Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#1
claudiumarius

claudiumarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.09.2011
cum fac sa nu intre copiii pe face book , numai pe facebook fara voia mea ? sau sa-l parolez cumva ? fiti mai ingaduitori cu mine  sunt novice stiu...multumesc ptr. intelegere.

Edited by claudiumarius, 20 May 2013 - 15:37.


#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
http://www.pcworld.c...k_websites.html

si un tutorial mai usor: http://m.wikihow.com...ithout-Software

sau varianta software: http://www1.k9webprotection.com/

Edited by oauzor, 20 May 2013 - 15:43.


#3
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
salfeld child control

poti controla computerul dupa voia ta si un total control asupra a ceea ce fac copii pe internet si computer.
poti limita orele la care sa stea copii pe internet siteurile ce le pot vizita, ce programe am voie/nu au voie sa folosesca.
restrictia asupra anumitor functii la computer
contine parola ce numai tu o vei utiliza

Ceea ce ti-am recomandat este un program (nu este free) pentru copii care chiar o sa aiba computerul restrictionat.
Copii sunt mai inteligenti si metodele de mai sus o sa le descopere si o sa intre in voie din nou.

#4
Saferpedia

Saferpedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2011

View Postclaudiumarius, on 20 mai 2013 - 15:36, said:

cum fac sa nu intre copiii pe face book , numai pe facebook fara voia mea ? sau sa-l parolez cumva ? fiti mai ingaduitori cu mine  sunt novice stiu...multumesc ptr. intelegere.


Buna Claudiu,
E simplu intr-adevar. Un program de control parental si filtrare a continutului si gata, s-a rezolvat problema. Noi iti recomandam K9. E simplu de instalat si usor de utilizat si iti poti face o lista cu site-uri blocate. De asemenea poti seta orele la care vrei ca site-urile sa fie blocate. Aici ai un mic ghid de utilizare in limba Romana: http://www.sigur.inf...-protection.pdf

#5
Speedlink

Speedlink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.12.2007
Sunt nou pe Facebook si totodata afon :)  Imi apare o rubrica cu denumirea " Persoane pe care s-ar putea sa le cunosti" si intradevar primele persoane care apar le cunosc. Intrebarea mea este de unde stie Facebook-ul ce persoane cunosc? :)

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
de la prietenii comuni.

#7
Speedlink

Speedlink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.12.2007
Dar tocmai ce am creat acum contul pe Facebook. La Profil momentan am scris numai numele si prenumele, nimic mai mult. Nu am in lista de prieteni momentan nici o persoana. Nu am trimis nici un mesaj, adica de la bun inceput de cand am intrat logat pe cont, mi-a aparut rubrica " persoane pe care s-ar putea sa le cunosti" si primele 10..12 persoane intradevar le cunosc Posted Image iar adresa de e-mail este deasemenea noua-nouta, tocmai ce mi-am facut-o.
Nu am habar cum stie facebook-ul ce persoane cunosc :)

Edited by Speedlink, 23 June 2013 - 21:45.


#8
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
daca stergi cookieurile, iti mai apar sugestiile alea?

#9
Speedlink

Speedlink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.12.2007
Am restartat, am sters cookieurile dar tot imi apare rubrica aceea. Singura legatura cu Facebook-ul a fost cu mai mult timp in urma cand la fel am creat un cont pe care nici nu l-am folosit , nu am avut nici o activitate, a ramas creat, nu mai stiu nici parola si nici sa o recuperez nu mai am cum.

Acum am numarat si sunt zeci de persoane nu 10..12 care imi apar la rubrica " Persoane pe care s-ar putea sa le cunosti" Uimitor Facebook-ul Posted Image  . Stie pe cine cunoastem Posted Image

Edited by Speedlink, 23 June 2013 - 22:10.


#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Dupa adresa, varsta, scoala absolvita, nume.

#11
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Cum fac sa imi apara la status , emoticonul si de ex " se simte fericit , se uita la nu stiu ce emisiune sau film ?

#12
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Am și eu o nelămurire legată de Facebook, are cineva idee cum activez "desfășurătorul" care apare in partea dreapta deasupra chatului?
Atașez și o imagine in care se vede mai concret despre ce este vorba .

Attached Files

  • Attached File  fb.jpg   140.17K   142 downloads


#13
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Ok, trebuia sa atasezi si o poza de la tine. Cum arata la tine. Probabil ai chat-ul minimizat si dezactivat de aceea nu-ti mai apare desfaruratorul.
Sau ai o rezolutie prea mica la monitor. Sau chatul are redimenisonata fereastra la 100% si la desfasurator 0%.
Deci, hai cu printscreen-ul tau...

#14
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Nu e nicio chestie din cele mentionate mai sus.Am atasat totusi un printscreen.

Attached Files


Edited by Skypee, 20 November 2013 - 18:16.


#15
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Să ințeleg că nu știe nimeni ?

#16
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Eu te-am inteles ce zici, la mine merge...cand ma duc cu mouse-ul in zona de sus , de deasupra chatului imi apare imediat cursorul.
http://img198.images...98/452/h4b5.png

Edited by ursu_florin2002, 23 November 2013 - 10:46.


#17
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Da, numai că mie nu imi apare nimic și nici nu mi-a apărut vreodată.Am văzut din intamplare la altcineva.
Curios e că am răscolit tot net-ul si facebook-ul si nu am găsit niciun răspuns.

#18
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Da, dar nu e nici o setare, nimic.  dezinstaleza Chrome si instaleaza ultima versiune "pe curat". Sincronizarea se face rapid daca ai cont Google. Trebuie sa mearga.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate