Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

geam spart lanterna varta indestruictibila

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010
salut am lanterna http://www.varta-con...Light-3AAA.aspx careia din gresala i-am spart geamul de protectie.Acum vreau sa fac altu si va intreb pe voi daca exista ceva in comert ceva gen gorila glass sa pot confetiona un geam de plastic rezisten si la zgarieturi pt lanerna(gemul nu e spart complet insa este foarte crapat si seara se vede foarte urat)

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Cat costa o lanterna deasta ?

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

Quote

Lanternă Indestructibilă
se pare ca nu e asa de indestructibila

#4
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
eu am vrut sa sparg un far de masina si am tot dat cu ranga in el si nu s-a spart. era din plastic (plexiglas) poti taia o bucata dintr-un astfel de geam

#5
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
opop exact la asta ma gandeam si eu.

tudosie de ce nu iei legatura cu cei de unde ai cumparat-o?

#6
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Legea lui Murphy - Chiar daca un obiect este proiectat pentru a fi indestructibil o sa se gaseasca tot timpul un idiot ingenios care o sa descopere o metoda de a-l distruge.

#7
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Du-o inapoi de unde ai cumparat-o si preda-le obiectul indestructibil, poate ii schimba denumirea etichetei macar, sa nu se mai pacaleasca si altii. Cere-le alta noua in schimb si zi-le: ''Sunt cetatean european....si am drepturi.''Posted Image

#8
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
farul de masina indestuctbil este din mekrolon(parca asa se scrie)

Lanterna... mai bine evoluezi spre ceva de calitate cum ar fi olight

#9
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010

View Postapanoiu, on 08 martie 2013 - 22:05, said:

farul de masina indestuctbil este din mekrolon(parca asa se scrie)

Lanterna... mai bine evoluezi spre ceva de calitate cum ar fi olight
Ce sa zic lanterna proasta din punct de vedere al geamului.M-am gandit sa ii ard becu sa ma duc cu ea si surpriza.ea merge cu 3aaa,ii mai pun 1 AA noua puternica 2700 mAh.Ce crededeti nimic?ii mai pun una,tot la fel nimic,si inca una nimic si inca una nimic,doar ca becu bate mai tare si atunci ma supar si ii mai pun una NIMIC.Merge struna cu 7 bateri.Si zic frate daca tot nu vrea merg pana la capat ii mai pun 3 fac si un suport!Adica lanterna asta de cost 85 ron si s-a futut geamu nu ii pot arde becu!In momentu de fata am 10Bateri. cuplate la ea si merge brici!asta inseamna de mult peste 12 V .Singura varianta este sa o desfac daca pot si ii ciupesc un pic circuitele.sa nu se mai aprinde si o sa o schimb pe baza de defect!

In afar de geamu de rahat care se zgarie instant si te enerveaza ca se vede in efectul de lumina .Isi merita bani si chiar bate  lumina nu se joaca!

Edited by tudosie, 12 March 2013 - 14:28.


#10
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
S-ar putea sa aibe Zenner pt limitarea tensiunii. D'aia nu se arde becul.
Nu stiu daca tine faza cu zgariatul circuitelor, s-ar putea sa se prinda ca ai umblat in ea si pierzi garantia.

Edited by GeorgeTrisina, 15 March 2013 - 11:35.


#11
tudosie

tudosie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 30.06.2010

View PostGeorgeTrisina, on 15 martie 2013 - 11:34, said:

S-ar putea sa aibe Zenner pt limitarea tensiunii. D'aia nu se arde becul.
Nu stiu daca tine faza cu zgariatul circuitelor, s-ar putea sa se prinda ca ai umblat in ea si pierzi garantia.
Chiar aseara am rezolvat, de nervi am luat un ac si am intepat ledul intr-o parte si gata aia a fost .Am fost cu ea am facut pe dezamagitu ca am dat o suma de bani si mi-au schimbat-o.Acum o sa ii caut o folie sa ii lipesc pe geam sa nu se mai zgarie!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate