Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Huawei Ascend G510

- - - - -
  • Please log in to reply
745 replies to this topic

#1
mawbest

mawbest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.04.2011
pareri opinii probleme ale posesorilor

http://www.gsmarena...._u8951-5250.php

                      [ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/huawei/huawei-ascend-g510-u8951.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 0101010, 01 May 2013 - 22:51.


#2
mawbest

mawbest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.04.2011
Am si eu o "mica" problema.
Bateria mea o ia razna, adica imi scade 20% in doua ore(fara sa il folosesc, conexiuni de date si wi-fi oprit) il bag la incarcat la 15% si dupa 30 de minute are deja 67%, intr-un cuvant bateria e total razna
Apropo de chestia asta am descarcat de pe magazin play un programel numit battery info si surpriza...graficul bateriei timp de 4-5 ore cat nu am folosit telefonul, a crescut de la 75% la aproximativ 78-79%( am gasit primul telefon care se incarca cand nu il folosesti?)
Intebarea mea este: asa e telefonul sau trebuie dus la service?
Cat despre telefon ce sa va spun, sunt posesorul lui de o saptamana si sunt multumit de el(trebuie sa nu ai mari asteptari), sub galaxy SI, dar clar peste optimus one(posesor de amandoua)
Display generos, se misca usor fara lag, o mica problema ar mai fi volumul apelurilor, dar asta nu ma deranjeaza foarte tare.

Am gasit pe site-ul lor:
HUAWEI Ascend G510 firmware(G510-0200,Android 4.1,Emotion UI,V100R001C00B173,General Version)
Ce este si la ce ma ajuta?

#3
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Bateria ta este dusa.

#4
mawbest

mawbest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.04.2011
dupa o saptamana?

#5
soulkan

soulkan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.05.2013
Salutare,

Postat de tine este pentru 0200 specificatie pentru versiunea Orange Daytona.
Si la mine bateria este nebuna, nebuna. Dar vad ca inca merge :)

#6
pumukli2000

pumukli2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2012
Eu nu am inca telefonul, dar ma gandesc sa-l cumpar. Inca nu am decis care telefon e mai bun, asta sau Orange San Remo. Parca am citit undeva ca problema nu este cu bateria ci cu softul care arata starea bateriei.

#7
huawei84

huawei84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.10.2012
Salutare tuturor,
Detin acest telefon de aproximativ 2 saptamani achizitionat de la Vodafone. Am numai cuvinte de lauda despre el, am avut si Ascend g300, dar acest model este mult peste vechiul meu Huawei G300. Volumul apelurilor este chiar f tare(la G300 era o problema), de baterie sunt super multumit, ma tine lejer 2 zile (apeluri, sms-uri, wifi, 3g etc...).
Pana acum nu am  intalnit nici o problema si sper ca sa nu intalnesc nici de acum inainte. Per total, raport calitate-pret, este de nota 10+!!!

#8
radu_sergiu

radu_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 17.04.2012
Salutare
Mie mi se pare ca sunetul in convorbire este foarte slab, chiar si cu volumul la maxim. Aveti problema asta? Merci.
P.S. Speakerul extern pare ok, dar am senzatia ca ringtone-ul este in crescendo , caz in care se pierd cateva secunde pana cand incepi sa auzi soneria cu adevarat.

#9
grigorascata

grigorascata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.03.2010
am si eu o intrebare nu pot muta nici o aplicatie pe cardul sd,stie cineva de ce ?
am luat app manager si imi zicedispozitivul nu are un spatiu de stocare real,sau spatiul de stocare principal nu functioneaza corect.Transferarea aplicatiilor pe cardul sd nu este valabila pe acest dispozitiv
iar la setari gestionare aplicatii la fel nu imi arata mutare pe card
in rest nota 10 pt telefon la bani astia e foarte ok

Edited by grigorascata, 15 May 2013 - 12:38.


#10
Costy88031

Costy88031

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 01.07.2012

View Posthuawei84, on 08 mai 2013 - 15:10, said:

Salutare tuturor,
Detin acest telefon de aproximativ 2 saptamani achizitionat de la Vodafone. Am numai cuvinte de lauda despre el, am avut si Ascend g300, dar acest model este mult peste vechiul meu Huawei G300. Volumul apelurilor este chiar f tare(la G300 era o problema), de baterie sunt super multumit, ma tine lejer 2 zile (apeluri, sms-uri, wifi, 3g etc...).
Pana acum nu am  intalnit nici o problema si sper ca sa nu intalnesc nici de acum inainte. Per total, raport calitate-pret, este de nota 10+!!!

Zi si mie un scor antutu daca poti te rog. Am gasit unul la 650 de lei si nu stiu daca sa il iau

#11
leonardc

leonardc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 25.07.2008
Salutere!
Am si eu o dilema cu acest divice, este s-au nu este  dual sim.Asi fi interesat sa achizitionez un astfel de aparat dar sa suporte 2 simuri.
Multumesc,

#12
grigorascata

grigorascata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.03.2010

View Postleonardc, on 19 mai 2013 - 15:13, said:

Salutere!
Am si eu o dilema cu acest divice, este s-au nu este  dual sim.Asi fi interesat sa achizitionez un astfel de aparat dar sa suporte 2 simuri.
Multumesc,
Nu este dual sim

#13
leonardc

leonardc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 25.07.2008

View Postleonardc, on 19 mai 2013 - 15:13, said:

Salutere!
Am si eu o dilema cu acest divice, este s-au nu este  dual sim.Asi fi interesat sa achizitionez un astfel de aparat dar sa suporte 2 simuri.
Multumesc,
Multumesc!
Pana la urma merita telefonul? Se blocheaza? Ai probleme cu lag-ul?Bateria tine o zi de functionare?

#14
miriapodul

miriapodul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.10.2006
M-ar interesa acest model de telefon..daca se poate sa faca cineva un review cat de cat ar fi minunat..review facut de cineva care il are ca asa gasesti pe net tot felul de laude la adresa lui..gen autonomie, cum ruleaza jocurile,conectarea la sateliti prin gps,daca sunt suficienti ramii,etc..astept pareri de la voi

#15
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 05.11.2009
Am cumparat si eu ieri un telefon ascend g510 si vad ca intr-adevar graficele cu incarcarea bateriei functioneaza aiurea...dar telefonul este super ok pentru banii pe care i-am dat. O singura problema nu pot rezolva. Cand il conectez la laptop prin usb nu  pot salva muzica si poze. La Samsung aveam un programel instalat de pe un cd care era in pachetul telefonului. Am cautat si pe forumuri straine si pe site-ul huawei, dar nimic!

#16
soulkan

soulkan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.05.2013
Salutare.
Cand te conectezi iti apare sus in bara ca esti conectat, apesi pe aplicatie si de acolo alegi optiunea de jos Stocare de masa USB.

#17
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 05.11.2009
Revin cu aceasta postare...am descoperit! Am reusit sa intru si pe microSD


@soulkan...am descoperit cand am intodus cablul in telefon...dar multumesc pentru raspunsul rapid!


#18
mawbest

mawbest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.04.2011
revin si eu cu o intrebare pentru noii posesori...
cum  se comporta bateria? sunteti multumiti  de ea? scade ca la  mine cu 1% pe min pe internet sau filme?
al meu din pacate e la service de o saptamana si inca nu l-am primit Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate