Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Vodafone Smart Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
382 replies to this topic

#361
gemeics

gemeics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.06.2013

View PostTechStyle, on 15 iulie 2014 - 19:56, said:

Am un prieten care deține un Smart Mini cumpărat la abonament. Mi-a zis că nu-i mai merge butonul de Power și nu știe ce să facă - dacă să-l ducă în service sau nu. Îi va fi reparat telefonul, își va putea primi banii înapoi pe el sau îl va putea schimba?
Cam aceeași problemă o am și eu de vreo 2 săptămâni. Îl voi duce la reprezentanta de la care a fost cumpărat să văd ce se poate face.

#362
TechStyle

TechStyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.04.2014

View Postgemeics, on 16 iulie 2014 - 23:15, said:

Cam aceeași problemă o am și eu de vreo 2 săptămâni. Îl voi duce la reprezentanta de la care a fost cumpărat să văd ce se poate face.

Să-mi spui ce ți-a făcut la telefon :)

#363
mihayy5

mihayy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.04.2014
Din nou pentru cei care si-au stricat telefonul am postat cateva pagini mai in urma un tutorial scris dar am primit cateva mesaje de la utilizatorii cate nu au reusit sa il repate asa ca mi-am facut ceva timp si am facut un video :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DZDkh8Uk3jI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihayy5, 17 July 2014 - 15:27.


#364
basamir

basamir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2009
O rugaminte, la cei care ma pot ajuta sa aflu si eu cum pot sa fac sa se ilumineze butoanele de sub ecran, fiindca e foarte greu de nimerit acele taste noaptea sau cind e intuneric Va multumesc anticipat

#365
gemeics

gemeics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.06.2013
Nu se pot ilumina acele butoane capacitive

#366
alee91

alee91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2014
Problema mea la acest Vodafone Smart III e ca nu se aude nici un sunet, nici o vibratie, nu lumineaza absolut nimic, cand primesc mesaje, si touch screen-ul merge destul de greu.
Am setat totusi un sunet la mesaje si am setat ca notificarile sa imi apara si in bara de notificari, dar nu suna. Are cineva vreo idee de chestia asta ?

#367
77721

77721

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.02.2010
E o porcarie de telefon. Nu-l cumparati ca aruncati banii pe fereastra. Idem si cu mini 4...

#368
TechStyle

TechStyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.04.2014

View Post77721, on 10 august 2014 - 13:08, said:

E o porcarie de telefon. Nu-l cumparati ca aruncati banii pe fereastra. Idem si cu mini 4...

De ce, 77721?

#369
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 13.07.2010
Eu cred ca e mai degraba destinat celor care nu au mai avut de a face cu un smartphone si care nu sunt dispusi nici sa investeasca multi bani intr-un astfel de dispozitiv.

Bube insa are destule, incepand cu senzorul de rotatie si terminand cu absenta vibratiei, lucru care mi se pare strigator la cer pentru un telefon, mai ales unul care cica se vrea a fi smart (de fapt, feature-ul asta exista pana si la telefoanele de pe vremea bunicii :)). Eu in cele din urma am "divortat" de al meu acum cateva saptamani.

#370
77721

77721

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.02.2010
Pentru ca e un generator de stres si nervi. Se blocheaza foarte des la deschiderea aplicatilor, cu toate ca am doar cateva instalate si memoria ram este libera. Cand se apuca sa faca update prin wifi la diverse aplicatii e de nefolosit... o adevarta caramida!
Pana acum cateva saptamani l-am folosit in paralel si un iphone 4s si cand nu mai puteam suporta comportamentul de la mini, treceam pe 4s, ca sa nu dau cu el de ciment, gresie, asfalt etc.
Daca nu ma crezi, fa rost de un vf smart mini si vezi cu ochii tai.

Ps: Sincere felicitari lui viruselworm pentru ca a reuist sa scape de el!

#371
AneBbi

AneBbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2014
Buna! Am o intrebare, de la un timp in stanga sus imi apare un ''i'' cum as putea sa il fac sa dispara? ( http://i61.tinypic.com/20tqdll.jpg )

#372
mihayy5

mihayy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.04.2014
Pai e simplu deschizi meniul de notificari si acolo iti apare un ( i ) intrun cerc activeazal si gata :D

#373
pepyno81

pepyno81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.02.2008
salutare tuturor. stie cineva cum pot scapa de bara din partea de jos a ecranului de culoare neagra cu trei puncte asezate pe verticala, care apare doar in anumite aplicatii( IGO, TOMTOM, LG TV Remote, Vodafone Contacts)? am atasat si o poza cu respctiva bara. mentionez ca am versiunea 4.1.1 si versiunea personalizata 110HUG1. multumesc.

Attached Files



#374
stefy2009

stefy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.10.2012
Buna seara . Am si eu o problema cu acest telefon . Cand il conectez la un router , in momentul in care vreau sa intru pe facebook , youtube sau pur si simplu pe net , mi se restarteaza telefonul . In schimb , la alt router in alt apartament merge perfect , nu are nicio problema .
La routerul unde mi se restarteaza telefonul , calculatorul merge , deci nu cred ca are routerul o problema...

#375
TechStyle

TechStyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.04.2014
Pentru cine a făcut root pe acest telefon, ați găsit o versiune de CWM / TWRP specială? Am nevoie pentru backup :D

#376
alex_ady1992

alex_ady1992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.04.2010
salut .... am un telefon vodafon smart 4 mini si iam facut root pentru a sterge niste aplicati inutile ... toate bune si frumoase pana am vrut acum cateva zile sa fac update la firmware la android ,,, cand ii dau se se instaleze firmware imi da o eroare ca nu mai gaseste o aplicatie Hangouts ... ce pot face cum pot da o restoarare la android sa il am cum era inainte ? poate ma ajuta cineva

#377
alex_ady1992

alex_ady1992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.04.2010
chiar nu stie nimeni cum pot instala din nou androidul  pe tel ?

#378
catalinosera

catalinosera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.10.2010
vezi daca te ajuta asta https://mitomanu.wor...mini-stock-rom/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate