Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vodafone Smart Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
382 replies to this topic

#1
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Pare sa fie cel mai ieftin 'zmartfon' pana acum, desigur fiind legat de operatorul respectiv are si dezavantaje gen modificari ale os-ului etc.
Fata Alllview 4all este putin mai ieftin 67 euro ~ 300 de lei, are 512 mb ram, Jelly Bean si memoria interna este ceva mai spatioasa nu se termina dupa cateva aplicatii instalate lucru bine venit mai ales ca nu va fi disponibil o metoda de root initial, vad ca nu este specificat ce gpu are sau de cine este fabricat.

https://www.vodafone...fone-smart-mini
http://www.connect.r...uri-accesibile/
http://www.engadget....one-smart-mini/
http://www.androidce...s-50-smart-mini

Specificatii:

Slot pentru card memorie: Micro-SD
Cameră Rezoluţie Foto: 2MP
Procesor 1 GHz Cortex A9
Ecran: 3,5 inch
Rezoluţie: 480 x 320 pixeli
Tehnologie: HVGA
Date tehnice
Dimensiuni: 115 x 62,3 x 12,2 mm
Greutate: 117g
Baterie
1400mAh
Timp de convorbire: până la 2,86 ore
Timp de aşteptare: până la 280 ore
Memorie
Memorie internă: 2.4 GB
Memorie RAM: 512 MB
Software
Sistem de Operare
Android 4.1 JellyBean

Attached Files


Edited by st_ri06, 19 June 2013 - 18:19.


#2
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Las și eu aici pozele următoare:

Preț Vodafone Smart Mini în UK - 50 Lire Sterline

[ https://i.imgur.com/D4Fl7hL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Preț Vodafone Smart Mini la Vodafone România - 89,28 Euro

[ https://i.imgur.com/Q8jEyOH.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Conversie a prețului din UK din lire sterline în euro 50 Lire Sterline = 58,42 Euro

[ https://i.imgur.com/4s7hgB3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Preț Vodafone Smart Mini în UK - 90 Lire Sterline

[ https://i.imgur.com/yt1dnW9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Preț Vodafone Smart Mini la Vodafone România - 114,01 Euro

[ https://i.imgur.com/zjFQSLU.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Conversie a prețului din UK din lire sterline în euro 90 Lire Sterline =105,15 Euro

[ https://i.imgur.com/OPIMdKI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Este mai avantajoasă oferta din România, nu-i așa?

Edited by albastru, 19 June 2013 - 18:51.


#3
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007

Quote

Este mai avantajoasă oferta din România, nu-i așa?
Chiar vrei sa se inceapa o discutie cu "cat castiga ei si cat castigam noi" / "care e puterea de cumparare la ei si care e la noi" ?
Cele doua alcatel-uri par atractive.... pana dai cu ochii de baterie/autonomie.... cel putin la mini.. si atunci cam iti piere chefu'. Vedem cu rezista si se comporta in timp....

#4
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Pai uite eu am acumulator de 1450 mah la orange nivo si nu ma plang daca nu ai aplicatii care stau tot timpul active e ok tine o zii chiar 2 in functie de modul de utilizare desigur ca vroiam de capacitate mai mare dar asta e te descurci cu ce ai.

#5
munteangheorghe

munteangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2008
http://forum.xda-dev...d.php?t=2234269

Doar daca......e acelasi model!Nu stiu!

#6
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 13.07.2010
Salut! M-ar interesa si pe mine sa imi iau in curand un Vodafone Smart Mini pe post de prim smartphone. M-am jucat foarte putin cu el in magazin si mi-a placut cum se misca si cum se comporta. Numai ca nu stiu cam ce ii poate pielea in materie de camera. Am incercat sa fac o poza sau sa filmez, dar avea firele alea infipte chiar in dreptul camerei, prin urmare n-am putut sa fac nimic...

Are cumva careva de pe-aici modelul asta de telefon? Poate ma ajuta cineva cu ceva poze si un filmulet demo facut cu telefonul asta, ca am cautat in disperare pe net asa ceva, si n-am gasit nimic :(.

Multumesc anticipat.

#7
munteangheorghe

munteangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2008
Am descoperit o metoda de a face telefonul sa sune mai tare (si sa se auda mai tare in general):
1. Deschideti aplicatia de apelare
2. Scrieti codul *#*#3646633#*#*
3. Du-te la tab-ul Hardware testing
4. Apasati pe audio
5. Apasati pe normal mode
6. Apasati o data pe butonul inapoi pentru a ascunde tastatura
7. Schimbati valoarea la max vol. la 160
8. Apasati pe butonul set de langa valoarea de la max vol.
9. Inchideti tot si bucura-te de un sunet mai puternic la telefon.
(puteti face acelasi lucru la headset mode (volumul din timpul apelarii) sau la loudspeaker mode (volumul apelarii cand telefonul este dat pe speaker))

#8
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 13.07.2010
Am citit la un moment dat cum ca telefonul nu ar avea vibrati

View Postviruselworm, on 09 iulie 2013 - 15:21, said:

Salut! M-ar interesa si pe mine sa imi iau in curand un Vodafone Smart Mini pe post de prim smartphone. M-am jucat foarte putin cu el in magazin si mi-a placut cum se misca si cum se comporta. Numai ca nu stiu cam ce ii poate pielea in materie de camera. Am incercat sa fac o poza sau sa filmez, dar avea firele alea infipte chiar in dreptul camerei, prin urmare n-am putut sa fac nimic...

Are cumva careva de pe-aici modelul asta de telefon? Poate ma ajuta cineva cu ceva poze si un filmulet demo facut cu telefonul asta, ca am cautat in disperare pe net asa ceva, si n-am gasit nimic Posted Image.

Multumesc anticipat.

Nimeni, nimic? Posted Image

In plus, am vazut ca unii utilizatori se plang ca telefonul nu ar avea vibratii, ca de fapt vibratia ar fi un sunet din difuzorul telefonului... cu toate astea, peste tot prin specificatiile telefonului pe care le-am citit pe net, se pare ca ar avea vibratii. Am inteles de la un alt utilizator cum ca ar vibra, intr-adevar, dar slab. Deci... care e adevarul pana la urma?... vibreaza, sau nu?

Edited by viruselworm, 10 July 2013 - 17:48.


#9
munteangheorghe

munteangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2008
Camera e modesta!!!! Pentru 2-3MP!...pentru mine e de ajuns,depinde de tine ce asteptari ai,corect!?
Filmulete demo si fotografii nu are rost.Posted Image Posted Image
Da ,nu vibreaza...doar un fel de sunet !

#10
ChirilaBogdan

ChirilaBogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2013

View Postmunteangheorghe, on 10 iulie 2013 - 16:07, said:

Am descoperit o metoda de a face telefonul sa sune mai tare (si sa se auda mai tare in general):
1. Deschideti aplicatia de apelare
2. Scrieti codul *#*#3646633#*#*
3. Du-te la tab-ul Hardware testing
4. Apasati pe audio
5. Apasati pe normal mode
6. Apasati o data pe butonul inapoi pentru a ascunde tastatura
7. Schimbati valoarea la max vol. la 160
8. Apasati pe butonul set de langa valoarea de la max vol.
9. Inchideti tot si bucura-te de un sunet mai puternic la telefon.
(puteti face acelasi lucru la headset mode (volumul din timpul apelarii) sau la loudspeaker mode (volumul apelarii cand telefonul este dat pe speaker))
am pus 160 dar tot nu se adude destul..daca setez o cifra mai mare am sansa sa ard difuzorul?

#11
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Daca tot ati cumparat telefonul scrieti cateva impresii poate sunt persoane interesate de el.

#12
ChirilaBogdan

ChirilaBogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2013
deci eu unul ma impac excelent cu acest telefon.....ma cam enerveaza ca mai pierd apeluri din cauza ca se aude cam incet....si inca o chestie de care eram dezamagit era bateria,dar dupa ce o incarci de vreo 3,4 ori incepe sa tina mai mult.cel putin in cazul meu. in rest e super ok.,pt mine e primul smart si sunt foarte multumit

#13
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Dar la capitolul bloatware cum sta?  cat ram ramane liber, spatiu stocare etc.

#14
ChirilaBogdan

ChirilaBogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2013

View Postst_ri06, on 10 iulie 2013 - 23:44, said:

Dar la capitolul bloatware cum sta?  cat ram ramane liber, spatiu stocare etc.
la mine acum e 320 din 475 ram , si am observat o chestie...atunci cand nu mai ai ram liber se blocheaza touch-ul dar nu cred ca asta e o problema .inchizi din aplicatii si totul e ok.....despre soft nu prea stiu ca sa iti zic avand in vedere ca e primul meu smart..cu toate astea eu sunt complet multumit...

#15
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 13.07.2010

View Postmunteangheorghe, on 10 iulie 2013 - 20:53, said:

Camera e modesta!!!! Pentru 2-3MP!...pentru mine e de ajuns,depinde de tine ce asteptari ai,corect!?
Filmulete demo si fotografii nu are rost.Posted Image Posted Image
Da ,nu vibreaza...doar un fel de sunet !

Da, corect, depinde de asteptari. Evident ca nu ma astept la o camera care sa ma dea pe spate, dar daca pozele sunt macar ca si cele pe care le face un Sony Ericsson Zylo (care mi se pare ca are 3.15 MP sau asa ceva), eu sunt mai mult decat multumit. Insa nu am cum sa compar cata vreme nu gasesc nicaieri niciun sample, nimic. Am vazut (la alte modele de telefoane, ce-i drept), camere de 3-4 MP mai proaste (culmea) decat unele de 2 (si cand zic asta ma refer inclusiv la luminozitate). De asta cerusem fotografii si filmulete demo. Asa, daca e sa compar numai cifrele in sine (3.15 la Zylo vs. 2 la Smart Mini), nu ma incalzeste cu nimic. Teoretic la Smart Mini camera ar fi mai slaba, insa practic... n-am de unde sti.

#16
munteangheorghe

munteangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2008
Alcatel T'Pop e modelul,poate gasesti asa ...Pratic !cred ca ar trebui sa ma crezi!Posted Image ...am sa fac cateva fotografii ,scuze de intarziere.

Edited by munteangheorghe, 11 July 2013 - 12:54.


#17
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 13.07.2010

View Postmunteangheorghe, on 11 iulie 2013 - 12:53, said:

Alcatel T'Pop e modelul,poate gasesti asa ...Pratic !cred ca ar trebui sa ma crezi!Posted Image ...am sa fac cateva fotografii ,scuze de intarziere.

Multumesc pentru informatie, insa din pacate nici asa nu am reusit sa gasesc sample-uri pentru camera... astept fotografiile tale in cazul asta, alta solutie n-am :(. Nu e nicio problema cu intarzierea, astept. Multumesc.

#18
munteangheorghe

munteangheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2008
Deocamdata doar doua plus un pano!Stie si Panorama ,daca iti vine sa crezi!Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate