Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

LTE la Vodafone Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
12295 replies to this topic

#1963
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
tare sa spun asa

#1964
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
[ https://i.imgur.com/r7K9aro.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/EMAcRaS.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/VqlbvTp.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un 4G asa, ca la mama lui. Felicitari Vodafone! Primele 2 teste sunt indoor, al 3-lea este outdoor. Tirgu Mures.

#1965
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Sunt curios cat net ai la abonament sau cartela de faci testele de viteza fara NetPerform?

#1966
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
20 GB + @anyidyoulike.

#1967
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Acum am inteles de unde atata risipa :))

#1968
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
@anyidyoulike in NetPerform nu se consuma din trafic, ori? Eu doar cu SpeedTest lucrez, nu ma bag la aplicatii terte. NetPerform functioneaza doar cu serverul Vodafone, net-ul nu e gazduit pe serverele Vodafone.

#1969
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Asa este, nu se consuma din trafic. Sunt cazuri in care se reclama ca NetPerform consuma din traficul alocat. Nu am stiut ca testele se fac doar pe serverele Vodafone, aplicatia nu arata acest lucru asa cum face Speedtest.

Edited by anyidyoulike, 26 November 2015 - 22:44.


#1970
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Ieri in zona Vitan(autovit)
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1448794859.028944.jpg   24.43K   49 downloads

#1971
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Abis reclama:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-yYD-iXiiWE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Super net 4 toata Romania :)) Aha Orange tu esti ! ?:))

#1972
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Şi ce e amuzant în asta? Eu unul pot să zic liniştit că Vodafone întrece Orange-ul liniştit. Atât la portofoliul de servicii, cât şi la calitatea serviciilor. Asta, în Transilvania. Însă, vara asta am fost plecat în Grecia, şi în drum înnapoi spre Mureş, am utilizat intens internetul deoarece beneficiam de bonusul de 3 luni net nelimitat în ţară şi U.E. Ţin să menţionez faptul că pe tot drumul Bucureşti - Tîrgu Mureş a stat pe 4G, rar să treacă în 3G. Şi prin păduri, unde nu te aşteptai să fie 4G, puteam face streaming lejer, Facebook, Zonga, YouTube, HotSpot pentru alte 2 device-uri din maşină, deci, utilizare intensă. Aveam în paralel şi o cartelă de Orange, 4G, însă ţeava acesteia find limitată la 30mbps, mergea ca ochiu mortului. Şi acoperirea nu se compară cu Vodafone, degeaba îs ei reţeaua cu cea mai mare viteză teoretic, dacă practic îs egali cu 0. Şi să nu crezi că îs fan Vodafone, sau sunt plătit de ei, sau altele, nu, este părerea mea proprie. Sunt client Vodafone din anul 1999, şi nici o dată nu am putut spune că nu sunt mulţumit de calitatea serviciilor. 2 ani mi-au ajuns la Orange, şi am zis că nu le mai păşesc în magazine, decât dacă vreau să văd un telefon nou lansat. Însă, de curiozitate, în urmă cu 1 an şi jumătate m-am apucat să testez serviciile mobile de la DIGI, Orange, Vodafone, Telekom, deasemenea Vodafone se situează pe locul 1 la calitate şi oferte. Şi bineînţeles, să nu uităm de supportul tehnic, care din nou nu se poate compara cu Orange. La Orange, operatorul moare de ciudă dacă nu îţi află numele, şi îţi vorbeşte cu un sictir imens, după ce află cum te cheamă, te domneşte de te face să mergi să iei sacoul pe tine. La Vodafone, eşti tratat indiferent că te prezinţi la început, fie că nu, la fel. Şi astea sunt doar câteva aspecte. Plus că, am postat acum câteva zile nişte rezultate, pe care nu le poţi atinge în Tîrgu Mureş pe 4G-ul Orange-ului, eu mă raportez strict la zona mea geografică. Poate în alte locaţii Orange stă mai bine decât Vodafone, nu exclud şi asta. Însă un lucru e clar, Vodafone a fost singura companie care oferă calitatea serviciilor, de când este în RO. Fără doar şi poate.

#1973
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Attached File  wp_ss_20151129_0001.png   528.43K   55 downloads

#1974
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View PostSwagger, on 29 noiembrie 2015 - 14:39, said:

Şi ce e amuzant în asta? Eu unul pot să zic liniştit că Vodafone întrece Orange-ul liniştit. Atât la portofoliul de servicii, cât şi la calitatea serviciilor. Asta, în Transilvania. Însă, vara asta am fost plecat în Grecia, şi în drum înnapoi spre Mureş, am utilizat intens internetul deoarece beneficiam de bonusul de 3 luni net nelimitat în ţară şi U.E. Ţin să menţionez faptul că pe tot drumul Bucureşti - Tîrgu Mureş a stat pe 4G, rar să treacă în 3G. Şi prin păduri, unde nu te aşteptai să fie 4G, puteam face streaming lejer, Facebook, Zonga, YouTube, HotSpot pentru alte 2 device-uri din maşină, deci, utilizare intensă. Aveam în paralel şi o cartelă de Orange, 4G, însă ţeava acesteia find limitată la 30mbps, mergea ca ochiu mortului. Şi acoperirea nu se compară cu Vodafone, degeaba îs ei reţeaua cu cea mai mare viteză teoretic, dacă practic îs egali cu 0. Şi să nu crezi că îs fan Vodafone, sau sunt plătit de ei, sau altele, nu, este părerea mea proprie. Sunt client Vodafone din anul 1999, şi nici o dată nu am putut spune că nu sunt mulţumit de calitatea serviciilor. 2 ani mi-au ajuns la Orange, şi am zis că nu le mai păşesc în magazine, decât dacă vreau să văd un telefon nou lansat. Însă, de curiozitate, în urmă cu 1 an şi jumătate m-am apucat să testez serviciile mobile de la DIGI, Orange, Vodafone, Telekom, deasemenea Vodafone se situează pe locul 1 la calitate şi oferte. Şi bineînţeles, să nu uităm de supportul tehnic, care din nou nu se poate compara cu Orange. La Orange, operatorul moare de ciudă dacă nu îţi află numele, şi îţi vorbeşte cu un sictir imens, după ce află cum te cheamă, te domneşte de te face să mergi să iei sacoul pe tine. La Vodafone, eşti tratat indiferent că te prezinţi la început, fie că nu, la fel. Şi astea sunt doar câteva aspecte. Plus că, am postat acum câteva zile nişte rezultate, pe care nu le poţi atinge în Tîrgu Mureş pe 4G-ul Orange-ului, eu mă raportez strict la zona mea geografică. Poate în alte locaţii Orange stă mai bine decât Vodafone, nu exclud şi asta. Însă un lucru e clar, Vodafone a fost singura companie care oferă calitatea serviciilor, de când este în RO. Fără doar şi poate.
Strict intre Vodafone si Orange as alege intotdeauna Vodafone. ;)

#1975
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Si eu

Attached Files



#1976
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Pai tu zici de Transilvania...... dar nu au toata tara ca acolo.. in zona mea.. arata ca am undeva pana aproape de Orasul meu.. desi trec prin 3 sate si o jumate de Oras sa prind 4G :)) deci face reclama la ceva ce nu este ..:))

#1977
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Am si eu o intrebare: cine are activ LTE si iphone, mai averi problema ca dupa o convorbire sa pierdeti semnalul 1-2 sec si apoi sa revina? De aia eu stau pe 3G. Am discutat la telefon, mi-au zis ca am eu cartela veche (e din apr. 2014). am fost in magazin, mi-au zis ca nu e de la cartela, ca si vanzatorii aveau iphone si facea la fel pe 4G. Si problema tine de Apple, nu de Vdf.

Care e pana la urma adevarul? Se poate folosi 4G pe iphone? Exista vreun raspuns oficial? Acum ceva vreme am incercat "solutia" cu stersul parolei din apn si nu mai aveam pierderea de semnal, insa de multe ori mergea netul mai greu... Cine are 4g activ, cum procedati? Multam...

#1978
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
SwatKat si eu am o situatie asemanatoare. Cand is pe 3G, ma duc la retele, dau pe 4G, dispare 3G-ul de langa Vodafone RO, pierd semnalul, se recomecteaza pe 3G dupa care, peste 30-60 secunde sare pe 4G.

#1979
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
@catalinman, intre Vidafone si Digi ce ai alege si de ce? ;)

#1980
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Ce întrebare ai pus.....
Cătălin lucrează la RCS, deci răspunsul va fi...... Digi ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate