Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#271
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

 vodafone_ro, on Mar 4 2006, 22:55, said:

acoperirea cosmote este @@@ varza
acum va scriu din targu jiu am mers cu trenu pe ruta filiasi turceni rovinari targi jiu

Astea sunt in Romania ?

Am glumit ... se lucreaza din greu la acoperire ...ei stiu ca e punctul lor cel mai slab. Si se pare ca nu vor sa aiba puncte slabe .  :nonobad:

#272
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Am fost astazi pe drumul spre Constanta din Bucuresti pe drumul vechi nu pe autostrata si la inceput daca o iei un pic pe aratura ti se cam taie semnalul. Precizez ca am un Nokia 3510i si nu am putut sa vorbesc decat cu intreruperi la nici 2 Km de Bucuresti. Specific pe un drum paralel cu drumul Bucuresti-Constanta.

#273
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 vodafone_ro, on Mar 4 2006, 21:55, said:

acum va scriu din targu jiu am mers cu trenu pe ruta filiasi turceni rovinari targi jiu
Normal pe sosea ar trebui sa fie acoperire buna. Eu am facut Netmon pe acolo pe soseaua Târgu-Jiu > Craiova, însa în vara 2004... si am cam uitat rezultatele (si nici "notitele" nu le mai am la mine) : stiu ca erau gauri, si ca erau BTS-uri fara antene (notasem toate localitatile unde erau aceste piloane goale).

 vodafone_ro, on Mar 4 2006, 21:55, said:

cert este ca orasul rovinari nu are acoperire cosmote
Pe harta Rovinari este în plina acoperire. Ma mira ca nu ai gasit DELOC semnal acolo. :confuzzled:

 bigheart, on Mar 4 2006, 22:08, said:

Am fost astazi pe drumul spre Constanta din Bucuresti pe drumul vechi nu pe autostrata si la inceput daca o iei un pic pe aratura ti se cam taie semnalul.
Bucuresti - Constanta fata parte din prima faza a acoperirii Cosmorom, la lansare lor, în august 2000 ; pe atunci acopereau doar acest drum, litoralul, Bucuresti-ul si DN1 spre Brasov.

Attached File  Cosmorom_august_2000.gif   4.69K   74 downloads

 bigheart, on Mar 4 2006, 22:08, said:

Precizez ca am un Nokia 3510i
Un telefon (din câte am auzit) foarte sensibil la semnal.

#274
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Ce sa mai vorbim... deocamdata e subtire cu semnalul. Ai in oras dar chiar si asa daca intri in scara blocului ai toate sansele nu de putine ori sa il pierzi. Cred ca e tras putin de procentul ala... Poate mai tarziu dupa cum promit lucrurile se vor indrepta.

#275
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 raducristin, on Mar 4 2006, 23:26, said:

Poate mai tarziu dupa cum promit lucrurile se vor indrepta.
Daca ei vor sa ajunga la un procent mare de acoperire, nu o sa stea sa densifice prin orase (ca densificarea nu le urca procentul lor de acoperire pe care vor sa îl atinga), o sa acopere prin afara, prin zonele unde nu aveau semnal. Asa ca nu sunt sigur ca în orase situatia se va aranja foarte fundând. :confuzzled:

#276
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 Cosconor, on Mar 4 2006, 22:29, said:

Daca ei vor sa ajunga la un procent mare de acoperire, nu o sa stea sa densifice prin orase (ca densificarea nu le urca procentul lor de acoperire pe care vor sa îl atinga), o sa acopere prin afara, prin zonele unde nu aveau semnal. Asa ca nu sunt sigur ca în orase situatia se va aranja foarte fundând. :confuzzled:

Acum ce sa spun... la urma urmelor nu e chiar atat de rau in oras. Deocamdata la cat ofera cu optiunea asta noua, sincer, pot sa traiesc si cu nivelul asta de acoperire... Si le dau dreptate. Pot lasa pt moment orasele pt alte zone si cai rutiere care nu sunt deloc acoperite!

#277
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 raducristin, on Mar 4 2006, 23:34, said:

Si le dau dreptate. Pot lasa pt moment orasele pt alte zone si cai rutiere care nu sunt deloc acoperite!
Asa este, pentru început (desi e cam jenant sa utilizezi cuvântul "început", ca la ei începutul dureaza de 6 ani...) trebuie acoperit cât se poate de mult, chiar daac nu este perfect acoperit. Apoi vine faza densificarii retelei.

Edited by Cosconor, 05 March 2006 - 00:43.


#278
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
nu e adevarat 3510i are semnal foarte bun....sau ma rog poate al meu ca e din prima generatie nu din cele facute pe vapor ptr oferte ieftine...
iar faza cu semnalul am un coleg are zapp si connex iar cand e sunat pe zapp intai primeste beep pe connex ia telefonu si se deplaseaza la cel mai apropiat geam....si totusi rezista ptr ca vb cu prietena...nu vad de ce nu am rezista si noi la 2000 de minute.
pe mine ma incanta ca e anytime..
ca saimi conving toate cunostiintele sa treaca pe reteaua orange sau connex si sa pot vb cu toti oricand fara sa fiu nevoit sa ii sun numai eu mai greu..dar sa dea 200 000 pe o cartela cu 2000 de minute e floare la ureche

Edited by nashu77, 05 March 2006 - 03:45.


#279
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 nashu77, on Mar 5 2006, 02:43, said:

nu e adevarat, 3510i are semnal foarte bun....sau ma rog poate al meu ca e din prima generatie nu din cele facute pe vapor ptr oferte ieftine...
Stai încet, ca nu a zis nimeni contrariul. :)

#280
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 06.07.2004
Eu la Constanta nu am avut probleme cu semnalul Cosmote. Curios chiar in scara langa lift unde Connex-ul imi arata 1-2 liniute la semnal Comote-ul imi arata 4 liniute la semnal. :)

In casa am tot timpul semnal full.

#281
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
In urma cu 2 luni, nu aveam semnal mai deloc la Cosmote. Acum pot spune ca am full. Se lucreaza puternic ;)

#282
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Si in Iasi, in cartierul Alexandru, pe blocul X5, Cosmote a adaugat antene noi. Am sa revin cu cateva fotografii.
Eu am semnal maxim in toata casa.

#283
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005
Exista acoperire la Zarnesti ? Stie cineva?

#284
tatal_lor

tatal_lor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 31.07.2004

 vestale, on Mar 5 2006, 22:38, said:

Si in Iasi, in cartierul Alexandru, pe blocul X5, Cosmote a adaugat antene noi. Am sa revin cu cateva fotografii.
Eu am semnal maxim in toata casa.

Nu va faceti griji !! In Moldova se monteaza la greu ! O sa aveti semnal si in pivnitze ! GARANTAT !! Fiti linistiti din acest punct de vedere ! Am parcurs drumul Iasi-Buc pe sosea miercuri si au aparut numeroase locatii cu semnal full.... zone in care inainte batea vintul !!!

#285
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 Sany, on Mar 5 2006, 18:33, said:

In urma cu 2 luni, nu aveam semnal mai deloc la Cosmote. Acum pot spune ca am full. Se lucreaza puternic ;)
La ce zone te referi ?

 tatal_lor, on Mar 5 2006, 21:13, said:

Am parcurs drumul Iasi-Buc pe sosea miercuri si au aparut numeroase locatii cu semnal full.... zone in care inainte batea vintul !!!
Si în afara acestor zone cu semnal full, cum este în rest ? Tot bate vântul ? :) Adica acoperirea Bucuresti - Iasi este oarecum constanta, sau ?

#286
tatal_lor

tatal_lor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 31.07.2004

 Cosconor, on Mar 6 2006, 00:20, said:

La ce zone te referi ?

Si în afara acestor zone cu semnal full, cum este în rest ? Tot bate vântul ? :) Adica acoperirea Bucuresti - Iasi este oarecum constanta, sau ?

Pot spune ca nu mai mergi in nestire si nu ai semnal.... evident au fost numeroase zone fara semnal......mult mai putine ca anul trecut in vara...si e EGSM tot ce e Moldova... va fi ceva nou pe Moldova....atit pot sa spun !!! Trust me !
Mai au mult de munca in Moldova comparativ cu restul tarii.... ideea e ca se baga la greu acum acolo..... e un mare punct slab al lor.
Oricum cel mai tare m-a deranjat ca nu am avut semnal la Herculane !!! INCREDIBIL !!!

#287
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 tatal_lor, on Mar 5 2006, 21:35, said:

Oricum cel mai tare m-a deranjat ca nu am avut semnal la Herculane !!! INCREDIBIL !!!
In Herculane nu era semnal nici pe vremea lui Cosmorom. Insa sus pe colina de la intrarea în Herculane, poate au si ei acolo un pilon gol, fara antene... pe care nu au avut înca timp sa-l completeze. Oricum în zona nu era nici pic de semal în vara 2004.

#288
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 vestale, on Mar 5 2006, 18:38, said:

Si in Iasi, in cartierul Alexandru, pe blocul X5, Cosmote a adaugat antene noi. Am sa revin cu cateva fotografii.
Eu am semnal maxim in toata casa.
X5 e intre Minerva si Zimbru? Acolo au pus?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate