aprins. Deci e ca si cum ar fi aprins doar ca nu am imagine si sunet. Stie careva cam care ar fi problema ?
Ca sa isi revina trebe sa il scot de cateva ori din priza, ceea ce e frustrant.

Multam Posted Image
Auzi sunt putin pe langa topic dar..tu ai reusit cumva sa ii faci update de firmware? am acelasi model si nu vrea nici in ruptul capului

Edited by zaber_al_arab, 18 September 2013 - 15:06.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate