Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Windows Phone 8

- - - - -
  • Please log in to reply
709 replies to this topic

#703
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Iata, deci, cum funcționează, în viziunea Microsoft, un SO modern, matur, facut pentru business, distractie etc:
"... Te faci ca dai reply si apoi copiezi link-ul fara tag-uri. Apoi dai paste in IE."

Intuitiv, nu?!

Have fun!

Edited by dan_slack, 17 April 2015 - 17:42.


#704
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View Postdan_slack, on 17 aprilie 2015 - 17:40, said:

Iata, deci, cum funcționează, în viziunea Microsoft, un SO modern, matur, facut pentru business, distractie etc:
"... Te faci ca dai reply si apoi copiezi link-ul fara tag-uri. Apoi dai paste in IE."

Intuitiv, nu?!

Have fun!

Eu unul nu am inteles nimic...

#705
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Pai era un user ca se plangea ca pe tel lui cu Windows 8 nu se prea deschid clipurile de pe forumul Softpedia.
"Solutia" era cea citata de mine... oarecum sarcastic. Adica dai Reply la postarea ce are un clip, reply cu quote, si apoi copiezi link-ul acelui clip si-l bagi ca adresa in browser-ul telefonului (IE).

#706
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postdan_slack, on 17 aprilie 2015 - 23:31, said:

Pai era un user ca se plangea ca pe tel lui cu Windows 8 nu se prea deschid clipurile de pe forumul Softpedia.
"Solutia" era cea citata de mine... oarecum sarcastic. Adica dai Reply la postarea ce are un clip, reply cu quote, si apoi copiezi link-ul acelui clip si-l bagi ca adresa in browser-ul telefonului (IE).

Acum pe bune, cred ca de prin 2013 poti deschide link-uri YouTube din IE direct in aplicatii gen myTube sau MetroTube...

#707
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View Postdan_slack, on 17 aprilie 2015 - 23:31, said:

Pai era un user ca se plangea ca pe tel lui cu Windows 8 nu se prea deschid clipurile de pe forumul Softpedia.
"Solutia" era cea citata de mine... oarecum sarcastic. Adica dai Reply la postarea ce are un clip, reply cu quote, si apoi copiezi link-ul acelui clip si-l bagi ca adresa in browser-ul telefonului (IE).

eu nu am problema aceasta!

#708
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Eu eram user-ul si in continuare sunt enervat de chestia asta.
@bullterrorist Eu cred ca nu ai constientizat problema deoarece nu iti apare nici macar imaginea preview a clipului ci doar un mare patrat alb.
In printscreen-ul atasat este o captura de pe Softpedia, aria de Formula 1.
Asa arata clipurile atasate.

Attached Files



#709
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
posibil sa nu o observ, citesc forumul folosind o app tapatalk, oricum ignor orice clip.

#710
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 25.01.2009
Si eu folosesc Tapatalk pentru majoritatea forumurilor.
Pentru subiectul Formula 1 am ales varianta folosirii unui browser (UC Browser), deoarece urmaresc mai multe site-uri de stiri, nu doar topicuri de forum.

Dar nici in Tapatalk nu sta treaba mai bine. Daca vrei sa deschizi un clip e durere mare de cap...trebuie sa comuti pe webview, sa cauti pagina respectiva si apoi sa urmezi fluxul de mai sus, te faci ca dai reply cu quote...etc.

Am pus un screenshot si din Tapatalk. Link-ul clipului apare intre tag-urile de youtube, dar nu se poate deschide.

O imbecilitate fara margini, in opinia mea...

Attached Files


Edited by flylex99, 28 April 2015 - 08:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate