Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#2881
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Ziceau unii pe aici (in ceva posturi anterioare) ca Digi ar avea cea mai buna acoperire la metrou.

#2882
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Deci pot spune din ce am folosit!  
Digi sta foarte bine cu semnalul de voce si date la metrou
Cosmote se pierde intre statii!  
Orange la fel ca digi foarte bine pe voce si net!  
Vodafone ( prin RN-ul Digi) Bine pe partea de voce,  desi uneori incepe sa se auda robotizat sau cu zgomote de fundal enervante! Iar datele nu le-am testat!

#2883
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Paradoxal sau nu, Digi chiar incepe sa stea bine cu acoperirea. E adevarat, mai au mult la nivel national pana sa se poate compara cu Orange, dar acoperirea creste constant si acolo unde exista e stabila. Plus avantajul ca nu se mai incurca cu tehnologii de acum 30 de ani (GSM).

#2884
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Bai, ce setare au astia de la telekom...?!?! Nu-s in stare sa optimizeze semnalul 3G in moldova-noua, cs... Draq stie unde bat antenele alea, dar semnal de tot kkul pe langa 2G... Antenele sunt pe aceladi pilon si 2G si 3G... :-(

#2885
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Faza e ca cred ca asa va ramane si nu stiu daca mai lucreaza cineva la reteaua asta.  

Cred ca mai lucreaza cei din magazine si carausi cu T pe masini care mai pun cate o antena tv din cand in cand in rest e moarte clinica totala.

#2886
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Usor, usor sper ca se vor mai indrepta lucrurile. Tocmai ce mi-a spus un prieten ca s-a dus taica-su prin Moldova la niste neamuri si s-a trezit pe minunata lui retea Vodafone, la care are abonament, reinoit recent si la care da 11 euro pe luna ca nu avea semnal absolut deloc, iar pe un "amarat" de Telekom pe care il foloseste mai mult pentru la serviciu avea semnal foarte bun.

#2887
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Bai, asyia de la telekom sunt orbi? Nu vede nimeni ce kkt de website au???

#2888
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Acum am completat un chestionar de-ala pe site-ul lor si i-am facut in fel si chip. On topic, este vreo sansa sa am 4G in Alba Iulia anul asta?

#2889
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Nu. Se va face la swapul Ericsson cu ZTE dupa ce chinezii isi platesc amenda pentru incalcarea unor patente in UE si li se elibereaza din "arest" echipamentele. Pana atunci, rabdare si tutun.

#2890
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Sper ca swapul asta nu umbla in jos la calitatea vocii, nu?

#2891
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Nu ar trebui desi echipamentele Ericsson nu cred sa fie egalate din punct de vedere calitativ.

#2892
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Corect, asa am avut si eu impresia. Mersi de confirmare.

#2893
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
astia de la telekom sa puna dracului mana sa isi faca retea ca lumea. am mers intr-o localitate din arges unde orange si vodafone ai hsdpa, telekom are edge si la un radio de 24 kbps facea din cand in cand buffering. browsingul era de nefolosit.  ce sa mai discutam, dezastru!

#2894
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Iti spun sincer ca sunt la cosmote apoi telekom din 2007, cu exeptia anului 2012 si tot sun sa intreb de 3G dar ciuciu cu chin si vai au reusit sa puna edge si cum am mai spus si o cred cu tarie asta ca unde este edge asa si va ramane de acum inainte.

#2895
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Foarte interesant e ca in reclame apare sintagma "momente de sheruit" sau cam asa ceva, oricum ceea ce inteleg eu e ca se adreseaza unor utilizatori de internet care ar trebui ca prin reteaua Telekom sa isi faca cunoscute unii altora diverse informatii/poze, etc. Adica, daca pui accent pe asa ceva, ar trebui sa ai si o infrastructura capabila de trafic de date, ori pe EDGE deja nu mai e cazul. Ar trebui ca aceste reclame sa fie corelate cu realitatea.
Eu nu sunt mare adept al internetului pe mobil insa realitatea e ca multa lume a inceput sa-l foloseasca si cred ca deja devine deranjant pentru ei sa nu mearga cum trebuie diversele aplicatii favorite. Unii poate chiar sunt nevoiti sa plece la concurenta din acest motiv. Ciudat este ca acest lucru atat de evident nu e evident si pentru conducerea imbecila a Telekom.

Edited by hupogramos, 02 November 2014 - 21:21.


#2896
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ba este foarte evidenta, dar foarte putini sunt constienti de lipsa acoperirii. reclama e sufletul comerului.

#2897
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Corect. Daca repeti ceva non-stop si ai si expunere, lumea ajunge sa te creada. Vezi aia cu "cea mai tare retea".

#2898
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Posthupogramos, on 02 noiembrie 2014 - 21:21, said:

"momente de sheruit" sau cam asa ceva,
Experiente impreuna care au rezultat in momente de şeruit. Astea sunt sloganuri demne de o firma de videochat care promoveaza sexul in grup, nu de un operator de telefonie mobila.

View PostiRunaway, on 03 noiembrie 2014 - 15:34, said:

Daca repeti ceva non-stop si ai si expunere, lumea ajunge sa te creada. Vezi aia cu "cea mai tare retea".
N-a crezut nimeni povestea cu cea mai tare retea, dovada cati clienti mai are Vodafone acum.

Edited by biogood, 03 November 2014 - 18:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate